Instalki.pl » Aktualności » Hardware » Nowe podzespoły komputera w ramach miesięcznego abonamentu? Razer rozważa taką możliwość
Piątek, 10 Styczeń 2014 13:22, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Project Christine

Projekt Christine to rewolucyjny pomysł, który zakłada podzielenie komputera na poszczególne, kompatybilne ze sobą moduły, aby umożliwić łatwą wymianę podzespołów każdemu użytkownikowi - nawet totalnemu laikowi. Firma Razer idzie jednak dalej, rozważając miesięczny abonament zapewniający najnowsze komponenty.

Modułowy komputer PC to świetny pomysł, jednak może okazać się uciążliwy, gdy będziemy chcieli sprzedaż przestarzałe już części - np. kartę graficzną. Ze względu na specyficzną budowę, ilość chętnych może być mocno ograniczona.

Jak się jednak okazuje, Razer ma rozwiązanie tego problemu, które jednocześnie może zrewolucjonizować branżę. W ramach abonamentu firma będzie oferować ciągle aktualne podzespoły komputera, które zapewnią wysoką wydajność we wszystkich grach. Gdy pojawi się nowa karta graficzna, Razer wyśle ją do abonenta. Ten ostatni będzie jednak zobligowany odesłać starą część, która nie jest mu już potrzebna.

Całość rozbija się o koszt abonamentu, który aktualnie jest nieznany. Jeżeli jednak zostałby ustalony na rozsądnym poziomie, pomysł mógłby okazać się niebywałym sukcesem, a problemy z przestarzałym komputerem odeszłyby w zapomnienie.

Źródło: Gamespot