Instalki.pl » Aktualności » Hardware » PS4 bez obsługi płyt CD i formatu MP3
Czwartek, 31 Październik 2013 09:30, Wpisany przez Wojtek Onyśków

ps4 official

W związku ze zbliżającą się premierą PlayStation 4 firma Sony opublikowała szczegółowe dane swojej konsoli. Jak się okazuje, sprzęt nowej generacji nie będzie obsługiwał płyt CD oraz formatu MP3, co od razu wywołało sprzeciw ze strony internautów.

Niedawno informowaliśmy, że PlayStation 4 po pierwszym podłączeniu będzie wymagało pobrania aktualizacji ważącej niespełna 300 MB, która uaktywni szereg funkcji konsoli. Dowiedzieliśmy się między innymi, że dzięki temu użytkownicy będą mogli uaktywnić obsługę filmów nagranych na płytach DVD oraz Blu-Ray.

Sony poinformowało również, że w przypadku braku podłączenia do sieci, aktualizację można przeprowadzić za pomocą dysku USB. Ponadto dział pomocy technicznej oferuje możliwość wysłania płyty z plikami, które odblokują korzystanie z filmów DVD i Blu-Ray.

Niestety wraz z tymi informacjami przyszła jedna, która zasmuci wielu użytkowników. PlayStation 4 nie będzie obsługiwać płyt CD, ani formatu MP3. Jeżeli zatem chcieliście posłuchać muzyki za pomocą next-genowej konsoli, musicie zweryfikować swoje plany. Sprzęt Sony nie będzie również obsługiwać DLNA.

W związku z dużym niezadowoleniem, które przelało się przez internet, Shuhei Yoshida na swoim Twitterze zapowiedział, że dziękuje za opinie użytkowników i niezwłocznie przekaże ich sugestie do zespołu odpowiedzialnego za rozwój konsoli. Być może zatem kwestia DLNA i MP3 nie jest jeszcze na straconej pozycji.

Źródło: Neowin, Softpedia