Instalki.pl » Aktualności » Gry » GTA San Andreas jako film akcji z lat '90 dzięki SI. Co powiecie na Wiedźmina i Cyberpunka?
Wtorek, 24 Styczeń 2023 21:45, Wpisany przez Jan Domański
GTA San Andreas jako film akcji z lat 90 dzięki SI. Co powiecie na Wiedźmina i Cyberpunka?
W rolach m.in. Ice Cube, Jamie Foxx i Samuel L Jackson.

Używanie sztucznej inteligencji do tworzenia propozycji nigdy nieistniejących filmów, seriali, gier czy innych przeróbek, to w ostatnim czasie bardzo popularny trend. Już kilka tygodni temu Maksym pisał o przeróbce Diablo na film dark fantasy z lat ’80 XX wieku. W sieci można znaleźć świetne zestawienie podobnych prac pokazujące wyimaginowane projekty kina dark fantasy lat ’80, ale tym razem zajmiemy się czymś innym.

Znani aktorzy jako postaci z GTA: San Andreas wyglądają genialnie


GTA San Andreas to jedna z najbardziej lubianych osłon w całej serii Grand Theft Auto. Wciąż po wielu latach od premiery ma całkiem dużą społeczność aktywnych graczy i dalej jest modowana. Np. przez autora z kanału StudioGameCam, który przygotował ogromny mod MegaPolandPack do GTA: SA, przerabiający go na polskie klimaty (pojazdy, sklepy, reklamy, ubiór, waluta, stacje radiowe i wiele, wiele więcej). Nie dziwi więc, że ktoś zdecydował się na stworzenie przy pomocy sztucznej inteligencji (nie doprecyzowano, jakim konkretnie narzędziem) fotosów z nigdy nieistniejącego filmu GTA: San Andreas w stylu kina akcji lat ’90.


Autor z kanału TeaserPlay nie poprzestał na przykładowych scenkach typowych dla GTA: San Andreas, ale nawet dodał do atrybutów dla sztucznej inteligencji opis obsady. Na kolejnych ujęciach możecie znaleźć m.in. takich aktorów (a raczej ich interpretacje przez SI) jak Jamie Foxx (w roli Carla Johnsona), Easy E (Rider), Ice Cube (Sweet), Samuel L Jackson (oficer Tempenny), Philip Seymour Hoffman (Eddie Pulaski) czy Faizon Love (Big Smoke). Kolejne grafiki zostały poddane dodatkowej obróbce z efektem 3D i przechodzącymi warstwami. Całość wygląda naprawdę świetnie i klimatycznie. Ciekawe, czy kiedyś w końcu powstanie ekranizacja GTA.

Wiedźmin i Cyberpunk 2077 także jako mroczne produkcje filmowe z lat ’80 ubiegłego wieku


Przy okazji poniżej zamieściłem też dwa dodatkowe projekty innych treści kultury (obecnych również w grach wideo) powiązane z przeróbkami SI, których nie zaprezentował wam Maksym. Moim faworytem jest chyba Wiedźmin w klimacie dark fantasy z lat ’80, który dla wielu komentujących na YouTube, wygląda nawet ciekawiej i wierniej materiałowi źródłowemu niż adaptacja w postaci serialu Netflixa. Nie wiem jak wy, ale ja chętnie obejrzałby taki film lub serial (a przynajmniej na bazie części z grafik).


Jeśli zostajemy już w po części polskich i CD Projektowych klimatach, to interesująco wyszła też adaptacja Cyberpunka 2077 jako film dark sci-fi również z lat ’80 ubiegłego wieku. Ponownie może nie wszystkie ujęcia są na bardzo wysokim poziomie, ale wśród nich można wybrać genialne kadry.


Zabawę możecie kontynuować sami. Wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarce na YouTube frazy jak chociażby "as an 80’s dark movie" czy "as 80s dark fantasy film" i tym podobne. Materiałów ze wspominanego nurtu jest ogrom i wciąż pojawiają się nowe. Niektóre naprawdę imponujące. Fani gier, filmów i książek z pewnością znajdą coś dla siebie.

Zobacz również: Pierwsza w Polsce reklama napisana przez sztuczną inteligencję wygląda... dziwnie

Źródło: YouTube / własne / Foto tytułowe: TeaserPlay @ YouTube