Instalki.pl » Aktualności » Gry » Next-genowa aktualizacja do Wiedźmina 3 robi wrażenie. Poznaliśmy jej szczegóły
Środa, 23 Listopad 2022 23:54, Wpisany przez Piotr Malinowski
wiedzmin aktualizacja next-genGracze otrzymają mnóstwo zawartości... za darmo.

Poznaliśmy szczegóły nadchodzącej aktualizacji do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - gracze mogą przede wszystkim spodziewać się licznych usprawnień graficznych oraz technicznych. Nie zabraknie obsługi ray-trancingu, skróconych czasów ładowania oraz zintegrowanych modów. Na obecność jakich nowości muszą przygotować się użytkownicy?

Czym tak naprawdę będzie next-genowy update do Wiedźmina 3?


Już 14 grudnia pojawi się długo zapowiadany next-genowy update do Wiedźmina 3, który do tej pory był tak naprawdę zbiorem niewiadomych. Dzisiaj natomiast doczekaliśmy się debiutu specjalnej transmisji na żywo, gdzie pracownicy CD PROJEKT RED dosyć szczegółowo przedstawili szczegóły nadchodzącej aktualizacji. Trzeba przyznać, że jak na darmowy patch, to całość prezentuje się naprawdę świetnie.

Największymi zmianami będą rzecz jasna te graficzne. Warto tu wspomnieć o podniesieniu rozdzielczości niemalże wszystkich tekstur do 4K - w tym celu podjęto współpracę z twórcą popularnej modyfikacji HD Reworked Project. Nie zabraknie również wyżej wspomnianego ray-tracingu, z którego najbardziej ucieszą się posiadacze komputerów z dobrymi kartami graficznymi na pokładzie. Efekty prac widać już w pierwszych minutach opublikowanych fragmentów rozgrywki.


Jeśli chodzi o warstwę techniczną, to tutaj na warsztat wzięto m.in. czasy ładowania. Te będą (zwłaszcza na PlayStation 5) znacznie krótsze, co także zapewne rzuci się w oczy. Nie zabraknie rzecz jasna konsolowych trybów wydajności (60 klatek na sekundę) oraz jakości (30 klatek na sekundę). Poza tym możemy przygotować się o naprawienie błędów towarzyszących grze jeszcze od momentu premiery - to także świetna wiadomość.

Jeśli natomiast chodzi o samą grę, to oczywiście tutaj nie możemy liczyć na rewolucję - zapowiedziane usprawnienia ucieszą jednak niejedną osobę. Doczekamy się przede wszystkim trybu fotograficznego na podobę tego, który został zaimplementowany w Cyberpunku 2077. Pojawi się także kilka nowych widoków z kamery - tak, by każdy mógł dobrać coś odpowiedniego dla siebie i własnego podejścia do zabawy.

Najbardziej cieszę się natomiast z wprowadzenia ułatwionego trybu korzystania z wiedźmińskich znaków. Teraz ich listę wywołamy poprzez przytrzymanie specjalnego przycisku - aktywacja konkretnego znaku odbywać się będzie poprzez kliknięcie kolejnego klawisza. Dotychczasowe menu kołowe przyprawiało mnie niejednokrotnie o irytację.


Poza tym gracze zyskają opcjonalny tryb chodzenia, opcję skalowania napisów, możliwość wstrzymania odtwarzanych przerywników filmowych, nowe filtry mapy czy... chiński dubbing. Osoby grające na PlayStation 5 muszą się przygotować również na wsparcie wszystkich funkcjonalności kontrolera DualSense. To jednak nie wszystko.

Wraz z aktualizacją pojawi się specjalne DLC związane z serialem "Wiedźmin" od Netflixa. Wprowadzi ono nie tylko nowy miecz czy zbroję, ale także... zupełnie nowe zadanie. Co więcej, będzie ono w pełni udźwiękowione, co wcale nie jest taką oczywistością. Fani serialu będą mogli także zmienić wygląd Jaskra, by bardziej przypominał tego z netflixowego tworu.

Warto też wspomnieć o podstawowych informacjach. Next-genowy update tyczy się PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S i obejmuje zarówno wersję podstawową, jak i wydane rozszerzenia. Aktualizacja będzie darmowa dla wszystkich posiadaczy gry - jeśli jej nie posiadasz, to CD PROJEKT RED przygotował specjalną Edycję Kompletną (podstawka + dodatki + next-gen update). Konsole poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch) także otrzymają specjalną aktualizacją, która naprawi niektóre bolączki gry.

Premiera 14 grudnia 2022 roku.

Źródło: CD PROJEKT RED