Instalki.pl » Aktualności » Gry » GTA 6 to gra, na którą czekają wszyscy. Wpisy o niej biją rekordy popularności
Czwartek, 22 Wrzesień 2022 12:32, Wpisany przez Piotr Malinowski
gta 6 kolejny rekordCzy to jednak kogokolwiek dziwi?

Wyciek informacji o GTA 6 poruszył niemalże całą gamingową społeczność – ilość udostępnianych treści na temat gry okazała się wręcz przytłaczająca. Na uwagę zasługują również tweety samego studia Rockstar Games, które to cieszą się niebywałą popularnością. Jeden z nich pobił nawet rekord pod względem pozostawionych serduszek. Czy więc faktycznie tak dużo osób nie może doczekać się premiery „szóstki”? Wydaje mi się, że sprawa jest nieco bardziej złożona.

GTA 6 bije rekordy popularności na Twitterze

 
Nieco czasu już minęło od jednego z największych wycieków w branży gier wideo - do sieci trafiły zrzuty ekranu i filmiki prezentujące wczesny build GTA 6. Na początku sporo osób podejrzewało leakera o kłamstwo, lecz prawdziwość udostępnionych materiałów potwierdzili sami twórcy produkcji. Sprawa podobno już trafiła w ręce FBI, które to ma zająć się odnalezieniem hakera i powstrzymaniem go przed udostępnieniem m.in. kodu źródłowego tytułu. Zresztą, ostatnio mamy do czynienia z dosyć dziwnym zbiegiem okoliczności – do sieci trafiły też materiały od Blizzard Entertainment oraz 2K.

Okej, ale wróćmy do GTA 6. Wygląda na to, że na grę czekają niemalże wszyscy, a przynajmniej większość użytkowników korzystających z Twittera. Wpis potwierdzający wyciek treści z wewnętrznych serwerów jest obecnie najpopularniejszym postem z kategorii „gaming” – polubiło go ponad milion osób. Wynik ten robi ogromne wrażenie, zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy fakt, iż od publikacji minęły zaledwie trzy dni.

 
Popularność tweeta bez wątpienia podniosła cała otoczka związana z wyciekiem. Nie skłaniałbym się jednak ku stwierdzeniu, że to zwykły przypadek. Dlaczego? Najpopularniejszym do tej pory wpisem był także ten dotyczący GTA 6 – został opublikowany w lutym i stanowił potwierdzenie, iż deweloperzy pracują nad rozwojem kolejnej części tej kultowej serii gier wideo. Na ten moment tweet został polubiony przez niemalże 600 tys. użytkowników.

 
Trzecie miejsce – jeśli chodzi o popularność – zdobyła informacja od Sony o przełożeniu pokazu nowych gier na konsolę PlayStation 5. Spodziewam się jednak, iż ten wpis spadnie z podium w momencie premiery GTA 6 (albo przynajmniej debiutu oficjalnego zwiastuna) – wtedy chyba mielibyśmy ostateczny dowód na astronomicznie wysokie wręcz zainteresowanie nową produkcją od Rockstar Games.

Uważam jednak, że w tym wszystkim nie chodzi tylko o chęć ujrzenia GTA 6. „Piątka” zadebiutowała na rynku niemalże dziewięć lat temu i tak naprawdę gracze chcą zobaczyć czy deweloperzy potrafią przygotować coś, co przebije sukces tak długo wspieranego tytułu. Nie da się bowiem ukryć, iż producenci mają dosyć trudne zadanie – sprostanie oczekiwaniom konsumentów. Nie jest to bułka z masłem, co udowodniono już nie raz.

Źródło: Twitter