Instalki.pl » Aktualności » Gry » The Sims 4 za darmo. Gra przechodzi na model free-to-play
Środa, 14 Wrzesień 2022 17:53, Wpisany przez Piotr Malinowski
the sims 4 za darmo 1
W "czwórkę" niedługo będzie mógł zagrać każdy.

The Sims 4 już za miesiąc stanie się zupełnie darmową grą - takie ogłoszenie zostało właśnie zamieszczone przez wydawcę, firmę Electronic Arts. Każdy zainteresowany użytkownik będzie mógł więc bezpłatnie pobrać podstawową wersję produkcji. Nie trzeba chyba wspominać, iż wszystkie dodatki, pakiety i akcesoria nadal pozostaną w modelu buy-to-play. To naprawdę dobry krok ze strony biznesowej dla EA. Dlaczego?

The Sims 4 przejdzie na free-to-play już w październiku


The Sims 4 zadebiutowało na rynku we wrześniu 2014 roku, czyli ponad 8 lat temu. Od tamtej pory gra otrzymała kilkadziesiąt dodatków, kolekcji czy pakietów rozrywki - boję się nawet liczyć ile trzeba zapłacić, by cieszyć się pełną zawartością "czwórki". To jednak nic dziwnego, z podobnym podejściem mieliśmy do czynienia również w przypadku poprzednich odsłon. Chociaż wydaje mi się, że rozszerzenia wypadały wtedy nieco lepiej - teraz spotykają się one głównie z krytyką społeczności.

Społeczności, która domaga się kolejnej części cyklu albo naprawy błędów. Electronic Arts wyciska jednak ostatnie soki z leciwej już "czwórki" i jak się okazuje - zamierza robić to jeszcze przez jakiś czas. Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem, The Sims 4 przejdzie na model free-to-play już 18 października 2022 roku. Wtedy też wszyscy nowy gracze będą mogli pobrać grę podstawową zupełnie za darmo na wszystkich platformach.

To z pewnością bardzo dobra wiadomość dla tych osób, które nie miały jeszcze możliwości spróbowania swoich sił w najnowszej odsłonie serii. Warto jednak mieć na uwadze, że to nie pierwszy raz, kiedy EA decyduje się na udostępnienie "czwórki" bezpłatnie - pewien czas temu miała miejsce akcja rozdawnicza, w ramach której (przez określony czas) można było grę przypisać do swojego konta Origin.

 
Od premiery produkcji minęło już jednak 8 lat, więc taki krok ze strony EA raczej nie powinien być zaskoczeniem. Ba! Jestem pewien, że podjęta właśnie decyzja przyczyni się do znacznego zwiększenia przychodów firmy. Gracze po prostu chętniej będą wydawać pieniądze na akcesoria czy dodatki - przecież nie muszą płacić za podstawową edycję, więc pakiety potraktują jako mikrotransakcje w tytule wieloosobowym. Przynajmniej tak to widzę.

I jeśli o to chodzi, to mówimy o naprawdę świetnym posunięciu wydawcy. Wkurzone powinny być jedynie osoby, które zdecydowały się na kupno The Sims 4 za pełną cenę - na ten moment nie podzielono się informacjami na temat darmowych bonusuów dla takich użytkowników. Okej, podobno otrzymają oni kolekcję Oaza Wystroju, ale wyczuwam, że na stronie gry po prostu wkradł się błąd w tłumaczeniu - kolekcja ta bowiem już zadebiutowała i jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich osób posiadających podstawkę.

Wszystkie przekazane do tej pory dane są dosyć ogólne, lecz... takie mają być. Szczegóły zostaną bowiem przekazane podczas cyfrowego wydarzenia Behind The Sims Summit, które odbędzie się właśnie 18 października. Wtedy też przedstawiona zostanie przyszłość serii - spodziewać się mamy ogłoszeń odnośnie do nowych rozszerzeń czy płatnych pakietów.

Wspomniano jednak coś o "wielkim ogłoszeniu" - kto wie, może doczekamy się wzmianki o piątej odsłonie serii? Grze usłudze? Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na kolejną dawkę informacji.

Źródło: EA