Instalki.pl » Aktualności » Gry » Początek końca Fortnite'a? Gra zalicza ogromny spadek oglądalności
Czwartek, 04 Sierpień 2022 23:12, Wpisany przez Piotr Malinowski
fortnite mniej zainteresowania
To niezbyt dobry okres dla hitu od Epic Games.

Oglądalność gry Fortnite na platformie Twitch regularnie maleje. Coraz mniej osób zdaje się być zainteresowanych śledzeniem rozgrywek z hitu od firmy Epic Games. Powodów takiego stanu rzeczy można doszukiwać się na wielu segmentach – znudzenie tematem, brak interesujących nowości, toksyczna społeczność. Jak więc prezentują się wyniki najbardziej znanego przedstawiciela gatunku battle royale?

Fortnite jest oglądany przez coraz mniej osób


Nie da się ukryć, że Fortnite to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier, która na długo zapisze się na kartach historii. Nadal cieszy się ona sporą popularnością – każdego dnia produkcję odwiedzają miliony konsumentów, chętnie wydając przy tym realną gotówkę na V-Dolce. Trudno jednak przejść obojętnie obok opublikowanych właśnie danych sugerujących coraz mniejszą chęć oglądania tytułu podczas transmisji na żywo.

W momencie pisania artykułu Fortnite na Twitchu śledzony jest przez 48 tys. osób. Tym samym zajmuje on 15 miejsce w rankingu oglądalności – biorąc pod uwagę wszystkie kategorie. Nie prezentuje się to zbyt dobrze. Średnia liczba osób zainteresowana grą na Twitchu w lipcu wynosiła 64 tys., co jest wynikiem najgorszym od naprawdę długiego czasu.

fortnite mniej zainteresowania 1Źródło: wł.

Obejrzano wtedy około 48 mln godzin streamów z Fortnite’a – tak źle jeszcze w tym roku nie było. Maksymalna liczba oglądających jednocześnie użytkowników wyniosła 237 tys., co na papierze nie prezentuje się słabo. Jeśli jednak porównamy ten rezultat z grudniem 2021 r. (1,3 mln widzów na raz), to mamy do czynienia z istną przepaścią.

Czy możemy mówić o początku końca Fortnite’a? Być może. Czy warto już spisywać Fortnite’a na straty? Skądże! Co prawda produkcja ma na razie słaby okres, lecz los bywa nieprzewidywalny. Niewykluczone, że w nadchodzących miesiącach doczekamy się powrotu gry na szczyt streamingowego rankingu. To jednak zależy już od wielu aspektów.

fortnite mniej zainteresowania 2Źródło: Stream Charts

Sporo użytkowników narzeka, że obecny sezon jest bardzo słaby. To samo tyczy się letniego wydarzenia, które w żaden sposób nie zachęca do spędzania sporej liczby godzin na zabawie. Na razie więc pozostaje obserwować rozwój wydarzeń i pogodzić się z tym, że korona nadal należy do League of Legends oraz Valoranta.

Źródło: Stream Charts, wł.