Instalki.pl » Aktualności » Gry » This War of Mine do pobrania za darmo dla uczniów jako lektura uzupełniająca w formie gry wideo
Środa, 29 Czerwiec 2022 14:55, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
This War of Mine za darmo

Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu "Gry w edukacji" zachęcają twórców gier do zgłaszania swoich produkcji, które mają charakter edukacyjny i mogą być udostępnione za darmo. Jak podkreślają urzędnicy, włączanie gier do systemu edukacji pozwala na przekazywanie wiedzy w sposób atrakcyjny dla ucznia, rozwijanie umiejętności miękkich i poszerzanie granic wyobraźni.

Pierwsza gra za darmo już dostępna


MEIN poinformował dziś na Twitterze, że pierwsza w historii polskiej edukacji gra znalazła się wśród propozycji szkolnych lektur uzupełniających.

"This War of Mine, to dzieło rodzimego 11 bit studios, które konfrontuje gracza z realiami wojen domowych, a następnie - wzorem szeregu arcydzieł dwudziestowiecznej, antywojennej prozy - proponuje pogłębienie humanistycznej refleksji o perspektywę ofiar: bezbronnych cywilów, w tym dzieci." - czytamy na oficjalnej stronie akcji.

This War of Mine to gra wideo opowiadająca o losach cywilów usiłujących przetrwać w mieście ogarniętym przez konflikt zbrojny. Cechuje ją realizm w oddaniu ponurej rzeczywistości towarzyszącej wojnom i bezkompromisowe ukazanie wyniszczającej moralnie i fizycznie walki o życie. Gra powstała w oparciu o analizę szeregu konfliktów zbrojnych z ostatnich kilkudziesięciu lat. Wydarzenia takie jak Powstanie Warszawskie, Szturm Groznego, czy wojna w Syrii były analizowane szczególnie pod kątem losów ludności cywilnej. W procesie tworzenia gry uwzględniono także badania ukazujące wpływ traumatycznych przeżyć na psychikę dorosłych i dzieci. Z kolei relacje naocznych świadków oblężenia Sarajewa posłużyły twórcom za główną inspirację.This War of Mine za darmo, dla kogo?


Jak informuje ministerstwo, gra „This War of Mine” jest dostępna tylko dla uczniów i nauczycieli w Polsce chcących skorzystać z gry na lekcjach języka polskiego, etyki lub wiedzy o społeczeństwie. Jakiekolwiek dalsze udostępnianie, odsprzedawanie, używanie w celach komercyjnych, umieszczanie na serwisach do udostępniania plików jest surowo zabronione.

Gdzie pobrać This War of Mine? Wystarczy przejść na stronę "Gry w edukacji" i kliknąć niebiski przycisk POBIERZ GRĘ.

Co ciekawe, plik instalacyjny gry został początkowo umieszony w darmowym serwisie WeTransfer, ale po jakimś czasie pobieranie zaczęło kierować na stronę rządową.

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki