Instalki.pl » Aktualności » Gry » Deluxe Ski Jump 2: po 20 latach Polak pobił rekord świata
Piątek, 13 Maj 2022 19:31, Wpisany przez Piotr Malinowski
deluxe ski jump 2 rekord polska
Ależ on leciał!

Kilka dni temu udało się pobić rekord długości skoku w Deluxe Ski Jump 2. Oszałamiający wynik powyżej trzystu metrów osiągnął Adam Bałdyga, jeden z czołowych polskich graczy. Jedną z istotniejszych informacji jest też to, że to pierwszy tak wysoki wynik od… niemalże 20 lat! Warto więc zapoznać się z jego szczegółami.

Polakowi udało się pobić rekord w Deluxe Ski Jump 2


Doskonale pamiętam „modę” na skakanie w Deluxe Ski Jump 2 (nazywaną często w Polsce „grą w Małysza”), kiedy to w świetlicy bądź na lekcjach informatyki próbowało się bić rekordy znajomych. Produkcja zadebiutowała pierwotnie w 2001 roku i stosunkowo niedawno ukazała się również na Androidzie oraz iOS. Osobiście byłem niezwykle (lecz pozytywnie!) zdziwiony faktem, że tytuł wciąż posiada aktywną i dynamicznie rozwijającą się społeczność graczy.

Teraz o grze zrobiło się dosyć głośno w mediach głównego nurtu, a to wszystko za sprawą Adama Bałdygi (kryjącego się pod pseudonimem AdikAB). Ustanowił on właśnie nowy rekord jeśli chodzi o długość skoku w kultowym Deluxe Ski Jump 2. Na australijskiej skoczni poszybował na odległość 301,80 metrów. Powtórkę tego skoku możecie zobaczyć na kanale Dominika Machowiaka. Tym samym gracz zapisał się w historii produkcji pobijając poprzedni rekord o niespełna metr.


Pikanterii temu wszystkiemu dodaje fakt, że poprzedni najdłuższy skok został oddany dokładnie… 9 listopada 2002 roku. Mówimy więc o przepaści wynoszącej niespełna dwie dekady, co robi naprawdę ogromne wrażenie. Wracając jednak do Adama Bałdygi, to sam internauta twierdzi, że „da się pobić każdy wynik”, ale trzeba włożyć w to mnóstwo czasu i cierpliwości. Mężczyzna jest obecnie mistrzem świata na 19 obiektach w Deluxe Ski Jump 2. Sporo jeszcze przed nim… lub innymi użytkownikami.

Na koniec jeszcze taka miła ciekawostka – rekord skomentował sam Adam Małysz. Zrobił to za pośrednictwem swojego facebookowego profilu i przy okazji zachęcił inne osoby do dzielenia się własnymi rezultatami na wirtualnych skoczniach.

Przypominamy też, że Deluxe Ski Jump 2 (zarówno w wersji demo na PC, jak i na urządzenia z systemem Android) możecie pobrać z naszej bazy danych.

Źródło: YouTube, Mediamond