Instalki.pl » Aktualności » Gry » Dzięki GeForce NOW Fortnite wróci na urządzenia Apple
Piątek, 14 Styczeń 2022 11:42, Wpisany przez Anna Borzęcka
fortnite-geforce-ios
Dobre wieści dla posiadaczy iPhone’ów.

17 miesięcy – już tyle czasu minęło od wyrzucenia Fortnite z App Store na urządzeniach Apple. Gra od dawna nie jest też dostępna w sklepie Google Play, jednakże na smartfonach z Androidem można ją zainstalować z pliku .apk czy za pośrednictwem innej platformy. Na urządzeniach iOS takiej opcji nie ma. To powiedziawszy, niebawem granie w Fortnite na iOS znowu będzie możliwe, a to za sprawą usługi GeForce NOW.

Fortnite na iOS dzięki GeForce NOW


Fortnite od dłuższego czasu jest dostępne w desktopowej wersji GeForce NOW, a teraz firmy Epic Games i Nvidia postarały się o to, by za pośrednictwem usługi można było grać w nie na urządzeniach mobilnych. Dzięki GeForce NOW Epic obejdzie zatem ban nałożony na Fortnite w App Store.

Już w przyszłym tygodniu wystartują beta testy, które pozwolą na przetestowanie wydajności serwerów GeForce NOW, a także jakości grafiki i dotykowego sterowania w Fortnite transmitowanym z chmury. Rejestracja do testów już wystartowała. Nvidia ma dopuszczać do nich graczy turami, w ciągu kilku następnych tygodni.

Kto wie, może się załapiesz do bety. Jeśli tak się stanie, na urządzeniu z Androidem zagrasz w Fortnite za pośrednictwem aplikacji GeForce NOW, a na urządzeniu z iOS za pośrednictwem przeglądarki internetowej Safari.

fortnite-ios
Wkrótce startują beta testy Fortnite w GeForce Now na urządzeniach z Androidem i iOS. | Źrodło: Nvidia

Warto wspomnieć, że z myślą o mobilnym Fortnite w GeForce NOW Nvidia i Epic Games przygotowały dla gry specjalny dotykowy interfejs. Jeśli jednak ten Ci nie przypadnie do gustu miej na uwadze, że możesz też skorzystać z kontrolera Bluetooth i to z jego pomocą sterować rozgrywką.

Historia zniknięcia Fornite z Google Play i App Store


Fortnite latem 2020 roku zostało usunięte zarówno ze Sklepu Play, jak i App Store. Powód? Epic Games zaoferowało w swojej produkcji płatności bezpośrednie. Firma nie zamierzała dzielić się bowiem z koncernami zyskami w postaci 30% od każdej transakcji dokonanej wewnątrz gry. W odwecie twórcy Fortnite pozwali obydwie firmy o działania niezgodne z propagowaną polityką.

10 września 2021 kalifornijski sąd w końcu orzekł w sprawie przeciw Apple, zarządzając, że Apple nie może zabraniać deweloperom wprowadzania alternatywnych sposobów na dokonywanie zakupów w aplikacjach. Nie zmusił on jednak Apple do ponownego wpuszczenia Fortnite do App Store, ani innych sklepów z grami na iOS.

Zarówno Apple, jak i Epic odwołują się do dotychczasowego wyroku, albowiem żadna ze stron nie była z niego w pełni zadowolona. Z kolei w październiku 2021 roku Google pozwało Epic Games – o umyślne naruszenie warunków umowy.

Istnieje bardzo duża szansa, że Fortnite nigdy nie wróci do App Store. Dobrze więc, że już wkrótce w grę będzie można grać na iOS poprzez GeForce NOW.

Źródło: fot. tyt. Epic Games