Instalki.pl » Aktualności » Gry » Netflix oficjalnie wchodzi na rynek gier. Na początku pojawią się tytuły mobilne
Środa, 21 Lipiec 2021 11:45, Wpisany przez Piotr Malinowski
netflix gry kiedy 1
Dobre i „złe” wieści.

Od kilku miesięcy w sieci pojawiają się doniesienia o planach wejścia platformy Netflix na rynek gier wideo. Informacji na ten temat pojawiło się w ostatnim czasie naprawdę sporo, lecz wciąż mówiliśmy o nieoficjalnych źródłach. Teraz streamingowy gigant w końcu potwierdził wcześniejsze plotki. Czego możemy się spodziewać?

Netflix i gry. Co z tego wyniknie?


Spekulowało się, że Netflix zaoferuje konsumentom przede wszystkim gry mobilne bez podnoszenia ceny standardowego abonamentu. Jak się okazuje, wieści te częściowo zostały właśnie potwierdzone. Szeregi spółki oficjalnie zasilił Mike Verdu – na stanowisku wiceprezesa ds. rozwoju gier odpowie za strategię rozwoju tego segmentu.

Z listu wystosowanego przez Netflixa do inwestorów wyczytać z kolei możemy następujące oświadczenie:

Na samym początku skoncentrujemy się na grach przeznaczonych na urządzenia mobilne. Oczywiście wciąż jesteśmy podekscytowani naszą ofertą filmów i seriali oraz nieustannie oczekujemy wzrostu zainteresowania tymi kategoriami treści. Jednak już od ponad dziesięciu lat dążymy do rozszerzania oryginalnej oferty, więc uważamy, iż przyszedł właściwy czas, by dowiedzieć się w jakim stopniu nasi użytkownicy cenią sobie gry. Uważamy je za kolejną kategorię treści na platformie – podobną do m.in. oryginalnych filmów, animacji itd. Gry zostaną uwzględnione w subskrypcji Netflix bez dodatkowych kosztów.

Warto mieć na uwadze, że na licencji Netflixa powstało już kilka gier. Przykładem jest Stranger Things 3: The Game.


Oczywiście wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi w temacie Netflixa wchodzącego w branżę gier, lecz doczekaliśmy się chociaż w pełni wiarygodnych informacji. Za dostęp do gier nie trzeba będzie dodatkowo płacić, co z pewnością jest dobrą wieścią. Zapewne część osób pokręci głową na słowa „produkcje mobilne” – warto jednak pamiętać, iż w przyszłości oferta zostanie poszerzona o desktopy.

Jakie to będą gry i kiedy ich uświadczymy? Tego na razie nie wie nikt - spodziewać się jednak możemy produkcji opartych o popularne seriale. Plotki mówią także o 2022 roku, ale ten termin należy brać z odpowiednim dystansem. Pozostaje czekać.

Źródło i foto: Netflix