Instalki.pl » Aktualności » Gry » Epic Games wydał fortunę na „darmowe” gry. Konsumenci już niekoniecznie
Wtorek, 04 Maj 2021 10:30, Wpisany przez Piotr Malinowski
epic games wyniki za darmowe gry 1
Wyciekły ciekawe dane.

Proces sądowy pomiędzy Epic Games a Apple to prawdziwa żyła złota jeśli chodzi o ilość wyciekniętych informacji. Do publicznych dokumentów przypadkowo dołączono bowiem oświadczenia finansowe i dane dotyczące m.in. większości wyników Epic Games Store. Części osób udało się wykonać zrzuty ekranu zanim pomyłka giganta została naprawiona.

Epic Games musiał słono zapłacić za "darmowe gry"


Niedawno informowaliśmy Was chociażby o niezbyt rokujących rezultatach wirtualnego sklepu twórców Fortnite’a. Nie jest on na razie rentowny – stanie się to najwcześniej w 2023 roku. Teraz internet obiegła informacja o tym, ile pieniędzy Epic Games wydał na możliwość udostępnienia za darmo głośnych produkcji na swojej platformie.

Przechodząc do konkretów – mówimy o 11,6 mln dolarów zainwestowanych pomiędzy grudniem 2018 a wrześniem 2019 roku. Niestety w dokumentach nie było wzmianki o kwocie z 2020 roku, a to przecież wtedy Epic Games udostępnił bezpłatnie m.in. GTA V. Tak czy inaczej – kwota robi wrażenie. Co ciekawe, dowiedzieliśmy się również ile kosztowały licencje na konkretne produkcje.

„Alan Wake” kosztował firmę 150 tys. dolarów, „Limbo” z kolei 350 tys. dolarów, a „Inside” aż 800 tys. dolarów. Rekordzistą okazuje się być trylogia „Batman: Arkham”, za którą zapłacono 1,5 mln dolarów. Podobną kwotę przelano za „Subnautica”, bo 1,4 mln dolarów.Graczy najbardziej przyciągały oczywiście te najgłośniejsze produkcje, lecz niezależne tytuły także cieszyły się sporym zainteresowaniem. Można by więc sądzić, że Epic Games dużo zyskuje na udostępnianiu gier zupełnie „za darmo”. Cóż, wszystko ma swoje dwie strony medalu.

Jak się bowiem okazuje, wyłącznie 7% użytkowników, którzy odebrali przynajmniej jedną bezpłatną grę, zdecydowało się na późniejszy zakup czegokolwiek w sklepie Epic Games Store. Współczynnik ten wydaje się więc śmiesznie niski. Teraz raczej nie dziwi ostatnia informacja o nierentowności platformy.

Czy kiedyś Epic Games Store wyjdzie na plus? Być może, ale do tego jeszcze naprawdę długa droga. Przez ten czas zapewne jeszcze nie raz usłyszymy o przyzwoitych akcjach rozdawniczych.

Źródło: PC Gamer, Twitter / Foto. Epic Games