Instalki.pl » Aktualności » Gry » Xbox Series X|S - ponad 70 tytułów otrzymało dzisiaj FPS Boost
Poniedziałek, 03 Maj 2021 21:23, Wpisany przez Piotr Malinowski
fps boost xbox 1
Świetna wiadomość!

Microsoft jeszcze przed premierą konsol nowej generacji obiecał, że spora część produkcji uruchamiana będzie w 60, a nawet 120hz. Właśnie pojawiła się lista ponad 70 gier, które od dziś właśnie w takiej liczbie klatek na sekundę działają. O jakich tytułach dokładnie mowa?

FPS Boost dwukrotnie zwiększy klatki w grach


FPS Boost to technologia, która docelowo sprawia, iż wybrane gry działają nawet w dwukrotnie większej liczbie klatek na sekundę. Microsoft udostępnia ją na Xbox Series X|S w formie dobrowolnej funkcji. Obecnie skorzystać z niej można w 97 produkcjach – z czego 72 to pozycje dodane dzisiaj!

Wiele z nich dostępnych jest w abonamencie Xbox Game Pass oraz EA Play, co z pewnością ucieszy część graczy (m.in. „DiRT 4”, „Wasteland 3” i „Watch Dogs”) Warto też wspomnieć, iż FPS Boost w niektórych grach nie zadziała na Xbox Series S. Microsoft na szczęście przygotował specjalny podział z rozróżnieniem na dwie konsole. Nie ma więc mowy o jakimkolwiek nieporozumieniu.Technologiczny gigant zapewnie, iż baza tytułów obsługujących FPS Boost będzie regularnie poszerzana. Oby! Wszystko jest powoli na dobrej drodze, by 60 FPS-ów stało się standardem jeśli o wirtualną rozrywkę. Funkcja wdrożona właśnie do części pozycji dostępnych na konsolach Xbox jest niewątpliwie krokiem ku temu.

Trudno określić jak często Microsoft planuje aktualizować listę produkcji ze wsparciem dla FPS Boost. Takie informacje zapewne podawane będą dopiero w momencie wdrożenia funkcji do konkretnych produkcji.

Źródło: Twitter, Xbox / Foto. Microsoft