Instalki.pl » Aktualności » Gry » W Minecraft stworzono działającego MS Painta
Środa, 24 Marzec 2021 09:09, Wpisany przez Maksym Słomski
minecraft ms paintNiezwykłe dzieło.

Minecraft pobudza kreatywność graczy już od 2009 roku, kiedy to została wydana pierwsza publiczna testowa wersja gry, która oficjalnie na komputerach osobistych zadebiutowała 18 listopada 2011 roku. W wirtualnym świecie złożonym z sześciokątnych bloków sporo się dzieje i ten budzi często ogromne emocje za sprawą nietuzinkowych pomysłów graczy. Widzieliśmy już działające komputery, czy też Minecrafta 2D stworzonego w obrębie Minecrafta. Ba, całkiem niedawno pisaliśmy o pracy, pozwalającej zarobić w omawianej tu produkcji 269 złotych za godzinę. Tym razem możemy podziwiać program MS Paint odtworzony w Minecrafcie.

MS Paint w Minecrafcie


Za interesujący projekt odpowiada internauta o pseudonimie Minecraft_Unofficial, który swoim dokonaniem postanowił pochwalić się w serwisie Reddit. "Odtworzyłem MS Paint, który przekształci twoje obrazy 2D w konstrukcje trójwymiarowe!" - napisał krótko gracz i zaprezentował dzieło na 1-minutowym materiale wideo. Zaznaczył przy tym wyraźnie, że wirtualna "maszyna" tworząca obrazy 3D jest wciąż dopracowywana. Zobaczycie ją w akcji poniżej.

I recreated MS Paint but you can convert your paintings into 3D paintings! from r/Minecraft


Wiele osób zastanawiało się, w jaki sposób mechanizm określa, co dokładnie rozciągnąć na trzeciej "osi", a czego nie. Drzewa nie były rozciągnięte, podczas gdy woda i trawa były. Autor konstrukcji odpowiedział, iż użył niektórych poleceń "przeskalowujących" bloki, które nie powinny być szerokie.

Czytaj też: 25 najlepszych modów do Minecrafta [Ranking 2020]

Jak zapewne domyślają się gracze znający świat Minecrafta nieco lepiej, Minecraft_Unofficial wykorzystał tutaj tryb kreatywny oraz bloki komend (command blocks). W niczym nie umniejsza to jego dokonaniu, bowiem tryb kreatywny jest po prostu alternatywną formą zabawy zaprojektowaną z myślą o osobach kreatywnych.

Stworzyłeś kiedyś w Minecraft jakiś ciekawy mechanizm? A może zbudowałeś coś, z czego byłeś dumny?

Źródło: Reddit