Instalki.pl » Aktualności » Gry » Epic Games zwraca pieniądze za lootboxy w Fornite i Rocket League
Wtorek, 23 Luty 2021 09:07, Wpisany przez Maksym Słomski
zwrot pieniedzy fortniteUgoda korzystna dla graczy.

Lootboxy, czyli skrzynki z losową zawartością w grach, sprzedawane przeważnie za prawdziwe pieniądze, od kilku lat znajdują się na celowniku organów stanowiących prawo w coraz większej liczbie krajów. Ich tematowi przyglądali się już między innymi Niemcy, Amerykanie, a Belgowie po prostu je zdelegalizowali, argumentując to faktem, że były formą hazardu dostępną dla nieletnich. Teraz sprawę związaną z lootboxami przegrało Epic Games, zgadzając się na ugodę.

Epic Games zwraca wirtualną walutę i pieniądze w dwóch popularnych grach


Gracze darmowych gier Fortnite i Rocket League, którzy kupili skrzynki z łupami, mają możliwość odzyskania zarówno prawdziwych, jak i fałszywych pieniędzy za sprawą rozstrzygnięciu pozwu zbiorowego. Ugoda wynika z procesu sądowego rozpoczętego jeszcze z 2019 roku, w którym Epic został pozwany za sprzedawanie skrzynek z łupami, które mogły być kupowane przez nieletnich.

Epic Games uruchomiło serwis EpicLootBoxSettlement.com w poniedziałek, aby umożliwić graczom zgłaszanie roszczeń dotyczących skrzynek z łupami zakupionych w Fortnite i Rocket League. Każdy, kto kupił skrzynkę z łupami w Fortnite: Save The World - wariancie gry polegającym na przetrwaniu w trybie współpracy (nie w popularnej wersji Battle Royale) - lub w Rocket League, automatycznie otrzyma 1000 V-dolców lub kredytów - walut wirtualnych występujących w odpowiednio Fortnite i Rocket League. Waluta w grze trafi bezpośrednio na konto, na którym dokonano zakupu, bez konieczności składania dodatkowego wniosku. Aby odzyskać pieniądze należy spełnić określone warunki.

Uprawnione do zwrotów są osoby, które zakupów dokonały po 1 lipca 2015 roku, a przed nieokreśloną jeszcze datą zatwierdzenia wynikającą z ugody.

Wszyscy ci, którzy chcą złożyć wniosek o odzyskanie prawdziwych pieniędzy mogą to zrobić, ale będą musieli podać więcej szczegółów na temat swojej sprawy. Osoby, które użyły prawdziwych pieniędzy do nabycia wirtualnej waluty w celu zakupu przedmiotu w grze i uważają, że zakup był oszustwem konsumenckim lub naruszeniem umowy oraz czują, że należy im się odszkodowanie z powodu tej transakcji, mogą zgłosić roszczenie. Ponadto osoby, które były w tym czasie niepełnoletnie i kupiły przedmiot w grze za własne pieniądze i bez zgody rodziców, mogą także zażądać częściowego zwrotu pieniędzy lub waluty w grze.


"Przestaliśmy oferować skrzynki z losowymi przedmiotami, takie jak Fortnite Loot Lamas i Rocket League Crates, ponieważ zdaliśmy sobie sprawę, że niektórzy gracze byli wielokrotnie rozczarowani, ponieważ nie otrzymywali losowych przedmiotów, na które liczyli" - powiedział w oświadczeniu CEO Epic Games, Tim Sweeney. "Gracze powinni wiedzieć z góry, za co płacą, robiąc zakupy w grze" - podsumował.

Źródło: CNET