Instalki.pl » Aktualności » Gry » Galactic Civilization III za darmo w Epic Games, a A.I.M. Racing w Indiegala
Czwartek, 21 Styczeń 2021 21:31, Wpisany przez Jan Domański
Galactic Civilization III za darmo w Epic GamesZnów bezpłatnie kosmiczna strategia 4X.

Kolejny czwartek i kolejna darmowa gra do odebrania w Epic Games Store. Dopiero co informowaliśmy o darmowym Endless Space Collection - kosmicznej strategii 4X, która jest dostępna bezpłatnie wraz z Virtua Fighter 2 na Games2gether, a podobne klimaty oferuje teraz też Epic Games Store. Przy okazji możemy również pobrać niewielką futurystyczną grę wyścigową ze strzelaniem na Indiegala Freebies, czyli A.I.M. Racing.

Galactic Civilization III bezpłatnie - gratka dla wielbicieli strategii 4X


Dyplomacja i handel, technologia, szpiegostwo albo zwykła agresywna polityka wojowania z innymi frakcjami. W Galactic Civlizations III możemy wybrać różne drogi dojścia do celu. Produkcja zadebiutowała w 2015 roku i ma naprawdę dobry odbiór. W przytaczanych na Steam recenzjach branżowych 8-9/10. Sami gracze też są dobrze do niej raczej dobrze nastawieni. Sekcja "Wszystkie recenzje" mówi o w większości pozytywnym odbiorze, choć "Ostatnie recenzje" są już tylko mieszane. Przeglądając komentarze można stwierdzić, że dużo negatywów odnosi się do lokalizacji, wiele języków nie dostało swojej wersji (jest tylko angielska, francuska, niemiecka i rosyjska), nie ma także polskiego tłumaczenia, co może być problemem dla części użytkowników. Na Epic Games sprawa języka wygląda tak samo.


"Co gdyby pewnego dnia okazało się, że ludzie nie są sami w galaktyce? Przemierzając kosmos, ludzkość natrafiła na obce cywilizacje, z których każda posiada własną historię i pobudki do zdobycia renomy. Rasy Human, Drengin, Altarian i wiele innych czekają, aż je wybierzesz i poprowadzisz ich cywilizację do złotego wieku w jednej z największych gier strategicznych 4X, jakie kiedykolwiek powstały! Opracowuj nowe technologie, projektuj statki kosmiczne i kolonizuj nowe światy, stawiając czoła zagrożeniom i wyzwaniom z nowych i tajemniczych źródeł. Negocjuj umowy handlowe i układy, prowadź wojny, szpieguj wrogów i wyróżniaj najlepszych obywateli. A gdy zakończysz grę, zacznij od początku jako jedna z wielu obcych cywilizacji, charakteryzujących się własną historią, drzewkiem technologicznym, częściami statków i nie tylko."

A.I.M. Racing za darmo - futurystyczne wyścigi z walką na trasie


Nie jest to może pierwszorzędna produkcja, ale miło dostać coś jeszcze. Na portalu i sklepie Indiegala (nieco podobny do Humble Bundle) w sekcji freebies pojawiła się futurystyczna gra wyścigowa A.I.M. Racing, w której ważne jest nie tylko mijanie kolejnych oponentów, ale też posługiwanie się bronią. Jeśli lubiliście podobne gry, które były popularne w latach ’90 czy na samym początku XXI wieku, to mimo 11 lat od premiery, A.I.M. Racing może się wam spodobać, choć na dzisiejsze standardy nie jest to porażająca produkcja.


Aby wejść w jej posiadanie, trzeba udać się na dedykowaną kartę produktu na Freebies Indiegala (w tym miejscu) i po zalogowaniu się oraz (jeśli go jeszcze nie macie) założeniu konta, zjechać widokiem niżej, aż do przycisku z napisem "Add to library". Później wchodzimy w nasz profil Indiegala i w sekcji Showcase powinniśmy mieć A.I.M. Racing gotowe do pobrania jako zwykły instalator na Windowsa bez zabezpieczeń DRM. Warto też przejrzeć inne gry z sekcji Showcase Freebies. Zwykle są to niezależne mało znane, albo stare małe tytuły, choć czasem zdarzy się coś ciekawszego.

Jak odebrać promocyjne darmowe gry z Epic Games Store?


Sposób na dopisanie bezpłatnych gier na Epic Games Store nie zmienił się. Po prostu wchodzimy na główną stronę Epic Games Store i logujemy się na nasze konto. Później przewijamy widok niżej do sekcji z darmowymi promocyjnymi produkcjami i klikamy w interesujący nas tytuł - przez najbliższy tydzień jest to Galactic Civilization III. Po wejściu na kartę produktu naciskamy na przycisk "Pobierz" i po przejściu przez ekrany z zakupem (oczywiście za 0 złotych, ale różnią się od tych ze zwykłymi grami do kupienia jedynie pominięciem etapu z dokonaniem płatności) dopisujemy tym samym tytuł do naszej biblioteki na Epic Games Store. Alternatywnie można znaleźć ją w sekcji sklepu launchera Epic Games Store (pobierz z naszej bazy).


Tak jak zwykle macie na to tydzień, czyli Galactic Civilization III otrzymacie bezpłatnie tylko do czwartku 28 stycznia o godzinie 17:00. Po tej chwili w promocji pojawi się nowy tytuł, który wymieni obecnie oferowaną kosmiczną strategię 4X. Będzie to niezależna pixelartowa Dandara: Trials of Fear Edition znana też ze smartfonów czy Nintendo Switch. "W dziwacznym uniwersum, w którym uciskani są na skraju zagłady, Dandara zbudziła się, by nadać światu nowy kształt. Witaj w wyjątkowej platformówce 2D z gatunku metroidvania, pełnej mistycznych stworzeń i niczym nieograniczonej eksploracji."

Zobacz również:
Parodia na wzór Cyberpunk 2077. Mem z przeprosin CD Projektu hitem [wideo]


Źródło i foto: Epic Games Store / Indiegala