Instalki.pl » Aktualności » Gry » Blizzard kończy z rozwojem StarCraft II
Sobota, 17 Październik 2020 12:42, Wpisany przez Tomasz Bielski
street view ukrycie domu
Stało się.

Blizzard w końcu oficjalnie przekazał fanom StarCrafta informację, której wiele osób się spodziewało. Po dziesięciu latach firma wstrzymała rozwój gry StarCraft II potwierdzając, iż nie będzie już produkować dodatków ani innej zawartości możliwej do kupienia przez użytkowników. Oprócz tego, z gry znikną także dowódcy oraz skrzynie wojenne w postaci kolejnych dodatków. Nie oznacza to oczywiście, że wsparcie dla StarCraft II oficjalnie się skończyło, jednak gra nie doczeka się żadnej, nowej zawartości.

StarCraft II z końcem rozwoju. Co dalej?

Nie tak dawno Blizzard opublikował oficjalne oświadczenie, które zakładało koniec rozwijania nowych materiałów dla gry Heroes of the Storm. Przypadek StarCrafta II jest jednak nieco inny. Chociaż Blizzard zatrzymał niektórych programistów w przypadku Heroes of the Storm, aby kontynuować wsparcie, StarCraft II znalazł się w swoistym trybie „konserwacji”. Blizzard mówi, iż będzie kontynuował tylko i wyłącznie w kontekście poprawek technicznych oraz ewentualnej zmiany balansu gry – jeśli takowa będzie wymagana.

Profesjonalna scena e-sportowa zajmująca się StarCraftem II będzie dalej aktywna. Głównie ze względu na wsparcie w postaci GSL czy ESL Gaming.

starcraftiikoniecrozwoju2
fot. Blizzard

Blizzard ucina jednak plotki i mówi otwarcie: – Wiemy, że niektórzy nasi gracze nie mogli się doczekać nowości dla StarCrafta II, ale my musimy odejść. Dobrą wiadomością jest fakt, że ta zmiana pozwoli nam skupić się na tym, co będzie dalej. Nie tylko w odniesieniu do StarCrafta II, ale do uniwersum StarCrafta jako całości – napisał Rob Bridenbecker z Blizzarda w liście dedykowanym graczom.

Wygląda więc na to, że firma wie dokładnie, w którą stronę chce iść i zapewne zdradzi na ten temat więcej szczegółów w nadchodzącym czasie.

StarCraft III nadchodzi? To może być bardzo prawdopodobne.

Źródło: Engadget / fot. Blizzard