Instalki.pl » Aktualności » Gry » Urocze Pikuniku za darmo na Epic Games. Wciągająca platformówka z zagadkami
Czwartek, 01 Październik 2020 17:54, Wpisany przez Jan Domański
PikunikuPrzygoda w stylistyce azjatyckich bajek.

W tym tygodniu w promocji Epic Games Store dostajemy tylko jedną pozycję. W dodatku niebędącą dużą produkcją, ale powinna zadowolić chociażby fanów gier platformowych, nietypowych światów inspirowanych wschodnimi klimatami czy ludzi lubiących azjatyckie bajki.

Pełna dziwów przygoda w Pikuniku


Tak, specjalnie nie użyłem słowa anime ani manga, bo prosta estetyka Pikuniku raczej kojarzy się z produkcjami dla najmłodszych. To nie znaczy, że gra skierowana jest tylko dla dzieci, po prostu operuje na pełnej koloru i prostych kształtów grafice mogącej wywołać takie skojarzenia.


J
est pełna absurdów i elementów humoru. Opiera się na zręczności i zagadkach jako przedstawiciel platformówek z widokiem 2D z boku, które nie stronią od logicznych elementów rozgrywki. Zagadki nie są może bardzo wymagające, ale to dobrze, że nie postawiono wyłącznie na aspekt zwinnych palców.

PikunikuZagadki mogą chwilowo zmieniać założenia rozgrywki np. na grę w kosza / foto. Epic Games Store

W świecie Pikuniku nie jesteśmy sami. Napotykamy różne zwariowane postaci, a nawet czekają na nas potyczki z bossami. Gra oferuje 12 poziomów, a także lokalny tryb wieloosobowy. Została wydana przez Devolver Digital w 2019 roku na PC i Nintendo Switch, a ostatniej wiosny również na stacjonarną konsolę Microsoft Xbox One.

Jak odebrać bezpłatnie Pikuniku na Epic Games Store?


Standardowo musimy wejść na główną stronę Epic Games Store, zalogować się i odszukać nieco poniżej element graficzny z odnośnikami do darmowych gier, w tym Pikuniku. Alternatywnie można włączyć launcher Epic Games (dostępny w naszej bazie) i przejść do działu sklepu, gdzie także łatwo znajdziemy sekcję z bezpłatnymi produkcjami.

Epic Games Store darmowe gry październik 2020Za tydzień dwie bardziej znane gry za darmo na Epic Games Store / foto. Epic Games Store

Czas na odebranie Pikuniku upływa w czwartek 8 października o godzinie 17:00. Później Epic Games Store będzie oferować bezpłatnie przez tydzień podwodną przygodę w Abzu i wojenny Rising Storm 2: Vietnam. Jeśli skądś kojarzycie pierwszą z produkcji, to jest duża szansa, że już ją macie na swoim koncie. Epic Games Store oferował za darmo Abzu na początku września 2019 roku.

Zobacz również: Dodatek Amazons do Total War Saga: Troy za darmo w Epic Games

Źródło i foto: Epic Games Store