Instalki.pl » Aktualności » Gry » Quake i Quake II za darmo podczas QuakeCon at Home
Sobota, 01 Sierpień 2020 20:53, Wpisany przez Jan Domański
Quake i Quake IIJeden pewniak i druga opcjonalna darmówka.

Widać nie tylko Ubisoft wpadł na pomysł poszerzenia grona oglądających zachęcając ich darmową grą. Bethesda tegoroczny QuakeCon organizuje również tylko w formie online. Podczas jego trwania będzie można za darmo zaopatrzyć się w klasycznego Quake, ale jest też szansa, że uda się spełnić warunki dla bezpłatnego Quake II.

Quake II za darmo po dostatecznym wsparciu charytatywnym


Czemu co do jednego z tytułów nie ma pewności? Jego rozdawanie jest zależne od trwającej równolegle zbiórki pieniędzy na cele charytatywne. Jak na ogólnoświatowe wydarzenie próg wymaganej kwoty nie jest wcale kosmiczny i wynosi 10 tysięcy dolarów (około 37,5 tys złotych). Inną kwestią jest to, czy faktycznie fani będą chętnie wspierać cel. Jeśli tak, to o Quake II można być spokojnym.

QuakeCon at Home 2020Szczegółowy plan QuakeCon at Home / foto. Bethesda

Klasyczne produkcje będą dostępne nie na Steam, a firmowej platformie Bethesda.net. W obu przypadkach regularna cena gier, to 19,99 złotych. Wydarzenie będzie można śledzić przez 3 dni. Startuje w piątek 7 sierpnia o godzinie 18:00. Całość będzie dostępna na kanale Bethesdy na Twitchu. Miejmy nadzieję, że przedsięwzięcie nie skończy się od technicznej strony tak, jak konferencja Ubisoft Forward, na której rozdawany był Watch Dogs 2.

Skuszeni darmową kopią gry fani tłumnie chcieli logować się na stronie, czego powodem było przeciążenie infrastruktury Ubisoftu i nie tylko niemożliwość odebrania cyfrowych podarków, ale nawet problemy z zalogowaniem do Uplay osób, które po prostu chciały w tym czasie pograć. W końcu Ubisoft rozdał w późniejszym czasie wszystkim zainteresowanym Watch Dogs 2 i dodatki do innych produkcji - bez weryfikacji, czy oglądali cyfrową konferencję. Ale nawet wtedy kopie były przypisywane do kont Uplay partiami przez wiele dni.

Źródło: gamespot / Foto otwierające i źródło: Bethesda