Instalki.pl » Aktualności » Gry » Genialna decyzja Microsoftu, która może zaboleć fanów PlayStation
Sobota, 01 Sierpień 2020 10:09, Wpisany przez Piotr Malinowski
xbox live gold 1 koniecOdważna decyzja.

Jeśli jesteście posiadaczami konsol nowej generacji, to z pewnością nie obce jest Wam zjawisko płacenia abonamentu, by móc grać online. Dotyczy to zarówno PlayStation 4, Nintendo Switch oraz Xbox One. Wszystko wskazuje na to, że swoją politykę w tej kwestii już niedługo zmieni Microsoft. Na co muszą przygotować się użytkownicy?

Xbox Live Gold to usługa pozwalająca na zabawę multiplayer osobom posiadającym konsole od giganta z Redmond. Część subskrybentów z pewnością zauważyła jednak, że Microsoft od dłuższego czasu niezbyt kwapi się do promocji tego rozwiązania. Znacznie częściej można w sieci dostrzec zachętę do wypróbowania abonamentu Xbox Game Pass.

Xbox Live Gold przejdzie na emeryturę?


Oferowane każdego miesiąca darmowe gry także nie powalały.  Co więcej, niedawno zrezygnowano przecież z możliwości wykupienia rocznej subskrypcji Xbox Live Gold. Jak wynika z najnowszych doniesień, wszystko to miało swój powód. Dziennikarz portalu VentureBeat, Jeff Grubb, mówi wprost:

Xbox Live Gold odchodzi, a granie multiplayer będzie darmowe. Microsoft nie zmusi Cię do wykupienia abonamentu Xbox Game Pass Ultimate, by móc grać online.To świetna wiadomość. Najwidoczniej Microsoft pokłada ogromne nadzieje w swojej nowej usłudze. Trudno oczywiście przewidzieć czy zmiana polityki wyjdzie na dobre koncernowi i czy w ogóle na taką zmianę się zdecyduje.

Zobacz również: Xbox Game Pass Ultimate. To naprawdę się opłaca!

Warto bowiem mieć na uwadze, że mówimy o niepotwierdzonych informacjach, które – mimo że brzmią wiarygodnie – wcale nie muszą się sprawdzić. Musimy cierpliwie czekać na wieści wprost od źródła.

Źródło: Twitter / Foto. Microsoft