Instalki.pl » Aktualności » Gry » Koniec kombinowania. Steam ogranicza dostęp do tanich gier przez VPN
Czwartek, 30 Lipiec 2020 09:19, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
SteamWażna zmiana.

Zakup gier na platformie dystrybucji cyfrowej Steam wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników pecetów. Sklep należący do Valve oferuje produkcje zarówno gigantów branży jak i niezależnych deweloperów, a użytkownicy znają sposoby, aby pewne gry kupić taniej.

Steam zmienia zasady płatności


Wielu świadomych graczy używało VPN'a aby kupować gry taniej. Jak to możliwe? Zdarza się, że dany tytuł w biedniejszych krajach jest po prostu zdecydowanie tańszy, często ze względu na politykę wydawcy czy też kurs wymiany walut. Wystarczyło zmienić region, połączyć się przez VPN i zakupić upragniony tytuł oszczędzając realne pieniądze. Oczywiście tego typu praktyki są niezgodne z regulaminem sklepu, jednak wielu użytkowników łamało zasady.

Teraz kupowanie gier z użyciem VPN będzie znacznie utrudnione. Steam zaktualizował zasady płatności. Aby sfinalizować transakcję użytkownik będzie musiał posiadać kartę płatniczą wydaną w regionie, w którym zamierza kupić grę. Przykładowo, łącząc się przez VPN z Rosją, wymagana będzie rosyjska karta.


Taki ruch ze strony Valve zdecydowanie zmniejszy skalę nadużyć. Z pewnością znajdą się gracze, którzy znajdą sposób na obejście i tego obostrzenia, ale będzie wymagało to dodatkowego kombinowania.

Źródło: Steam Database