Instalki.pl » Aktualności » Gry » Cena PlayStation 5 może wbić Was w fotel. CEO marki szczery do bólu
Niedziela, 31 Maj 2020 12:45, Wpisany przez Maksym Słomski
playstation 5 logo cena
To było do przewidzenia.

Mam Wam do przekazania wieści rozczarowujące, ale wcale nie niespodziewane. Jeśli śledzicie przekazywane przez nas doniesienia na temat konsoli PlayStation 5, to zapewne nastawiliście się już na najgorsze. Informowaliśmy o tym, że cena urządzenia nowej generacji od Sony nie będzie niska. Właśnie potwierdził to nie kto inny jak sam CEO Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan. Powiedział to z rozbrajającą wręcz szczerością.

Jim Ryan w rozmowie z serwisem GamesIndustry powiedział, że konsola PlayStation 5 ma być sprzętem wartościowym w rozumieniu nie tylko możliwości, ale także adekwatnej ceny. Prezes Sony Interactive Entertainment porównał ją do 5-gwiazdkowego hotelu w egzotycznym kraju, sugerując przy tym jednoznacznie, że koszt zakupu urządzenia nie może być niski, skoro oferowane możliwości są wysokie.

playstation 5 kontroler dualsense
Kontroler do PlayStation 5, czyli DualSense. | Źródło: Sony

Dziennikarz zapytał Jima Ryana czy w takim razie nie obawia się on, że wpływ pandemii COVID-19 może mieć wpływ na niską sprzedaż drogiej konsoli. CEO odparł, że historia pokazuje, że w trudnych czasach branża gier komputerowych rozkwita, jak w żadnym innym okresie. "To całkiem logiczne. Ludzie nie mają pieniędzy na rozrywkę poza domem, więc zostają w czterech ścianach. Kto wie, jak będzie wyglądać recesja, jak głęboka będzie i jak długo potrwa. Może być tak, że historyczne modele, które były stosowane w przeszłości, mogą nie mieć zastosowania w przyszłości", zakomunikował.

Prezes Sony uważa, że wysoką cenę można skompensować na tyle skutecznie, aby gracze byli w stanie usprawiedliwić sobie duży wydatek. "Myślę, że najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu wysokiej ceny jest zapewnienie najlepszej możliwej wartości konsoli. Wartość jest kombinacją wielu rzeczy. W naszym przypadku oznacza to jakość gier, oznacza liczbę gier, stopień ich złożoności, długość gier, ich cenę... wszystkie te rzeczy oraz sposób, w jaki korzystają z możliwości platformy są istotne", podaje Ryan.Cena PlayStation 5 w dniu jej premiery ma według najnowszych pogłosek wynosić 599 euro, czyli ok. 2699 złotych. W Polsce może być jeszcze wyższa.

W oczekiwaniu na wydarzenie premierowe i prezentację konsoli PlayStation 5 w wersji dla konsumentów (deweloperska jest już za nami), zerknijcie na listę 38 gier, które pojawią się na PS5.

Źródło: GamesIndustry