Instalki.pl » Aktualności » Gry » Znamy datę premiery kolejnej gry z serii Half-Life
Piątek, 14 Luty 2020 13:25, Wpisany przez Anna Borzęcka
half-life-vr
Valve przerwało milczenie.

Gdy w listopadzie 2019 roku Valve niespodziewanie zapowiedziało Half-Life: Alyx, od razu dowiedzieliśmy się, że gra zadebiutuje już w marcu. Niemniej, dokłada data premiery przez długi czas była utrzymywana w tajemnicy, aż do teraz. Valve w końcu ustaliło bowiem dzień, w którym gracze będą mogli po raz pierwszy uruchomić następną odsłonę słynnej serii Half-Life.

Legendarna seria powraca


Jak wiadomo, Half-Life: Alyx to produkcja stworzona z myślą o goglach VR. Takiego Half-Life’a nie spodziewał się nikt, ale w zasadzie dlaczego by go nie wypróbować? Tak, tak, nie jest to wymarzony Epizod 3. Half-Life’a 2, ale trzeba przyznać, że gra zapowiada się naprawdę nieźle.Half-Life: Alyx jest pierwszoosobową strzelanką, której akcja rozgrywa się między pierwszą a drugą częścią serii. Warto przypomnieć, że główną bohaterką gry jest oczywiście tytułowa Alyx Vance, którą gracze poznali w Half-Life 2. Alyx prowadzi ze swoim ojcem badania na temat słabości Kombinatu – grupy obcych, która od czasu incydentu Black Mesa kontroluje Ziemię. Dziewczyna ma nadzieję, że w ten sposób uda się jej dać ludzkości szansę na pokonanie okupantów.

Half-Life tylko dla posiadaczy gogli VR


Half-Life: Alyx będzie kompatybilne z takimi goglami jak Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift oraz Windows Mixed Reality. Niestety, zgodnie z informacją wyświetlaną na stronie gry w platformie Steam, do zagrania w grę gogle wirtualnej rzeczywistości są wręcz wymagane. Zatem, osoby, które takiego sprzętu nie posiadają, nie będą mogły tej części serii Half-Life wypróbować.

half-life-alyx

Podczas gdy ci, którzy nie posiadają gogli wirtualnej rzeczywistości, zapewne ubolewają nad powyższym faktem, przeciwnie jest w przypadku osób, które nimi dysponują. Większość tytułów dotychczas wydanych z myślą o goglach VR to z reguły gry bardzo krótkie, proste i prezentujące mechaniki, które można policzyć na palcach jednej ręki. Te urządzenia zdecydowanie potrzebują takich tytułów jak Half-Life: Alyx, które rzeczywiście zachęcą do sięgania po nie mimo ich wciąż wygórowanych cen.

Half-Life: Alyx – data premiery


No więc, kiedy Half-Life: Alyx zadebiutuje? Valve wyznaczyło datę premiery na 23 marca bieżącego roku. Skoro ten dzień nastąpi za mniej niż półtora miesiąca, nie wydaje mi się, by istniało ryzyko opóźnienia premiery. Ustalając taki dzień debiutu produkcji, Valve musiało być pewne, że ta będzie gotowa na czas.

Half-Life: Alyx można kupić na Steamie w ramach przedsprzedaży. Grę wyceniono na 214,99 złotych, ale w tej chwili oferowana jest ona w promocyjnej cenie wynoszącej 193,49 złotych. Przypominamy, że do czasu premiery tytułu we wszystkie pozostałe odsłony cyklu można grać za darmo.


Pamiętajcie, że aplikację Steam można pobrać z naszej bazy z oprogramowaniem.