Instalki.pl » Aktualności » Gry » EA kończy z mobilnym Tetrisem. Gry znikną z App Store i Sklepu Play
Środa, 22 Styczeń 2020 22:13, Wpisany przez Piotr Malinowski
TETRIS KONIEC
[*]

Tetris to gra kultowa i ponadczasowa. Dlatego też dziwi krótkie oświadczenie firmy Electronic Arts o usunięciu mobilnych wersji tytułowej produkcji z App Store oraz Sklepu Play. Mowa tu o tytułach Tetris 2011, Tetris Blitz oraz Tetris Premium. Użytkownicy systemu Android nie znajdą już w sklepie dwóch pierwszych dzieł, a z App Store trzy aplikacje zostaną wycofane „dopiero” 21 kwietnia.

EA nie podało jakiegokolwiek powodu nagłej decyzji (aż przypomina się koniec NFS World), lecz najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest gasnąca licencja. Warto przypomnieć, że marka Tetris swego czasu należała właśnie do Electronic Arts i wygląda na to, iż wydawca nie chce odnawiać praw.

Rzućcie okiem na oświadczenie opublikowane w App Store:

„Cześć! Odbyliśmy z Tobą niesamowitą podróż, lecz niestety – to już koniec. Od 21 kwietnia 2020 roku aplikacja EA Tetris zostanie wycofana i nie będzie już możliwości zagrania w nią, jak i w kilka innych produkcji. Uprzejmie informujemy, że nadal będziesz mógł cieszyć się grą i korzystać z istniejących przedmiotów w grze do 21 kwietnia 2020 roku. Mamy nadzieję, że czerpałeś z Tetrisa wiele przyjemności. Dziękujemy Ci!’

Oczywiście fani Tetrisa nie mają powodu do płaczu. Na rynku istnieje mnóstwo alternatyw, jak chociażby świetny Tetris 99 na konsolę Nintendo Switch.

Źródło: Engadget