Instalki.pl » Aktualności » Gry » Watykan otwiera swój własny serwer Minecrafta - chcecie na nim pograć
Poniedziałek, 02 Grudzień 2019 10:21, Wpisany przez Maksym Słomski
Minecraft watykan
Świetna inicjatywa.

Gracze czerpiący frajdę z zabawy w tytułach stworzonych z myślą o rozgrywce wieloosobowej doskonale znają problem toksycznych zachowań. Wulgarni, nieuprzejmi, czy też po prostu irytujący internauci potrafią skutecznie odebrać przyjemność płynącą z grania w gry takie jak CS:GO, Call of Duty, czy też Minecraft. Twórcy najbardziej kasowych tytułów często robią zbyt mało, by przeciwdziałać takiej postawie społeczności, więc powstają inicjatywy oddolne będące odpowiedzią na ten problem. Z najnowszą wyszedł... Watykan.

Ojciec Robert Ballecer postanowił uruchomić oficjalny watykański serwer Minecrafta, który ma być miejscem wolnym od agresji i przyjazny graczom w każdym wieku. Bellencer zwraca uwagę na to, że nowe technologie powinny łączyć, a nie dzielić ludzi. 45-letni kapłan w rozmowie z Rome Reports mówił:

"Nie chodzi o technologię, nie chodzi nawet o granie w gry. Chodzi o zgromadzenie ludzi, którzy wchodzą ze sobą w interakcje i mogą później przenieść swoje znajomości do prawdziwego świata."Watykański serwer Minecrafta znajdziecie przechodząc pod adres jego oficjalnej strony internetowej, minecraft.digitaljesuit.com. Obecnie jest w fazie testów, a zainteresowanie nim jest tak duże, że przekłada się ono na działanie witryny. Jeśli ta się nie załaduje, spróbujcie połączyć się z nią ponownie nieco później.

Watykan w ostatnich latach robi naprawdę wiele, aby być na bieżąco z nowymi technologiami i skutecznie trafiać z krzewieniem wartości chrześcijańskich w sercach młodzieży. Dość powiedzieć, że w tym roku do sprzedaży trafił... eRóżaniec, który można nabyć także w Polsce.

Źródło: Rome Reports