Instalki.pl » Aktualności » Gry » Minecraft: Education Edition wzbogacony został o nowy, imponujący świat
Poniedziałek, 09 Wrzesień 2019 18:21, Wpisany przez Piotr Malinowski
minecraft edukacja
Robi wrażenie.

Minecraft: Education Edition to specjalna wersja kultowej gry stworzona do użytku szkolnego. Dzięki niej, nauczyciele mają możliwość przedstawienia pewnych elementów programu nauczania w bardzo przystępny sposób. Za przykład niech posłuży tytułowy świat stworzony specjalnie dla nowozelandzkich uczniów.Zespół odpowiedzialny za rozwój Minecraft: Education Edition w Nowej Zelandii połączył siły z organizacją World Wide Fund for Nature (WWF) oraz Piki Studios i stworzył od podstaw krainę przypominającą tę, w której żyli przedstawiciele kultury Maorysów. Trzeba przyznać, że przeniesienie charakterystycznych budowli do trójwymiarowej produkcji jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż oglądanie zdjęć w Google Grafika.

1567847645 minecraft edu pa settlement interior
Źródło: Neowin

O przedsięwzięciu wypowiedział się kierownik ds. Edukacji w Microsoft New Zealand:

„Trwa właśnie Tydzień Języka Maoryskiego, lecz my chcemy, by uczniowie interesowali się kulturą własnego kraju nie tylko przez te kilka dni. Właśnie dlatego zainwestowaliśmy w zasoby inspirujące najmłodsze osoby do odkrywania kultury i języka Maorysów podczas zabawy. Korzystanie z kreatywnych narzędzi pobudza wyobraźnię i wyzwala w dzieciach chęć nauki przez całe życie”.

Stworzony w Minecrafcie obszar obejmuje np. wymarłe ptaki Moa żyjące niegdyś na terenie Nowej Zelandii oraz nieużywane już kajaki określane jako „waka hourua”. Uczniowie otrzymają możliwość budowania domów komunalnych, w których mieszkali rdzenni Maorysi oraz nauki starożytnego języka maoryskiego.

1567847633 minecraft edu npc dialogueŹródło: Neowin

Jeśli pomyśleliście sobie „okej, ale po co ten news, skoro informacja dotyczy jedynie mieszkańców Nowej Zelandii?”, to już tłumaczymy. Microsoft potwierdził, że już niedługo mapa zostanie udostępniona globalnie, więc spokojnie – nawet i Polacy otrzymają możliwość poznania kultury Maorysów.

Źródło: Neowin