Instalki.pl » Aktualności » Gry » Takiego sposobu obsługi kontrolera do PS4 jeszcze nie widzieliście
Piątek, 30 Sierpień 2019 09:20, Wpisany przez Maksym Słomski
dualshock 4 shark dziwny sposob
Ale... jak?!

Gracze mają swoje różne dziwactwa. Część z nich woli poruszać się w grach przy użyciu strzałek, zamiast klawiszy WSAD. Inni zapisują grę za pomocą funkcji szybkiego zapisu średnio co kilka sekund. Zupełnie nowym poziomem egzotyki jest jednak to, co robi z kontrolerem do konsoli PlayStation 4 użytkowniczka Twittera o nicku shark__5214.

Jeśli korzystaliście kiedyś z DualShocka, to na pewno wyrobiliście sobie na jego temat jakieś zdanie. Wiele osób twierdzi, że jest on mniej wygodny od pada do Xboxa One. Najwyraźniej za niewygodny kontroler swego czasu uznała także gamerka, która swojego pada do PS4 trzyma... na odwrót. Nie, nie do góry nogami. Tyłem do przodu.

Nie żartuję.Japonka przyznaje, że przyzwyczaiła się do takiego stylu użytkowania kontrolera jeszcze za czasów, gdy była dzieckiem. Najwyraźniej rodzice nie zauważyli, że ich pociecha trzyma gamepad w niezgodny ze sztuką sposób, więc dziewczynka oswoiła się ze swoją nietypową metodą. To, że nie widzi przycisków zupełnie jej nie przeszkadza - kto bowiem patrzy na nie w trakcie gry?!

shark__5214 radzi sobie całkiem nieźle w dynamicznych grach, a zwłaszcza w Fortnite, który jest jej ulubioną pozycją. Dziewczyna przyznała, że ten rodzaj chwytu nie jest dla niej najwygodniejszy i po jakimś czasie bolą ją niektóre palce. Co niezwykle zaskakujące, graczka do niedawna nie była nawet świadoma tego, że trzyma kontroler inaczej, niż inni. To w zasadzie dość smutne oświadczenie – czyżby nie miała znajomych w realnym świecie?Będzie zaskoczeni, ale Japonka nie jest pierwszą osobą na świecie, która trzyma kontroler w ten sposób. Chwyt ma nawet w Japonii swoją nazwę – AC Grip, która wzięła się od tego, że korzystała z niego grupa osób bawiących się przy grze Armored Core od From Software.

A czy Wy macie jakieś swoje dziwactwa związane z grami lub obsługą komputera, które trzymacie w tajemnicy przed innymi? ;) A może takie, z których jesteście znani w gronie znajomych?

Źródło: SoraNews24, Twitter