Baldur’s Gate i sporo innych klasyków RPG zadebiutuje na konsolach na jesieni tego roku

Piotr MalinowskiSkomentuj
Baldur’s Gate i sporo innych klasyków RPG zadebiutuje na konsolach na jesieni tego roku
Fani klasycznych RPG-ów mogą już zacierać rączki i odkładać pieniądze. Firmy Beamdog oraz Skybound Games zapowiedziały bowiem właśnie, że pod koniec bieżącego roku pojawią się konsolowe porty kilku legendarnych produkcji. Informacja dotyczy sprzętów PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

O tym, że studia planują przeniesienie RPG-ów na konsole obecnej generacji usłyszeliśmy już w lutym – dopiero teraz jednak dowiedzieliśmy się o konkretnych datach premiery. Okej, ale o jakich klasycznych grach w ogóle mówimy? Przede wszystkim chodzi o Icewind Dale (24 września), Planescape: Torment (27 września), Baldur’s Gate (27 września), Baldur’s Gate 2 (27 września) oraz Neverwinter Nights (6 grudnia).

Jak można zauważyć, jedynie premiera ostatniej produkcji odbiega terminem od pozostałych. Warto też zaznaczyć, że mówimy o wersjach Enhanced Edition, czyli zawierających wszelkie dodatki oraz nieco ulepszonych względem pierwowzoru. Zmianie ulegnie między innymi grafika (będzie ona znacznie poprawiona), interfejs oraz rozdzielczość.

Wszystkie z wyżej wymienionych gier udostępnione zostaną zarówno w wersji fizycznej, jak i cyfrowej. Jedynym pytaniem bez odpowiedzi jest to… czy Polacy będą mogli cieszyć się ojczystą wersją językową (zwłaszcza użytkownicy Nintendo Switch). O tym jednak dowiemy się zapewne dopiero w okolicach premiery. Ceny oscylować mają w granicach 49 dolarów za zestaw Baldur’s Gate 1 i 2; Planescape: Torment i Icewind Dale; Neverwinter Nights.

Źródło: Skybound

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.