Instalki.pl » Aktualności » Gry » Microsoft wreszcie umożliwia grę w tytuły z PC na Xboksie One
Czwartek, 14 Marzec 2019 07:52, Wpisany przez Dawid Jagodziński
wireless displayNowa aktualizacja Wireless Display zmienia wszystko.

Najczęściej w wyborze platformy do gier pomagają nam oferowane tytuły. Niektóre gry są dostępne bowiem tylko na Xbox, inne tylko na PlayStation, a jeszcze inne tylko na PC. I tak fani Forzy Horizon czy Gears of War nie kupią PC do grania, a wyjadacze serii Civilization nie kupią Xboksa. To się jednak może powoli zmieniać. Dzięki Project xCloud gry z konsoli Microsoftu będą mogły być uruchomione na dowolnym innym urządzeniu, a najnowsza aktualizacja aplikacji Wireless Display umożliwi grę w tytuły z PC na naszym Xboksie One.

wireless display 2

Do tej pory aplikacja Wireless Display nazywała się Connect on Windows i oferowała przesyłanie treści między komputerem z Windowsem, a Microsoft Surface Hub. Był to więc dość niszowy twór. Firma z Redmond postanowiła jednak to zmienić i wraz z nazwą Wireless Display, obsługą kontrolera od konsoli i możliwością przesyłania treści również na Xboksa One sprawiła, że aplikacja ta może znaleźć ogromne grono fanów.

Dzięki przesyłaniu treści na konsole, będziemy mogli uruchomić na niej dowolną grę ze Steama czy Epic Games. Po podłączeniu bezprzewodowego kontrolera do komputera, będziemy mogli poczuć się, jakbyśmy faktycznie grali na Xboksie. Oczywiście nowy mechanizm nie ogranicza się tylko do gier - możemy przesyłać na Xboksa także treści z przeglądarki, prezentacje czy wideo (z wyjątkiem chronionych treści, na przykład Netfliksa). Istnieje kilka rodzajów opóźnień przesyłania w zależności od tego, co chcemy streamować - specjalne ustawienie specjalnie do gier ma zagwarantować wystarczająco niską latencję, aby móc bez problemu bawić się w ulubionych tytułach.


Warto zauważyć, że aplikacja nie obsługuje klawiatury i myszy, więc nie będzie można grać na konsoli przy pomocy tych akcesoriów. Oczywiście Microsoft wprowadził ich obsługę przez samą konsolę, nie można więc wykluczyć dodania takiej możliwości w przyszłości.

Zobacz również: Xbox prezentuje Project xCloud w akcji - zobaczcie jak "gra" się w Forzę Horizon 4 na komórce

Takie rozwiązanie na obecną chwilę jest najlepszym sposobem, aby móc grać w ulubione pecetowe tytuły na konsoli. Eliminuje również konieczność ponownego zakupu tej samej gry na różnych platformach. Z drugiej strony może niekorzystnie wpłynąć na sprzedaż gier na Xboksa. Czy Wireless Display odniesie sukces i będzie usprawniane przez giganta z Redmond? Czas pokaże.

Aplikację Wireless Display możecie pobrać na swój komputer z Microsoft Store - dostępna jest ona pod tym adresem.

Źródło: The Verge