Instalki.pl » Aktualności » Gry » Już za kilka dni zagracie na Xbox One za pomocą myszki i klawiatury
Niedziela, 11 Listopad 2018 12:29, Wpisany przez Piotr Malinowski
xboxone razer
Profesjonalni gracze w Fortnite już zacierają rączki.

Informacja o tym, że Xbox One będzie wspierał myszki i klawiatury pojawiła się w sieci pod koniec września. Wtedy właśnie Phil Spencer – szef marki – zapowiedział, że trwają intensywne prace nad integracją najnowszej konsoli Microsoftu ze stricte komputerowymi akcesoriami.

Na początku października możliwość przetestowania gry na Xboxie przy użyciu myszki i klawiatury otrzymała wąska grupa osób, która miała okazję pograć w kilka tytułów na sprzęcie od firmy Razer. Okazuje się, że reszta użytkowników nie będzie musiała czekać wcale aż tak długo na swoją kolej. Microsoft ogłosił właśnie, że premiera wsparcia dla tytułowych akcesoriów nastąpi już 14 listopada.

Nie oznacza to jednak, że w każdej grze pojawi się możliwość zabawy przy użyciu myszki i klawiatury. To deweloper decydować będzie o tym czy chce, aby w jego produkcji pojawiło się takie wsparcie. Na start będzie to czternaście tytułów, których listę znajdziecie poniżej.

·         Bomber Crew

·         Warface

·         Children of Morta

·         Minion Master

·         DayZ

·         Warframe

·         Strange Brigade

·         Warhammer Vermintide 2

·         Moonlighter

·         Wargroove

·         Vigor

·         Warthunder

·         X Morph Defense

·         Fortnite

·         Fortnite

Na szczęście Microsoft zadbał o odpowiedni balans. Chodzi chociażby o to, że w strzelankach gracze korzystający z myszki i klawiatury nie będą mieli możliwości rywalizacji z osobami grającymi na padzie. Gdyby nie wprowadzono takiego ograniczenia to wprowadzenie wsparcia dla tychże akcesoriów zapewne odbiłoby się negatywnym echem wśród użytkowników.Wspomniana już wyżej marka Razer wraz z Microsoftem planuje ponadto wydać na rynek dedykowaną klawiaturę mechaniczną oraz myszkę. Nie wiadomo do końca na czym ta wyjątkowość będzie polegać, lecz tego dowiemy się dopiero w przyszłym roku. Od razu uspokajam – Microsoft nie ogranicza się tylko do Razera i do konsoli będzie można podłączyć akcesoria dowolnej firmy.

Osobiście nie bardzo rozumiem sensu wprowadzania wsparcia dla takich akcesoriów jeśli chodzi o branżę konsol. Jestem zdania, że nie po to kupuje się taki sprzęt, żeby grać na nim za pomocą myszki i klawiatury i raczej nic od tej opinii mnie nie odwiedzie.

Źródło: Xbox