Instalki.pl » Aktualności » Gry » Hakerzy złamali zabezpieczenia platformy UWP od Microsoftu
Piątek, 16 Luty 2018 15:36, Wpisany przez Wojtek Onyśków
codex
Czeka nas zalew pirackich gier?

Grupa Codex pochwaliła się, że udało jej się uporać z pięcioma warstwami zabezpieczeń, które chroniły gry wydawane w Microsoft Store przed piractwem.

Wspomniane pięć warstw to MSStore, UWP, EappX, XBLive oraz Arxan. Ostatni z modułów można porównać do Denuvo, które działa na podobnej zasadzie.

Jeden z crackerów wyjaśnia, że Arxan „niczym nie różni się od Denuvo”. Moduł „zapycha plik wykonawczy bezużytecznymi maszynami wirtualnymi, które wyłącznie spowalniają grę”.

Grą, w której udało się złamać wszystkie zabezpieczenia, jest Zoo Tycoon Ultimate Animal Collection. Nie jest to najbardziej pożądany przez graczy tytuł, jednak Codex wyjaśnia, że na jego podstawie potrafi odtworzyć schemat łamania zabezpieczeń także w innych, bardziej popularnych pozycjach.

To pierwszy przykład „złamanej” gry wydanej w ramach UWP (Universal Windows Platform). Grupa hakerów wyjaśnia, że aby uruchomić tytuł, naturalnie należy posiadać system Windows 10.

Jeżeli zapewniania Codex okażą się prawdziwe, Microsoft może mieć kłopoty. Najnowsze wydania gier w ramach Microsoft Store mogą bowiem szybko trafiać na piracką scenę.

Źródło: Neowin