Instalki.pl » Aktualności » Gry » Microsoft może stworzyć serwis związany ze streamingiem gier
Środa, 08 Listopad 2017 17:40, Wpisany przez Aleksander Piskorz
IOS 11
Trzeba będzie jednak trochę poczekać.

Phil Spencer z Microsoftu przyznał się, iż gigant z Redmond od jakiegoś czasu myśli nad kolejną formą rozszerzenia swoich usług oraz dotarcia do większej ilości graczy. Nowy pomysł miałby być związany ze stworzeniem specjalnego serwisu streamingowego poświęconego tylko i wyłącznie grom na konsole Xbox.

Spencer twierdzi także, iż oprócz samej sprzętowej warstwy oraz możliwości konsol, oprogramowanie oraz usługi z nimi związane jest równie ważne, jeśli obecnie nie najważniejsze. W ciągu trzech najbliższych lat, Microsoft może stworzyć serwis streamingowy, który zaoferuje różne treści dla użytkowników. Spencer nie zdradził zbyt wiele, jednak ciężko nie porównać tej idei do rozwiązania Sony – usługi PlayStation Now.

Microsoft na ten moment bardzo wyraźnie przegrywa z Sony oraz konsolą PlayStation i jak widać szuka dodatkowej deski ratunku – czy serwis streamingowy z grami mógłby nią być? Jest to bardzo prawdopodobne.

Niestety Phil Spencer nie podał konkretnej daty ani nie zdradził większej ilości szczegółów, dlatego też większość danych na temat planów Microsoftu pozostaje niewiadomą. 

Zaledwie wczoraj amerykańska firma wprowadziła do sprzedaży swoją nową konsolę, Xbox One X. Jestem ciekaw, jak ten sprzęt będzie się sprzedawać i czy Microsoft będzie w stanie jeszcze dogonić Sony.

Przekonamy się o tym wraz z czasem.

Źródło: Neowin