Instalki.pl » Aktualności » Gry » PUBG jest oczkiem w głowie Microsoftu
Wtorek, 03 Październik 2017 22:29, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
pubg-promo
Walka o czasową wyłączność.

O tym, że PlayerUnknown's Battlegrounds to jedna z najgorętszych gier ostatnich miesięcy wiemy nie od dziś. Nie dziwota więc, że tytuł ten stał się języczkiem uwagi największych wydawców i producentów sprzętu na świecie. Na tym polu wyróżnia się zwłaszcza Microsoft. 

Nie od dziś wiemy bowiem, że Xboksowi One brakuje dobrych i ciekawych tytułów na wyłącznosć, która pozwoliłaby zyskać choć część rynku utraconego na rzecz PlayStation 4. Do osiągnięcia tego celu ma posłużyć właśnie produkcja studia Bluehole. W jaki sposób?

Microsoft zdołał już zagwarantować sobie czasową wyłączność tego tytułu po jego premierze na nowym Xboksie. To jednak gigantowi z Redmond zdecydowanie nie wystarcza - trwają bowiem pertraktacje na temat możliwego wydłużenia tej wyłączności i co za tym idzie - opóźnienia premiery PUBG na PS4. A nie da się ukryć, że to dość mocna karta przetargowa - na pecetach ten tytuł bije szalone rekordy i jest absolutnym fenomenem tego roku. Zdziwiłbym się, gdyby na konsolach było inaczej, więc stawka jest niebagatelna.

źródło: bloomberg