Instalki.pl » Aktualności » Gry » Xbox One X wyświetli rozdzielczość 6K? W niektórych grach to możliwe!
Poniedziałek, 26 Czerwiec 2017 10:13, Wpisany przez Wojtek Onyśków
xbox one x
Deweloperzy chwalą się wynikami.

Xbox One X został oficjalnie zapowiedziany podczas targów E3 2017. Konsola w wybranych grach będzie w stanie renderować obraz w rozdzielczości 4K. Jak się jednak okazuje, niektórzy deweloperzy znacznie wykroczą poza tę granicę.

Przedstawiciel Respawn Entertainment wytłumaczył na forum NeoGAF, że Titanfall 2 otrzyma specjalną aktualizację, wprowadzającą lepszą rozdzielczość i grafikę na Xbox One X.

Programiści postanowili wycisnąć z konsoli ostatnie soki, wykorzystując maksimum mocy obliczeniowej. Dzięki temu w wybranych momentach grafika będzie renderowana w rozdzielczości 3000p, czyli około 6K.

Będzie to możliwe dzięki technologii dynamicznego skalowania. W przypadku mniej wymagających scen układ graficzny będzie renderować wyższą rozdzielczość, by następnie przeskalować ją do wartości kompatybilnej z posiadanym telewizorem. Dzięki temu obraz będzie ostrzejszy nawet na wyświetlaczach Full HD.

titanfall 2Titanfall 2

Przedstawiciele studia Respawn wyjaśniają, że Titanfall 2 wykorzysta 100% mocy obliczeniowej układu graficznego Xbox One X. Taka wartość sprawia, że w niektórych momentach grafika będzie renderowana w 6K.

Xbox One X zadebiutuje na całym świecie w listopadzie. Wtedy też przekonamy się, jaka moc rzeczywiście drzemie w nowej konsoli Microsoftu.

Źródło: TweakTown