Instalki.pl » Aktualności » Bezpieczeństwo » Uwaga na tanie PlayStation 5. Nowe oszustwo w sieci
Niedziela, 09 Styczeń 2022 12:07, Wpisany przez Maksym Słomski
tanie ps5 scam
Nie wierzcie w takie okazje.

W dobie bardzo wysokich cen i ograniczonej dostępności elektroniki użytkowej, podyktowanych zmniejszoną podażą półprzewodników oraz ogromną podażą, w sieci panuje prawdziwe El Dorado dla oszustów. Niektórzy internauci celem kupienia wymarzonego sprzętu w niższej cenie zupełnie wyłączają zdrowy rozsądek. Wykorzystują to cyberprzestępcy tworzący masowo strony fałszywych sklepów, rzekomo sprzedających karty graficzne i konsole w niezwykle kuszących cenach. Przed jedną z nich ostrzega Niebezpiecznik.

Tanie PlayStation 5? To może być oszustwo


Jeśli jakaś oferta jest zbyt kusząca, aby była prawdziwa, przeważnie jest zwykłym oszustwem - to złota zasada dotycząca zakupów w sieci. Taka sytuacja ma miejsce i tym razem. W polskiej części Internetu pojawił się serwis playstation-5.pl, który kusi miłośników wirtualnej rozrywki tanimi konsolami Sony PlayStation 5. Niestety, zamiast upragnionego sprzętu na konsumentów czeka jedynie smutek i rozczarowanie.

Czytaj także: Polka oszukana w sieci na amerykańskiego żołnierza. Dwa razy...

Proces finalizacji zakupów w wyżej wymienionym sklepie kończy się przekierowaniem do spreparowanej strony płatności. Próba zalogowania się w tym miejscu do swojej bankowości internetowej kończy się przekazaniem swoich cennych danych cyberprzestępcom. Nie muszę chyba mówić, że w najlepszym przypadku efektem braku rozwagi będzie utrata dostępu do banku, a w najgorszym przelanie pieniędzy przestępcom.


Bądźcie czujni.

Źródło: Niebezpiecznik.pl