Instalki.pl » Aktualności » Bezpieczeństwo » Oszuści na Allegro Lokalnie stali się plagą. Oto ich metoda
Środa, 03 Listopad 2021 10:05, Wpisany przez Maksym Słomski
allegro lokalnie oszustwo
Zobacz, na co uważać.

Jeżeli myśleliście, że oszuści polują wyłącznie na użytkowników platformy sprzedażowej OLX, jesteście w błędzie. Tych nie brakuje także w konkurencyjnym serwisie Allegro Lokalnie. Przed grasującymi tam cyberprzestępcami ostrzega Niebezpiecznik.pl. Coraz więcej polskich internautów donosi o próbach wyłudzenia.

Oszustwa na Allegro Lokalnie


Schemat działania przestępców jest ciekawy i osoby nieuważne mogą się na niego dać nabrać. Po wystawieniu oferty sprzedaży na czacie Allegro Lokalnie odzywa się "potencjalny kupujący". Informuje o tym, że nie może zakupić danego produktu, bo "ma jakiś problem". Oprócz wiadomości wysyła wiadomość, w której treści widnieje zrzut ekranu z rubryką do wpisania adresu e-mail sprzedawcy. Zrzut ekranu jest dość wiarygodny - w górnej jego części widnieje poprawny adres serwisu. To oczywiście spreparowana grafika.

oszustwo allegro lokalnie 1
Źródło: Niebezpiecznik.pl

Sprzedawca po podaniu swojego adresu e-mail otrzymuje kolejną wiadomość ze zrzutem ekranu potwierdzającym rzekomo udaną płatność.

oszustwo allegro lokalnie 2
Źródło: Niebezpiecznik.pl

Chwilę później na wskazany adres nadchodzi fałszywy e-mail o konieczności zaakceptowania zamówienia. Tutaj widać podejrzanego nadawcę z domeny myorder1.com. Jeśli przeklikasz się pod nieprawdziwe potwierdzenie, złodzieje skutecznie pozbawią Cię oszczędności.

oszustwo allegro lokalnie 3
Źródło: Niebezpiecznik.pl

Alternatywny wariant zakłada oszustwo poprzez SMS. Tutaj nadchodzi komunikat o treści:

Aktywowano bezpłatną wysyłkę. Przejdź do kasy: <adres cuti.cc>

Nigdy nie podawaj nikomu danych swojej karty płatniczej. Towar wysyłaj dopiero wtedy, gdy faktycznie otrzymasz pieniądze. Nie klikaj w linki budzące podejrzenia. Nie jesteś pewien, czy masz do czynienia z oszustem? Skontaktuj się z Allegro.

Źródło: Niebezpiecznik.pl