Anonymous powraca. Hakerzy grożą policji w związku z zamieszkami w USA

Piotr MalinowskiSkomentuj
Anonymous powraca. Hakerzy grożą policji w związku z zamieszkami w USA
Do zamordowania czarnoskórego George’a Floyda doszło 25 maja 2020 roku. Od tamtej pory, w całych Stanach Zjednoczonych, trwają protesty i zamieszki nawołujące rząd do przeprowadzenia reformy policji. Coraz częściej do mediów głównego nurtu docierają opinie, jakoby śmierć mężczyzny była przełomowym momentem w historii USA.

Sprawa stała się na tyle głośna, że do akcji postanowiła wkroczyć słynna grupa hakerów – Anonymous. Swoje klarowne stanowisko wyrazili na kilka sposobów. Zaczęło się od opublikowania klimatycznego materiału wideo, gdzie zamaskowana osoba grozi Departamentowi Policji w Minneapolis (MDP). „Jesteśmy legionem. Oczekujcie nas” – możemy usłyszeć w komunikacie.

Zaraz po wydaniu oświadczenia, ofiarą Anonymous padła strona MDP. Wczoraj z kolei na Twitterze organizacji pojawiła się wymowna grafika z równie wymownym opisem. Hakerzy zapowiadają, że siła internetu jest ogromna i już niedługo wszyscy się o tym przekonają. 

Trudno na ten moment określić jak rozwinie się sytuacja. Z każdym dniem staje się ona coraz bardziej napięta i niepewna. Wszyscy Amerykanie oczekują na zdecydowaną reakcję Donalda Trumpa, który także jest atakowany z każdej strony.

Wczoraj doszło bowiem do demonstracji na placu Lafayette’a przed Białym Domem. Prezydent – w obawie o bezpieczeństwo – został zaprowadzony do podziemnego schronu przez agentów z Secret Service. Oficjalnego komentarza od głowy państwa nadal jednak brak.

Źródło: Twitter, AP / Foto. pixabay.com (TheDigitalArtist)

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.