WhatsApp Gold nie istnieje, a ten film nie uszkodzi Twojego telefonu

Maksym SłomskiSkomentuj
WhatsApp Gold nie istnieje, a ten film nie uszkodzi Twojego telefonu
Komunikator WhatsApp to obecnie najpopularniejszy komunikator na świecie. Według danych przekazywanych przez firmę w lutym 2020 roku korzystało z niego aż 2 miliardy osób, w zasadzie w każdym wieku. W tym kontekście nie powinno dziwić, że aplikacja coraz częściej wykorzystywana jest przez cyberprzestępców do różnego rodzaju oszustw. Najnowsze związane jest z istnieniem rzekomego WhatsApp Premium, zwanego WhatsApp Gold. Równolegle na komunikatorze rozsyłane jest ostrzeżenie przed nieistniejącym zagrożeniem.

WhatsApp Gold to scam, czyli oszustwo

W mediach społecznościowych od jakiegoś czasu krąży informacja o rzekomym koncie premium dla komunikatora WhatsApp. Link krążący w sieci obiecuje użytkownikom WhatsAppa garść funkcji „ekstra”, podczas gdy prowadzi on do pobrania bardzo niebezpiecznego malware. Metoda nie jest nowa, ale według doniesień nabiera się na nią mnóstwo osób. Żadnego konta „premium” na WhatsApp nie ma i wcale nie zanosi się, aby w najbliższym czasie się pojawiło”.

Film Martinelli na WhatsApp

Wśród użytkowników WhatsAppa krąży także łańcuszek ostrzegający przed rzekomo niebezpiecznym materiałem wideo o nazwie Martinelli. Jego odtworzenie ma rzekomo psuć smartfona. To również zwykłe oszustwo, bowiem odtworzenie materiału wideo w obrębie komunikatora nie może prowadzić do niczego złego. Wiadomość z ostrzeżeniem rozsyłana masowo i przekazywana dalej może jednak zawierać hiperłącze do strony zewnętrznej, na której znajduje się… tak, zgadliście, szkodliwe oprogramowanie.

W czasach pandemii z komunikatorów internetowych regularnie korzysta jeszcze więcej osób niż dotychczas, w tym osób starszych. Koniecznie ostrzegajcie swoich bliskich o tego rodzaju zagrożeniach. Coś, co dla Was jest ewidentnym scamem dla niektórych może jawić się jako świetna okazja.

Komunikator WhatsApp pobierzecie za pośrednictwem naszej bazy danych zarówno w formie aplikacji dla systemu Windows, jak i apki na system Android.

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.