Reklamy z Orłosiem i Wojewódzkim na Facebooku? To scam

Maksym SłomskiSkomentuj
Reklamy z Orłosiem i Wojewódzkim na Facebooku? To scam
{reklama-artykul}
Trwa kolejna kampania oszustów wymierzona w polskich użytkowników serwisu Facebook. Niestety, Polacy w dalszym ciągu dają się nabierać na clickbaitowe nagłówki, które kuszą darmowymi smartfonami iPhone, samochodami Audi, domami (!) oraz oczywiście metodami na szybkie, bezwysiłkowe zarobki. Tym razem w rolach osób uwiarygodniających scam i zachęcających do klikania w posty występują wbrew swojej wiedzy i woli Kuba Wojewódzki i Maciej Orłoś.

Oszustwo jest schematyczne do bólu. Po kliknięciu w krzykliwy nagłówek o treści (pisownia oryginalna) „Czy Maciej Właśnie Przypadkowo Ujawnił Tajemnicę Tworzenia Bogactwa” użytkownik przekierowywany jest na fałszywy serwis internetowy – widzieliście już takich setki.

scam facebook 1
Źródło: Niebezpiecznik.pl

W serwisie łudząco przypominającym typowy duży serwis informacyjny widnieje rzekomo prawdziwy artykuł na temat cudownej metody mnożenia swoich pieniędzy. Widnieją pod nim rzecz jasna dziesiątki spreparowanych komentarzy pochodzących tylko w teorii od osób, którym metoda pomogła zarobić fortunę.

scam facebook 2
Źródło: Niebezpiecznik.pl

W przypadku tej kampanii oszustów promowana jest platforma inwestycyjna dla kryptowalut o nazwie Immediate Edge. Po przejściu na jej witrynę internauta mamiony jest obietnicą zarobków pieniędzy rzędu 950-2200 dolarów dziennie. Takie kwoty często działają na wyobraźnię osób starszych lub nie rozumiejących do końca metod działania cyberprzestępców w sieci. Serwis reklamuje się dodatkowo twarzą Billa Gatesa i uwiarygodniającym sens inwestycji cytatem.

Dalej jest tylko więcej bzdur o limitowanej liczbie miejsc dla Polaków, komentarzy osób ze stockowymi zdjęciami o bajońskich zarobkach oraz rzekomym „braku ryzyka inwestycyjnego”, które jest… zanegowane w stopce serwisu słowami „HIGH RISK INVESTMENT WARNING”.

Co ciekawe, przed witryną ostrzega w przeglądarce internetowej użytkowników Neostrady CyberTarcza Orange, która wykrywa zagrożenie phishingowe.

cybertarcza

Widząc takie lub podobne cudowne metody zarobku w jedną noc, tydzień lub miesiąc po prostu odpuście. I przestrzegajcie przed nimi swoich bliskich – nawet nie wiecie jak wiele osób traci pieniądze na tego typu szemrane biznesy.

Źródło: Niebezpiecznik.pl

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.