Instalki.pl » Aktualności » Bezpieczeństwo » Korea Północna zdobyła w sieci 2 miliardy dolarów na zbrojenia
Środa, 07 Sierpień 2019 13:22, Wpisany przez Maksym Słomski
korea polnocna 2 miliardy 2
Umożliwiły to m.in. kryptowaluty.

Ile można zarobić w Internecie na szemranych interesach, działaniach na pograniczu prawa oraz działaniach czysto bezprawnych? Według najnowszego raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych - majątek. Korea Północna miała pozyskać w ten sposób równowartość nawet 2 miliardów dolarów, które przeznaczyła na swoje programy związane z rozwojem broni masowego rażenia.

Eksperci ds. bezpieczeństwa poinformowali, że Korea Północna wykorzystywała i wciąż wykorzystuje Internet do coraz bardziej wyrafinowanych ataków wymierzonych w instytucje finansowe oraz podmioty zajmujące się obrotem i przechowywaniem kryptowalut. W sieci Koreańczycy prali także brudne pieniądze, zacierając w ten sposób ślady swojej działalności.

Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2006 roku nałożyła na Koreę Północną sankcje, które miały uderzyć w kraj finansowo i zapobiec tym samym rozwojowi programu nuklearnego. Zakazano eksportu do tego państwa węgla, żelaza, ropy naftowej, artykułów tekstylnych, owoców morza i wielu innych dóbr.

Korea Północna nie skomentowała raportu ONZ cytowanego przez agencję Reutersa.

Źródło: Reuters