Instalki.pl » Aktualności » Bezpieczeństwo » Microsoft i Fujitsu prezentują innowacyjny systemem weryfikacji
Niedziela, 11 Luty 2018 10:02, Wpisany przez Karol Snopek
Fujitsu Enabling the Modern Workplace
System bazuje na rozpoznawaniu żył naszej dłoni.

Ostatnio Microsoft przyznał, że tradycyjne hasła nie stanowią już dobrego zabezpieczenia danych przed atakami cyberprzestępców i powinniśmy z nich zrezygnować na rzecz bardziej wymagającego systemu weryfikacji.

Gigant z Redmont promuje korzystanie z systemów biometrycznych, takich jak Windows Hello, które opierają się na systemie rozpoznawania twarzy czy skanowanie odcisków palca. To jednak nie wszystko, bo firma przy współpracy z Fujitsu przedstawiła nową technologię, która ma na celu “zrobić z użytkownika hasło”. Rozwiązanie nazywa się PalmSecure i pozwala na logowanie się do komputera z systemem Windows 10 za pomocą specjalnego sensora, który skanuje i odczytuje układ żył naszej dłoni.

Fujitsu Enabling

Według zapewnień twórców, system ten jest szybki i niezawodny. Akira Yonenaga z Fujitsu podkreśla, że technologia ta zapewnia większe bezpieczeństwo, ponieważ mapa żył pod naszą skórą jest bardzo złożona i wyjątkowa dla każdej osoby, zupełnie jak odciski palców. Dodatkowo system ten jest bezdotykowy, co sprawia, że jest higieniczny i bezinwazyjny co dla dużej ilość użytkowników jest dużą zaletą.

Sensory skanujące dłoń dostępne są już w biznesowych notebookach Fujitsu z systemem Windows 10 Pro.Źródło: Neowin