INSTALKI.pl - News Instalki.pl - portal technologiczny https://www.instalki.pl/aktualnosci.html Tue, 19 Jun 2018 04:29:48 +0000 pl-pl Jaguar pobił rekord świata w szybkości na wodzie https://www.instalki.pl/aktualnosci/technika/31731-jaguar-rekord-szybkosci-na-wodzie.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/technika/31731-jaguar-rekord-szybkosci-na-wodzie.html jaguar
Błyskawica na wodzie.

Rekordy szybkości na wodzie jak na razie mają się nijak do prędkości, które są osiągane na lądzie czy w powietrzu. Nie da się jednak ukryć, że są one stale poprawiane, a najnowszym tego dowodem jest motorówka stworzona przez Jaguara.

Model V20E, zasilany za pośrednictwem baterii, osiągnął właśnie prędkość 142,6 km/h, co jest oficjalnym rekordem szybkości jeśli chodzi o poruszanie się po wodzie. Taką prędkość udało się osiągnąć na dystansie ośmiu mil na wodach jeziora Coniston Water w Anglii.Ta mała i piekielnie szybka motorówka została wyprodukowana przy współpracy specjalistów z firmy Vector, twórców napędu elektrycznego z Williams Advanced Engineering oraz wspomnianego Jaguara. Cała specyfikacja jest nieznana, ale najprawdopodobniej jest to bardzo podobny zestaw do tego, który firma stosuje w wyścigach z serii Formuła E, która wykorzystuje wyłącznie elektrycznie napędzane bolidy.

Nie da się ukryć, że ponad 140 km/h na wodzie to naprawdę sporo, a odczucia z takiego przejazdu z pewnością muszą być niepowtarzalne. To co, może czas na serię wyścigów motorówek z napędem elektrycznym?

źródło: The Verge
]]>
Amadeusz Cyganek Technika Mon, 18 Jun 2018 17:03:10 +0000 images/newsy/czerwiec_2018/jaguar.jpg Jaguar pobił rekord świata w szybkości na wodzie /aktualnosci/technika/31731-jaguar-rekord-szybkosci-na-wodzie.html
JBL Extreme 2 - wodoodporny głośnik o wysokiej mocy https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31729-jbl-extreme-2.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31729-jbl-extreme-2.html JBL Xtreme 2 Forest Green Camp 02 007 x1 preview
Odporny, acz nietani sprzęt.

Bogatą ofertę firmy JBL uzupełnia nowy głośnik Bluetooth - model Extreme 2. Co prawda nie należy on do najtańszych sprzętów, ale oferuje naprawdę spore możliwości.

JBL Xtreme 2 to przenośny głośnik Bluetooth, który radzi sobie z odpowiednią dynamiką i głębią dźwięku stereo. Głośnik ma cztery przetworniki i dwie membrany pasywne JBL, generujące mocny bas. Wbudowany akumulator litowo-jonowy o pojemności 10 000 mAh umożliwia pracę do 15 godzin. Moc głośnika to 2x20W.

JBL Xtreme 2 Forest Green Swimming Hole 046 x1 1 preview
Ponadto JBL Xtreme 2 jest wyposażony w port USB do wygodnego ładowania innych urządzeń przenośnych. Wodoodporna obudowa wykonana z trwałego materiału w różnorodnych kolorach posiada klasę wodoszczelności IPX7. 

Głośnik jest wyposażony w metalowe obręcze, które u szczytu tworzą zintegrowane haki, a przy podstawie solidne, metalowe nóżki. Dodatkowo na pasku umieszczono otwieracz do butelek. Do głośnika bezprzewodowo podłączyć można nawet 2 smartfony lub tablety, by na zmianę odtwarzać dźwięk stereo.

JBL Xtreme 2 Ocean Blue Beach 03 054 x2 1 preview
JBL Xtreme 2 dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, zielonej i czarnej. Ten głośnik już na przełomie czerwca i lipca pojawi się na polskim rynku. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1299 zł.

źródło: JBL
]]>
Amadeusz Cyganek Hardware Mon, 18 Jun 2018 14:45:38 +0000 images/newsy/czerwiec_2018/JBL_Xtreme_2_Forest_Green_Camp_02_007_x1_preview.jpeg JBL Extreme 2 - wodoodporny głośnik o wysokiej mocy /aktualnosci/hardware/31729-jbl-extreme-2.html
Potężny wyciek danych z aplikacji MyHeritage https://www.instalki.pl/aktualnosci/bezpieczenstwo/31728-wyciek-dane-myheritage.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/bezpieczenstwo/31728-wyciek-dane-myheritage.html
Ujawniono dane milionów klientów.

Aplikacja do tworzenia drzewa genealogicznego i testowania DNA MyHeritage przyznała, że padła ofiarą cyberataku. Istnieje domniemanie, że badacz bezpieczeństwa znalazł na prywatnym serwerze bazę danych z ponad 92 milionami adresów email i hasłami, które były zhashowane. Wszystko to skradzione przez tajemniczego hakera.

Kiedy MyHeritage otrzymała wieści o wycieku, natychmiast powołano specjalny zespół, który miał wykazać i potwierdzić prawdziwość tej informacji. Badacz, który znalazł dane, nie wskazał w jaki sposób znalazł się w ich posiadaniu. MyHeritage obecnie prowadzi dochodzenie, aby dowiedzieć się więcej o okolicznościach wycieku.

MyHeritage

Wewnętrzne śledztwo ujawniło, że jedynie konta założone po 26 września zostały naruszone i hakerzy nie użyli wykradzionych informacji, aby przejąć resztę rekordów. MyHeritage zapisywała każde hasło z oddzielnym hashem, więc hakerzy nie będą mogli zrobić zbyt wiele z wykradzionymi danymi, ponieważ nie ukradli właściwych haseł. Mimo wszystko firma zarządziła reset dla wszystkich kont w aplikacji.

„Duże międzynarodowe firmy są już świadome swoich odpowiedzialności związanej z gromadzeniem tego typu informacji”, komentuje Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken.

Pomimo tego, że wyciekły nie hasła, ale ich zhashowane wersje, firma MyHeritage zachęca użytkowników do zmiany danych dostępowych. Aby polepszyć bezpieczeństwo aktualne hasła ulegną przedawnieniu więc użytkownicy aplikacji będą musieli zaktualizować dane.

MyHeritage ogłosiło, że niezbędne będzie wdrożenie dwuetapowej weryfikacji w celu poprawienia poziomu bezpieczeństwa.

Źródło: Bitdefender
]]>
MP Bezpieczeństwo Mon, 18 Jun 2018 12:22:28 +0000 images/newsy/06-2018/MyHeritage.jpg Potężny wyciek danych z aplikacji MyHeritage /aktualnosci/bezpieczenstwo/31728-wyciek-dane-myheritage.html
Spora wpadka Tesli - Model S zajął się ogniem https://www.instalki.pl/aktualnosci/technika/31727-spora-wpadka-tesli-model-s-zajal-sie-ogniem.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/technika/31727-spora-wpadka-tesli-model-s-zajal-sie-ogniem.html tesla 1
Czeka nas efekt Samsunga?

Ledwie nieco ponad rok temu mieliśmy do czynienia z ogromnym skandalem - długo oczekiwany smartfon, czyli Samsung Galaxy Note 7, okazał się być wadliwy pod względem konstrukcyjnym, a cała partia sprzętu została wycofana, zaś sprzedaż - zakończona. W tym momencie taki scenariusz pewnie przypomniał się wielu pracownikom Tesli.

Jeden z samochodów Tesla Model S niestety doznał samozapłonu, co oczywiście zakończyło się poważnym zniszczeniem pojazdu. Pech chciał, że wadliwy egzemplarz należał do dość znanego reżysera Michaela Morrisa, którego możecie znać z kilku odcinków House of Cards czy też serialu 13 Reasons Why.

tesla 2
Tym samym o wydarzeniu dowiedziało się bardzo wiele osób - jak stwierdził sam poszkodowany, ogień pojawił się nagle i bez udziału osób trzecich, co oczywiście wskazuje albo na wadliwy komponent samochodu, albo na błędy konstrukcyjne.Przedstawiciele Tesli oczywiście zaoferowali pełną rekompensatę za zniszczenie pojazdu oraz zapowiedzieli, że dokładnie zbadają ten przypadek w celu ustalenia jego przyczyn. W siedzibie firmy pewnie wszyscy liczą aktualnie na to, by okazało się, że mamy do czynienia z pojedynczym przypadkiem. Jeśli jest inaczej, to cóż - pewnie nie chciałbym być teraz w skórze projektantów tego pojazdu.

źródło: techspot
]]>
Amadeusz Cyganek Technika Mon, 18 Jun 2018 11:08:11 +0000 images/newsy/czerwiec_2018/tesla_1.jpg Spora wpadka Tesli - Model S zajął się ogniem /aktualnosci/technika/31727-spora-wpadka-tesli-model-s-zajal-sie-ogniem.html
Microsoft, Amazon i Uber chyba nie chcą prywatności użytkowników https://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/31725-microsoft-amazon-uber-kalifornia.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/31725-microsoft-amazon-uber-kalifornia.html 5acfa34f1ad350d1bee798f9 CCPA Headlines News 600
Dwulicowość gigantów.

Praktycznie wszystkie wielkie koncerny technologiczne zapewniają, że wartością nadrzędną dla nich jest prywatność ich użytkowników. Jak się jednak okazuje, nie do końca tak jest, co pokazuje najnowsza inicjatywa trzech firm - Microsoftu, Amazonu i Ubera.

Osią konfliktu jest kalifornijski akt pogłębiający prywatność konsumentów - na jego podstawie wszystkie firmy muszą przekazać informacje, jakie dane są zbierane oraz udostępnić możliwość zakazania ich sprzedawania zewnętrznym podmiotom.

W teorii takie rozwiązanie powinno być na rękę wszystkim technologicznym gigantom, którzy są na cenzurowanym po ostatnim skandalu związanym z Facebookiem i Cambridge Analytica. Niektórzy uznali jednak, że jest to zła inicjatywa, i co więcej - wspierają ich przeciwników. 

5aa2fe1670fb860001545f36 ccpa-og
Microsoft, Uber i Amazon wsparły bowiem solidnymi kwotami obóz przeciwników tej ustawy - gigant z Redmond oraz koncern Jeffa Bezosa wpłaciły na konto fundacji przeciw kalifornijskiemu rozwiązaniu po 195 tysięcy dolarów, z kolei Uber - 50 tysięcy.

Podobnie postąpiły także takie firmy jak jeden z większych operatorów telefonicznych w Stanach, czyli AT&T, jak również jego rynkowy konkurent, Verizon. Początkowo 200 tysięcy dolarów wpłacił także Facebook, ale po skandalu z Cambridge Analytica wycofał się z inicjatywy. Podobnie postąpiło Google po wystąpieniu przedstawicieli środowisk konsumenckich podczas spotkania udziałowców.

Chwały tej inicjatywie nie dodaje fakt, że odpowiada za nią biznesmen Alastair Mactaggart, który jest jednym z magnatów na tamtejszym rynku nieruchomości. Cała akcja jest więc grubymi nićmi szyta i raczej nie wpłynie na pozytywny wizerunek tych firm.

źródło: The Verge
]]>
Amadeusz Cyganek Internet Mon, 18 Jun 2018 09:40:42 +0000 images/newsy/czerwiec_2018/5acfa34f1ad350d1bee798f9_CCPA_Headlines_News_600.jpg Microsoft, Amazon i Uber chyba nie chcą prywatności użytkowników /aktualnosci/internet/31725-microsoft-amazon-uber-kalifornia.html
Paczkę gier i aplikacji na Androida sporej wartości pobierzesz teraz za darmo https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31726-paczke-gier-i-aplikacji-na-androida-o-sporej-wartosci-pobierzesz-za-darmo.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31726-paczke-gier-i-aplikacji-na-androida-o-sporej-wartosci-pobierzesz-za-darmo.html
Promocje ograniczone czasowo.

Na dobry początek tygodnia przygotowaliśmy kolejne zestawienie promocji z Google Play. Przypisując je do konta teraz, zaoszczędzimy ponad 400 zł.

Na uwagę zasługuje aplikacja Ringtone Maker Pro, przy użyciu której utworzymy dzwonki na telefonie. Oprócz tego, polecamy wygodny w obsłudze odtwarzacz multimedialny Jukebox Music Player. 

Jak zwykle przypominamy, że promocje są ograniczone czasowo. Warto się zatem pospieszyć z przypisywaniem aplikacji do swojego konta Google.

Darmowe gry:
 1. In The Dark (7,29 zł)
 2. Colorzzle (3,99 zł)
 3. Into the Void (18,99 zł)
 4. God of Battle VIP (3,39 zł)
 5. RUN VR (4,39 zł)
 6. QoQo: Camera (4,19 zł)
 7. CashKnight (39,99 zł)
 8. Hills Legend (1,79 zł)
 9. New Math Puzzles for Geniuses 2018 (16,99 zł)
 10. Farmer vs Evil 2.0 VR (7,29 zł)
 11. Tom Holownik z Miasta Smochodów - Mini Mango (8,49 zł)
 12. DeepAbyss (3,99 zł)
 13. Red Woods: Awakening (5,09 zł)
 14. Quik: Gravity Flip Platforme (6,59 zł)

Darmowe aplikacje:
 1. Mail Fast - email messenger (4,79 zł)
 2. Czytnik Kodów QR PRO (14,95 zł)
 3. App lock & gallery vault (97,97 zł)
 4. TAVARA FLIX (37,99 zł)
 5. BlackVox 2 Reverb Noise Box (35,99 zł)
 6. PV1 PhantomVox (12,99 zł)
 7. Gizmoot dla MS1 (5,29 zł)
 8. Gizmoot dla Kodi (9,99 zł)
 9. JailbreakVPN Pro (75,99 zł)
 10. Jukey - Jukebox Music Player (4,39 zł)
 11. Ringtone Maker Pro (15,99 zł)
 12. Jukey - Jukebox Music Player (4,39 zł)
 13. Ekstar Pdf Reader (19,99 zł)
 14. Battery Saver: ZEMB Full (5,19 zł)
 15. Guide2Sarajevo (13,99 zł)
 16. Evidence Camera (10,99 zł)
 17. Step By Step Shoe Lacing Guide Pro (4,49 zł)
 18. Total Media Player Pro (8,99 zł)

Darmowe paczki tapet i ikon:
 1. Windows 10 - Icon Pack (4,49 zł)
 2. Marix - Icon Pack (2,39 zł)
 3. Hevo - Icon Pack (2,49 zł)
 4. Graby Spin - Icon Pack (4,09 zł)
 5. Yomira- Icon Pack (4,09 zł)
 6. Hevo - Icon Pack (2,49 zł)
 7. Pumre - Icon Pack (2,39 zł)
 8. Azix - Icon Pack (2,09 zł)
 9. Aspire UX S9 - Icon Pack (14,99 zł)

Źródło: Google Play
]]>
Tomasz Bielski Software Mon, 18 Jun 2018 08:32:00 +0000 images/newsy/04-2018/darmowe_gry_i_appki.jpg Paczkę gier i aplikacji na Androida sporej wartości pobierzesz teraz za darmo /aktualnosci/software/31726-paczke-gier-i-aplikacji-na-androida-o-sporej-wartosci-pobierzesz-za-darmo.html
Fortnite także ma swój mundial. Ze strzelaniem goli https://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/31724-fortnite-takze-ma-swoj-mundial-ze-strzelaniem-goli.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/31724-fortnite-takze-ma-swoj-mundial-ze-strzelaniem-goli.html dims
Mocno groteskowo.

Wygląda na to, że chyba każdy chce zbić kapitał na trwającym właśnie mundialu. Robi to nawet Fortnite, które z piłką nożną ma tyle wspólnego, co GTA z jazdą końmi. A jednak - ekipie Epic Games udało się wymyślić odpowiednie powiązanie.

Tym samym wszyscy mają możliwość toczenia rozgrywki na specjalnej mapie, która swoim wyglądem przypomina rzecz jasna stadion. Co więcej - każdy gracz ma do wyboru sześć motywów koszulek, a dodatkowo otrzymuje szansę wskazania numerka oraz napisu na trykocie.Oczywiście nie brakuje także tematycznie związanych z futbolem broni, z toporkami w kształcie piłkarskiego buta na czele, jak również specjalnej emotki w kształcie czerwonej kartki. Dodatkowo każdy miłośnik Fortnite może wziąć także udział w specjalnych, tygodniowych wyzwaniach, w których zadaniem staje się wbicie piłki do bramek umieszczonych na różnych częściach wyspy.

Rzecz jasna to dobry sposób do tego, by wyciągnąć od graczy trochę gotówki - część przemiotów jest bowiem dostępna za opłatą, a większość z nich zniknie wraz z zakończeniem mundialu. Jeśli więc nie chcecie pominąć futbolowych emocji (no, powiedzmy...), to koniecznie zagrajcie w Fortnite już teraz.

źródło: Engadget
]]>
Amadeusz Cyganek Gry Mon, 18 Jun 2018 08:25:45 +0000 images/newsy/czerwiec_2018/dims.jpg Fortnite także ma swój mundial. Ze strzelaniem goli /aktualnosci/gry/31724-fortnite-takze-ma-swoj-mundial-ze-strzelaniem-goli.html
Xiaomi Redmi Note 5, Redmi 5 Plus, Mi A1. Który wybrać? Sprawdź porównanie (wideo) https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31723-xiaomi-redmi-note-5-redmi-5-plus-mi-a1-ktory-wybrac.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31723-xiaomi-redmi-note-5-redmi-5-plus-mi-a1-ktory-wybrac.html
Porównujemy propozycje Xiaomi w cenie do 1000 zł.

Ekspansja Xiaomi w Polsce sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem urządzenia tej chińskiej marki. Niestety producent nie ułatwia bowiem w sprzedaży znajdziemy kilka modeli w zbliżonych cenach.

Xiaomi ma bardzo silną pozycję szczególnie wśród urządzeń do 1000 zł. W tym przedziale cenowym z oficjalnej polskiej dystrybucji kupimy Mi A1, który wyróżnia się czystym Androidem, Redmi 5 Plus (sprawdź pełną recenzję) czyli coś nieco tańszego oraz Redmi Note 5 (sprawdź pełną recenzję), który szybko po premierze stał się hitem. Oczywiście decydując się na zakupy wspomnianych smartfonów w chińskich sklepach dostaniemy je nieco taniej.

Postanowiliśmy porównać najważniejsze aspekty Xiaomi Redmi Note 5, Redmi 5 Plus i Mi A1. Tworząc materiał staraliśmy się nie oceniać jednoznacznienie, który jest najlepszym wyborem, a rzeczowo przedstawić najważniejsze różnice pomiędzy smartfonami.

Zapraszamy do oglądania materiału i komentowania!ps. nie zapomnijcie o "subach", a takich materiałów będzie więcej :)

]]>
MP Hardware Mon, 18 Jun 2018 07:42:01 +0000 images/newsy/06-2018/Porownanie_Xiaomi_.jpg Xiaomi Redmi Note 5, Redmi 5 Plus, Mi A1. Który wybrać? Sprawdź porównanie (wideo) /aktualnosci/hardware/31723-xiaomi-redmi-note-5-redmi-5-plus-mi-a1-ktory-wybrac.html
Samsung musi zapłacić horrendalne odszkodowanie za naruszenie patentu wykorzystywanego przy produkcji procesorów https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31722-samsung-finfet.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31722-samsung-finfet.html
Największy na świecie producent chipów ma problem.

Federalne jury w Teksasie uznało, że Samsung naruszył prawa patentowe związane z produkcją procesorów do urządzeń mobilnych należące do południowokoreańskiego uniwersytetu i musi wypłacić aż 400 mln dolarów odszkodowania.

Sprawa związania jest z technologią FinFet, który zwiększa wydajność i zmniejsza zużycie energii w procesorach. Co ciekawe, Samsung twierdzi, że współpracował z uniwersytetem nad rozwojem technologii i nie może być mowy o naruszeniu patentu.

Przedstawiciele amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości uznali, że Samsung umyślnie wykorzystał opatentowaną technologię. Zgłoszono również, że takie firmy jak Qualcomm i GlobalFoundries również naruszyły patent jednak nie zostały one zobowiązane do zapłaty odszkodowania.

Cała sprawa jest o tyle ciekawa, że mamy do czynienia ze starciem firmy posiadającej kluczowe znaczenie dla gospodarki Korei Południowej z czołową instytucją badawczo-naukową w tym kraju.

Samsung rozważa odwołanie się od decyzji.

Źródło: Bloomberg
]]>
MP Hardware Mon, 18 Jun 2018 06:42:36 +0000 images/newsy/06-2018/samsung-exynos-9.jpg Samsung musi zapłacić horrendalne odszkodowanie za naruszenie patentu wykorzystywanego przy produkcji procesorów /aktualnosci/hardware/31722-samsung-finfet.html
Chcesz zaopatrzyć się w internet mobilny? Zobacz, który operator oferuje najszybszy https://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/31720-internet-mobilne-raport.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/31720-internet-mobilne-raport.html network-cable-ethernet-computer-159304
Coraz szybciej.

Jak co miesiąc portal RF Benchmark postarał się o przygotowanie raportu na temat szybkości i stabilności internetu mobilnego oferowanego przez czterech operatorów: T-Mobile, Orange, Plusa oraz Play. Wyniki zostały oszacowane na podstawie wyników uzyskanych od ponad 26500 osób za pośrednictwem dedykowanej aplikacji.

W zeszłym miesiącu bezwzględnym zwycięzcą było Orange. Pomarańczowy operator został samodzielnym liderem w każdej z badanych kategorii, co dało mu “potrójną koronę” w zestawieniu. Tym razem sytuacja wygląda nieco inaczej.

szybkość pobierania danych LTE
Pod względem szybkości pobierania danych Orange wciąż jest na pierwszym miejscu. Abonenci Orange mogą cieszyć się z pobierania plików w technologii LTE z szybkością 34,21 Mb/s. To wynik lepszy, niż Orange odnotował w zeszłym miesiącu. Na drugim miejscu z wyraźną stratą znalazł się T-Mobile (24,23 Mb/s). Na podium wskoczył niespodziewanie Play (22,34 Mb/s), a stawkę zamyka Plus (17,21 Mb/s).

szybkość wysyłania danych LTE
Pod względem szybkości wysyłanych danych LTE znów na prowadzeniu Orange. Pomarańczowy operator osiągnął wynik 13,86 Mb/s. Plus zagościł na drugim miejscu z wynikiem 9,76 Mb/s. Na trzecim miejscu znalazł się T-Mobile oferując wysyłanie danych z szybkością 8,59 Mb/s. Najsłabiej w tej kategorii wypadł Play (7,52 Mb/s).

ping LTE
W kategorii najniższej wartości ping tym razem zwyciężyło T-Mobile. W maju wynosiła ona dla tego operatora 36,34 ms. Za plecami T-Mobile Orange z wynikiem 37,92 ms. Na podium załapał się jeszcze Play (38,58 ms), a od stawki wyraźnie odstawał Plus notując najwyższą wartość ping spośród wszystkich operatorów (46,44 ms).

źródło: RF Benchmark

]]>
Amadeusz Cyganek Internet Sat, 16 Jun 2018 10:57:46 +0000 images/newsy/czerwiec_2018/network-cable-ethernet-computer-159304.jpeg Chcesz zaopatrzyć się w internet mobilny? Zobacz, który operator oferuje najszybszy /aktualnosci/internet/31720-internet-mobilne-raport.html
Polacy stworzyli... pierwszą aplikację mobilną dla alhoholików https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31719-polacy-stworzyli-pierwsza-aplikacje-mobilna-dla-alhoholikow.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31719-polacy-stworzyli-pierwsza-aplikacje-mobilna-dla-alhoholikow.html AlkyRecovery655
Pomoże wyjść z nałogu.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że Polacy ostatnimi czasy są prawdziwymi pionerami w różnego rodzaju kwestiach. Ta najnowsza jest jednak dość osobliwa - rodzimi programiści tworzą pierwszą na świecie aplikację dla alkoholików wykorzystującą technikę maszynowego uczenia.

Premiera aplikacji AlkyRecovery miała miejsce w 2016 roku i dziś zajmuje 9 miejsce wśród najlepszych aplikacji z kategorii medycyna w Google Play. Aplikację zainstalowało już blisko 5 tys. użytkowników, którzy każdego dnia otrzymują wsparcie w utrzymaniu abstynencji. Aplikacja wyposażona jest w szereg skomplikowanych algorytmów, które automatycznie motywują, doradzają i kontrolują stan samopoczucia użytkownika. Najciekawsze jednak dopiero nadciąga.

W ciągu trzech najbliższych lat system będzie wykorzystywał algorytmy sztucznej inteligencji i techniki uczenia maszynowego. W konsekwencji, jako pierwszy na świecie, zyska możliwość dokonania oceny prawdopodobieństwa złamania abstynencji w leczeniu uzależnienia od alkoholu.

alkyrecovery

Program samodzielnie będzie analizował i dokonywał oceny prawdopodobieństwa nawrotu na podstawie wypowiedzi użytkownika w internecie, nagrań audio, wideo czy zdjęć. Istotne będą również dane somatyczne pochodzące z dedykowanej opaski, takie jak: tętno, temperatura, lokalizacja, aktywność fizyczna oraz potliwość. System ma również analizować zachowania użytkowników na takich serwisach, jak Facebook, Twitter czy Spotify.

Dane przetwarzane będą przede wszystkim w kontekście detekcji stanów emocjonalnych pacjenta oraz zmian schematów zachowań. Celem dodatkowym jest stworzenie chatbota, który będzie wspierał terapię poprzez przeprowadzanie dodatkowych wywiadów z pacjentem oraz proponowanie najbardziej optymalnych rozwiązań terapeutycznych.źródło: AlkyRecovery
]]>
Amadeusz Cyganek Software Sat, 16 Jun 2018 09:55:42 +0000 images/newsy/czerwiec_2018/AlkyRecovery655.png Polacy stworzyli... pierwszą aplikację mobilną dla alhoholików /aktualnosci/software/31719-polacy-stworzyli-pierwsza-aplikacje-mobilna-dla-alhoholikow.html
Nubia Z17 Lite - pierwsze wrażenia. 6GB RAM i NFC w śmiesznej cenie https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31717-nubia-z17-lite-pierwsze-wrazenia.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31717-nubia-z17-lite-pierwsze-wrazenia.html
Jak sprawuje się tani smartfon o niespotykanie mocnej specyfikacji?

Przeglądając oferty na niedrogie chińskie smartfony trafiłem na model Nubia Z17 Lite, który udało mi się kupić za 150 euro. Sklep oferował szybką i darmową dostawę z niemieckiego magazynu więc postanowiłem sprawdzić ile ten sprzęt jest wart.

W ofercie widniała informacja, że urządzenie będzie wysyłane z magazynu w Niemczech więc sporym zaskoczeniem był dla mnie fakt, że przesyłkę nadano ze Słubic. Liczyłem zatem na dostawę w 1 dzień, tyle zazwyczaj trzeba czekać na paczkę nadaną za pośrednictwem UPS. Okazało się, że paczka najpierw trafiła do Poznania, a później ponownie do Niemiec i dopiero do Warszawy. Czas oczekiwania wyniósł więc 3 dni robocze.

Dlaczego zainteresowała mnie Nubia Z17 Lite? Przeważyła niska cena przy bardzo mocnej specyfikacji. Nie bez znaczenia jest również marka, Nubia należy do ZTE więc nie jest to kolejny chiński klon produkujący smartfony, a gracz z bardzo silną pozycją na rynku telekomunikacyjnym.

Nubia Z17 Lite 12

Zacznę od wyglądu. Smartfon w kolorze niebieskim wygląda bardzo schludnie i może cieszyć oko. Charakterystycznym akcentem jest czerwone podświetlenie dotykowego przycisku Home, które sprawia, że trudno pomylić Nubię z jakimkolwiek innym urządzeniem.

Smartfon wykonano bardzo solidnie, aluminiowa obudowa posiada zaokrąglone krawędzie, a całość stanowi jednolitą bryłę bez niepotrzebnych łączeń czy szpar. Co ważne, paski antenowe wkomponowano w metal.

Nubia Z17 Lite 17

Jedynym newralgicznym elementem konstrukcji może być wystający aparat ale tego typu rozwiązania to już standard na rynku mobilnym. Nie będę więcej rozpisywał się na temat wyglądu urządzenia, każdy może je ocenić na podstawie zdjęć. Dodam tylko, że ekran posiada standardowe proporcje 16:9, a boczne ramki są niespotykanie wąskie co jednak nie wpływa negatywnie na walory użytkowe.

Sam ekran posiada dość dobre właściwości, nie można narzekać na jakość kolorów, szczegółowość czy czytelność przy mocnym słońcu. 

Nubia Z17 Lite 13

Na papierze... mocna specyfikacja

Nubia Z17 Lite w tej cenie praktycznie deklasuje konkurencję. Smartfon wyposażono w aż 6 GB pamieć RAM, 64 GB pamięci masowej (niestety bez możliwości rozbudowy) i procesor Qualcomm Snapdragon 653. Dla wielu użytkowników (dla mnie również) największą zaletą urządzenia jest obecność modułu NFC.

Aby sprawdzić płatności zbliżeniowe skonfigurowałem Google Pay i udałem się do najbliższego sklepu. Wszystko działa jak należy.

Warto dodać, że urządzenie posiada podwójny aparat (2x 13.0MP), a także mocną baterię 3200 mAh ze wsparciem dla technologi szybkiego ładowania QC 3.0. Na pleckach telefonu nie zabrakło oczywiście czytnika linii papilarnych, który działa szybko i celnie. Całość napędza system Android 7.1 z nakładką Nubia UI 5.0.

Nubia Z17 Lite 19

Producent wyposażył ten model w dwuzakresowe Wi-Fi (nie zauważyłem problemów z łącznością), moduł LTE (bez pasma B20 ale ja jego braku nie odczułem), Bluetooth 4.2 i gniazdo USB-C. Niestety nie ma złącza słuchawkowego dlatego do zestawu dołączona jest odpowiednia przejściówka.

Pojedynczy głośnik umieszczono na dolnej krawędzi, a jego właściwości pod względem głośności i jakości oceniam jako poprawne.

Oprogramowanie i wydajność

Po smartfonie z 6 GB RAM należy wymagać nienagannej pracy. Jak jest w praktyce? Niestety nakładka na Androida od Nubii nie jest wzorem do naśladowania. Poza samym wyglądem, który moim zdaniem jest bardzo kiepski, system nie zachwyca kulturą pracy.

W większości przypadków aplikacje ładują się w mgnieniu oka, poruszanie się po interfejsie jest również płynne ale raz na jakiś czas zdarzają się delikatne przycięcia i zdecydowanie kuleje optymalizacja. Może jestem przewrażliwiony po przesiadce z OnePlus 5T ale spodziewałem się nieco lepszej wydajności. Jeżeli kogoś interesują cyferki to podam, że w AnTuTu smartfon wykręca 91 tys. punktów.

Nubia Z17 Lite scr

Wracając jeszcze do wyglądu interfejsu, ten nie prezentuje się zbyt nowocześnie i warto go zmienić. Niestety system nie wspiera motywów więc rozsądnym rozwiązaniem jest instalacja alternatywnego launchera.

Z ciekawych funkcji zaszytych w systemie warto wymienić gesty aktywnych krawędzi. Przeciągając palcem w dół/górę od krawędzi możemy przełączać aplikacje uruchomione w tle.

Aparat i podsumowanie

Na temat jakości zdjęci nie będę zbyt dużo się rozpisywał, nie miałem jeszcze okazji sprawdzić go w każdych warunkach. Z17 Lite oferuje podwójny aparat 2x 13 Mpx f/2.2 bez optycznej stabilizacji obrazu z możliwości nagrywania wideo Full HD 60 fps oraz 4K.

Nubia Z17 Lite 15

Zdjęcia wykonane w dzień charakteryzują się niezłą szczegółowością i poprawnym odwzorowaniem kolorów. Trudno oczekiwać więcej w smartfonie w cenie poniżej 700 zł. Paczkę przykładowych zdjęć znajdziecie tutaj

Podsumowując, Nubia Z17 Lite oceniam bardzo pozytywnie. Aż trudno uwierzyć, że za tak niewielką kwotę można kupić tak dobrze wyposażony smartfon. Owszem ma pewne niedociągnięcia jak brak złącza słuchawkowego czy przeciętny software ale w tym przedziale cenowym i tak trudno znaleźć lepszy smartfon.

Smartfon w codziennym użytkowaniu nie sprawia większych problemów. Na plus trzeba zaliczyć moduł NFC, szybkie ładowanie, sporą ilość pamięci oraz oczywiście świetną jakość wykonania.

Osoby zainteresowane zakupem tego urządzenia odsyłam pod ten adres. Korzystając z kuponu rabatowego smartfon Nubia Z17 Lite można kupić 143,99 € czyli niespełna 620 zł.
]]>
MP Hardware Sat, 16 Jun 2018 08:57:03 +0000 images/newsy/06-2018/Nubia_Z17_Lite_18.jpg Nubia Z17 Lite - pierwsze wrażenia. 6GB RAM i NFC w śmiesznej cenie /aktualnosci/hardware/31717-nubia-z17-lite-pierwsze-wrazenia.html
5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić [Aplikacje tygodnia #84] https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31709-aplikacje-tygodnia-84.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31709-aplikacje-tygodnia-84.html
Zapraszamy na kolejną część naszej serii zestawień nowych i ciekawych gier i aplikacji dla Androida.

W tym tygodniu proponujemy ciekawą wariację na temat aplikacji pogodowej, rozbudowane narzędzie do organizacji pracy, a także aplikację przydatną rodzicom. Mobilni gracze będą mogli spróbować swoich sił w kolorowej zręcznościówce oraz tytule dla fanów łamigłówek.

CARROT Weather

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 4,19 zł-16,99 zł za sztukę / Android: Zależy od urządzenia

CARROT Weather

Aplikacja pogodowa, która nie pozwala się nudzić. Poza szczegółową prognozą oferuje bowiem uszczypliwe i zabawne komentarze i zmieniającą się w niespodziewany sposób oprawę graficzną. Ciekawym dodatkiem jest również zabawa w odkrywanie 32 tajemniczych lokalizacji.

CARROT Weather


Notion - Notes, Tasks, Wikis

Cena: 0 zł / Android: 4.1 i nowsze

Notion

Rozbudowane narzędzie do tworzenia notatek, list zadań i pracy grupowej. Umożliwia wygodne tworzenie zapisków, zachowywanie linków, obrazków itp. Dzięki synchronizacji online dostęp do naszych zasobów mamy z dowolnego miejsca.

Sporym atutem jest również funkcja współpracy zdalnej w czasie rzeczywistym.

Notion


ZenScreen

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 9,99 zł za sztukę / Android: 5.0 i nowsze

ZenScreen

Aplikacja pozwalająca na monitorowanie i limitowanie czasu korzystania ze smartfona. Przyda się zarówno rodzicom, jak i świadomym użytkownikom. ZenScreen monitoruje używane aplikacje i czas spędzony na poszczególnych aktywnościach, sugeruje przerwy i pozwala na określanie limitów dotyczących czasu używania urządzenia.

ZenScreen


Bruce Lee Dragon Run

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 14,99 zł za sztukę / Android: 4.4 i nowsze

Bruce Lee Dragon Run

Kolorowa gra zręcznościowa typu endless runner dla fanów Bruce’a Lee. Przemierzamy kolejne generowane losowo plansze, by dobiec jak najdalej – po drodze zbieramy monety, omijamy przeszkody i mierzymy się z przeciwnikami.

Bruce Lee Dragon Run


Make Squares

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 5,89 zł-16,99 zł za sztukę / Android: 4.1 i nowsze

Make Squares

Interesująca gra logiczna oparta na mechanice legendarnego Tetrisa. Naszym zadaniem jest odpowiednie łączenie spadających bloków, by tworzyć kwadraty. Osiąganie dobrych wyników wymaga sporo wprawy i koncentracji.

Make Squares


To już wszystkie nasze cotygodniowe propozycje. Jeżeli znasz nowości, o których powinniśmy napisać - koniecznie daj znać w komentarzu!

Sprawdź również: 5 nowych aplikacji na Androida, koniecznie je sprawdź! [Aplikacje tygodnia #83]

 
]]>
Przemysław Kreft Software Sat, 16 Jun 2018 06:45:00 +0000 images/TOP10/app-shots/Aplikacje_Tygodnia_84.jpg 5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić [Aplikacje tygodnia #84] /aktualnosci/software/31709-aplikacje-tygodnia-84.html
Atomic Clock & Watch Accuracy Tool – ustaw zegarek z atomową dokładnością (recenzja) https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31708-atomic-clock-ustaw-zegarek-z-dokladnoscia-atomowa.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31708-atomic-clock-ustaw-zegarek-z-dokladnoscia-atomowa.html
Przydatna aplikacja mobilna do ustawiania zegarków.

Synchronizacja czasu między wszystkimi urządzeniami działającymi w globalnej sieci jest niezwykle istotna. Od środków transportu, przez systemy łączności, aż po sektor finansowy – nawet najdrobniejsze odchylenia we wskazaniach czasu mogą być katastrofalne w skutkach. Właśnie dlatego powszechnie stosuje się serwery czasu NTP, które najczęściej korzystają ze wskazań niezwykle dokładnych zegarów atomowych. Co ciekawe, my również możemy wykorzystać te superdokładne wskazania do kontrolowania naszych zegarków.

Atomic Clock & Watch Accuracy Tool – ustaw zegarek z atomową dokładnością (recenzja)

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji 7,19 zł-14,99 zł za sztuke / Android: Zależy od urządzenia
Atomic Clock & Watch Accuracy ToolAtomic Clock & Watch Accuracy Tool to niewielkie, ale bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu możemy mierzyć dokładność wskazać naszych czasomierzy i w razie czego je skorygować.

Obsługa aplikacji nie jest skomplikowana. Zaraz po uruchomieniu wyświetlona zostaje zakładka Atomic Time z tarczą zegara i aktualnym wskazaniem (do działania konieczne jest oczywiście połączenie z internetem). Widzimy również różnicę wskazań zegara w naszym urządzeniu do czasu wzorcowego. Niestety aplikacja ma problem z automatycznym odświeżaniem czasu np. po odblokowaniu ekranu (wystarczy jednak dotknięcie zakładki Atomic Time, by wyniki zostały zaktualizowane).

Atomic Clock & Watch Accuracy Tool scr 1
W części Your Watches możemy dodać nasz zegarek i zmierzyć jego dokładność. Odbywa się to w bardzo prosty sposób – musimy w wybranym momencie wybrać Record Time i zapisać czas, jaki w tym momencie wskazywał nasz czasomierz. W ten sposób możemy kontrolować dokładność zegarka w dowolnym odstępie czasu. W darmowej wersji możemy zapisać tylko jeden zegarek (limit możemy odblokować za 7,19 zł).

Atomic Clock & Watch Accuracy Tool to niewielkie narzędzie, które przyda się każdemu, kto chce zadbać o prawidłowe wskazania swojego zegarka. Osoby posiadające kolekcję czasomierzy powinny rozważyć zakup wersji premium.


Czytaj również: Test Xiaomi Redmi Note 5

]]>
Przemysław Kreft Software Sat, 16 Jun 2018 06:44:00 +0000 https://www.instalki.pl/images/newsy/06-2018/Atomic_Clock_Watch_Accuracy_Tool.jpg Atomic Clock & Watch Accuracy Tool – ustaw zegarek z atomową dokładnością (recenzja) /aktualnosci/software/31708-atomic-clock-ustaw-zegarek-z-dokladnoscia-atomowa.html
Koniec słynnej wstążki w Office - czeka nas zmiana https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31718-koniec-slynnej-wstazki-w-office.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31718-koniec-slynnej-wstazki-w-office.html New OfficeBędzie wygodniej?

Office to synonim programu biurowego. Mówisz o edytorze tekstu, to myślisz o Wordzie. Wspominasz o arkuszu kalkulacyjnym, na myśl od razu przychodzi Excel. Jest to dla Microsoftu niewątpliwie jeden z największych sukcesów i do tej pory nikt nie zagroził mu w tej dominacji rynku.

Z Office korzystają osoby prywatne jak i firmy i instytucje. Fakt, jeśli ktoś nie chce wydawać pieniędzy, to skłania się w kierunku darmowych odpowiedników, jak Open Office czy Libre. Lecz jakość tych pakietów wyraźnie ustępuje MS Office.

Od swojej premiery Office przechodzi stałą ewolucją i miał już kilka sporych zmian. Jedną z nich było wprowadzenie wstążki, która spotkała się z dosyć mieszanymi odczuciami, bo wymagała od użytkowników zmiany przyzwyczajeń, wypracowanych przez wiele lat. Najwięcej na tej zmianie ucierpiały osoby, które niekoniecznie w pełni zaznajomione z technologią, a pakietu używały z konieczności do pracy.Teraz nadchodzi kolejna zmiana, bo Microsoft po raz kolejny planuje zmienić interfejs pakietu Office. Na pierwszy ogień pójdzie jego wersja Online, lecz nie ominie to również pełnej desktopowej wersji pakietu. Na czym ta zmiana polega i co ma na celu? Microsoft w swoim wpisie na oficjalnym blogu wyjaśnia, co chce osiągnąć wprowadzając taką rewolucję w interfejsie.

Cel jest prosty - zwiększyć wygodę pracy

Po pierwsze i najważniejsze, wspomniana wyżej wstążka, zostaje znacznie uproszczona. Ma ułatwić pracę z dokumentami, zwiększając dostępną przestrzeń roboczą. Co prawda już teraz można ukryć wstążkę lub ją zminimalizować, lecz tracimy wtedy dostęp do narzędzi. Nowa uproszczona wstążka zawiera wszystkie potrzebne do pracy narzędzia, zajmując jednocześnie dużo mniej miejsca. Jest to najbardziej przydatne na urządzeniach z mniejszymi ekranami. Bo przecież mobilna praca z dokumentami jest teraz czymś absolutnie normalnym, a na mniejszych notebookach każdy milimetr przestrzeni roboczej jest na wagę złota.

Ponadto zmianie uległy elementy graficzne interfejsu, które są teraz skalowalne i wyglądają dużo lepiej. Ulepszone zostanie również wyszukiwanie w Outlooku – wystarczy najechać na pole wyszukiwania, by wyświetlić inteligentne podpowiedzi oparte o sztuczną inteligencję i Microsoft Graph. 

Search device


Co dalej?

Pierwszą aplikacją, która otrzyma nową wstążkę jest Word Online, lecz jak już wspomniałem, powoli zacznie ona trafiać do następnych aplikacji. Niestety, zmiany te dotyczą jedynie użytkowników komercyjnych Office 365. Być może w przyszłości trafi to również do zwykłych użytkowników.

Zmiana ta nie jest może czymś wyjątkowym, lecz dla wielu użytkowników będzie bardzo zauważalna, choć raczej w pozytywnym sensie. Jest też całkiem naturalna kolej rzeczy, że usługi ewoluują i są dostosowywane do obowiązujących standardów. Osobiście przyszłość pakietu Office widzę w obecnym wyglądzie OneNote, który swoją drogą w Office 2019 nie będzie już dostępny i został od niego odseparowany.

]]>
Wojciech Błachno Software Fri, 15 Jun 2018 14:01:44 +0000 images/newsy/czerwiec_2018/New_Office.jpg Koniec słynnej wstążki w Office - czeka nas zmiana /aktualnosci/software/31718-koniec-slynnej-wstazki-w-office.html
Deal dnia: smartfon Nubia Z17 Lite z 6 GB RAM i modułem NFC za mniej niż 620 zł! https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31716-deal-dnia-smartfon-nubia-z17-lite-z-6-gb-ram.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31716-deal-dnia-smartfon-nubia-z17-lite-z-6-gb-ram.html
Szybka dostawa z europejskiego magazynu.

Zazwyczaj informujemy o promocjach związanych z marką Xiaomi, dziś dla odmiany proponujemy urządzenie ZTE.

Korzystając z naszego kuponu rabatowego smartfon Nubia Z17 Lite można kupić 143,99 € czyli niespełna 620 zł. Co ważne, sklep Geekmaxi.com wysyła towar przesyłką kurierską z magazynu w Niemczech więc nie trzeba martwić się o dodatkowe opłaty celno-skarbowe, a w dodatku oferuje 2-letnią gwarancję honorowaną na terenie Europy.

Nubia Z17 Lite w tej cenie praktycznie deklasuje konkurencję. Smartfon wyposażono w aż 6 GB pamieć RAM, 64 GB pamięci masowej i procesor Qualcomm Snapdragon 653. Dla wielu użytkowników największą zaletą urządzenia będzie obecność modułu NFC, który obsługuje płatności zbliżeniowe Google Pay. W dodatku, sprzedawane urządzenie jest w wersji Global więc posiada międzynarodowe oprogramowanie (w tym język polski) oraz wsparcie dla aktualizacji OTA.

ZTE Nubia Z17 Lite

Telefon trzeba pochwalić za doskonałą jakość wykonania. Obudowę w kolorze czarnym lub niebieskim wykonano z aluminium, z przodu znajdziemy 5.5' calowy ekran o rozdzielczości Full HD, a pod wyświetlaczem umieszczono przyciski dotykowe z charakterystycznym dla serii Nubia podświetlonym na czerwono, okrągłym przyciskiem Home.

Warto dodać, że urządzenie posiada podwójny aparat (2x 13.0MP), a także mocną baterię 3200 mAh ze wsparciem dla technologi szybkiego ładowania QC 3.0. Na pleckach telefonu nie zabrakło oczywiście czytnika linii papilarnych. Całość napędza system Android 7.1 z nakładką Nubia UI 5.0.

ZTE Nubia Z17 Lite Blue

Kup z kuponem

Korzystając z kuponu rabatowego obniżymy cenę smartfona (6GB RAM / 64GB ROM, kolor czarny lub niebieski) do 143,99 € czyli niespełna 620 zł. Ofertę znajdziecie pod tym adresem, a kupon należy wprowadzić po dodaniu produktu do koszyka. Polecamy wybrać dostawę kurierem UPS, która jest bezpłatna. Przesyłka powinna dotrzeć w przeciągu 3-5 dni roboczych. Ilość kodów jest ograniczona dlatego warto szybko podjąć decyzję o zakupie. 

Kod kuponu: 69857M94
[ Przejdź do oferty ]Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie Z17 Lite, piszcie w komentarzach bowiem aktualnie pracujemy nad recenzją tego modelu.

Nubia Z17 Lite 16

Pozostałe promocje

 • Xiaomi Redmi Note 5 4GB/64GB (Global Version) za 204,99 € z kuponem: Q3UQFYAL
 • Xiaomi Mi Mix 2S 6GB 64GB/128GB(Global Version) za 485,59 € z kuponem: Q36MCYA1
 • Robot sprzątający Xiaomi Roborock S50 za 485,59 € z kuponem: Q36MCYA1

Chcesz więcej promocji? Dołącz do naszej grupy na Facebooku gdzie na bieżąco wrzucamy kupony i promocje na produkty z Chin.

]]>
MP Hardware Fri, 15 Jun 2018 09:46:25 +0000 images/newsy/06-2018/Nubia_Z17_Lite_14.jpg Deal dnia: smartfon Nubia Z17 Lite z 6 GB RAM i modułem NFC za mniej niż 620 zł! /aktualnosci/hardware/31716-deal-dnia-smartfon-nubia-z17-lite-z-6-gb-ram.html
Letnia promocja! Rozdajemy Driver Booster 5 Pro https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31705-driver-booster-5-pro-za-darmo.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31705-driver-booster-5-pro-za-darmo.html
Dobry program do zgarnięcia za darmo.

Dzięki uprzejmości firmy IObit mamy dla Was małą niespodziankę na weekend. Od dzisiaj do niedzieli (17.06.2018) rozdajemy roczne licencje na program Driver Booster 5 Pro.

Driver Booster 5 to popularny program służący do aktualizacji sterowników na naszym komputerze. W najnowszej wersji oprogramowania znajdziemy ich już ponad milion. „Piątka” otrzymała wsparcie dla najnowszych zasad instalacji sterowników w systemie Windows 10. Narzędzie wykrywa i aktualizuje teraz także elementy związane z poprawnym funkcjonowaniem gier. Mowa tutaj o komponentach, takich jak Visual C++ 2017, Silverlight 6, Microsoft XML czy chociażby Microsoft Games for Windows Marketplace.

Interfejs Driver Booster 5 Pro


Twórcy nie zapomnieli także o bezpieczeństwie. Driver Booster 5 łączy się z serwerami za pomocą protokołu HTTPS. Co więcej, program pobiera teraz tylko certyfikowane sterowniki WHQL. Wersja Pro automatycznie tworzy kopię zapasową oraz punkt przywracania systemu przed wykonaniem aktualizacji sterowników na wypadek wystąpienia problemów.

Pobierz IObit Driver Booster 5 Pro za darmo

IObit Driver Booster 5 Pro za darmoAby otrzymać program IObit Driver Booster 5 Pro wystarczy pobrać paczkę .zip z naszych zasobów.

W paczce znajdziecie instalator programu oraz plik tekstowy z licencją. Program należy aktywować przed zakończeniem akcji.

]]>
Dawid Jagodziński Software Fri, 15 Jun 2018 08:00:00 +0000 images/newsy/06-2018/DB5P-Banner.jpg Letnia promocja! Rozdajemy Driver Booster 5 Pro /aktualnosci/software/31705-driver-booster-5-pro-za-darmo.html
Instagram (niestety) nie ostrzeże nas o tym, że ktoś robi screena naszego "Story" https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31715-instagram-niestety-nie-ostrzeze-nas-o-tym-ze-ktos-robi-screena-naszego-story.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31715-instagram-niestety-nie-ostrzeze-nas-o-tym-ze-ktos-robi-screena-naszego-story.html instagram
Ciekawa nowość, której nie będzie.

Przez kilka miesięcy Instagram testował ciekawą nowość, która na papierze prezentowała się naprawdę nieźle. Chodzi o informowanie, kto wykonał zrzut ekranu udostępnionego przez nas "InstaStory". 

Jej funkcjonalność była bardzo ciekawie zaprojektowana. Otóż przy pierwszym wykonaniu screena osoba publikująca nie była informowana o tym fakcie, ale wykonawca zrzutu ekranu otrzymywał ostrzeżenie, że jeśli następnym razem zrobi screenshota bądź nagra ekranu, to odpowiednia osoba otrzyma stosowne powiadomienie.

Instagram-STory-screenshot-notification
Taką nowalijkę oferuje już Snapchat i wiele wskazywało na to, że skopiuje ją również Instagram. Jak jednak poinformowali przedstawiciele tego serwisu, postanowiono wycofać się z tej zmiany. Niestety nie wiemy, jakie są powody tej deyczji. Instagram jednak nadal pozwala na podejrzenie listy osób, które widziały udostępnione przez nas zdjęcia lub filmy.

Szkoda, że włodarze tego popularnego serwisu społecznościowego nie zdecydowali się na wprowadzenie tej zmiany. To bez wątpienia mocno zwiększyłoby prywatność użytkowników - jasne, każdy, kto publikuje materiały w sieci powinien liczyć się z tym, że mogą one zostać wykorzystane, ale dzięki temu ten proceder zostałby znacznie bardziej utrudniony.

źródło: The Verge
]]>
Amadeusz Cyganek Software Fri, 15 Jun 2018 07:55:52 +0000 images/newsy/czerwiec_2018/instagram.jpg Instagram (niestety) nie ostrzeże nas o tym, że ktoś robi screena naszego "Story" /aktualnosci/software/31715-instagram-niestety-nie-ostrzeze-nas-o-tym-ze-ktos-robi-screena-naszego-story.html
Od teraz wszyscy zatrudnieni w Apple mogą... pracować na stojąco https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31714-od-teraz-wszyscy-zatrudnieni-w-apple-moga-pracowac-na-stojaco.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31714-od-teraz-wszyscy-zatrudnieni-w-apple-moga-pracowac-na-stojaco.html 2018-02-16-image-9
Tim Cook się chwali.

Apple Park to bez wątpienia jeden z najnowocześniejszych kampusów technologicznych, jakie powstały na przestrzeni ostatnich lat i niewątpliwa chluba koncernu z Cupertino. Tim Cook nieustannie informuje nas o udogodnieniach dla osób codziennie tam przebywających, ale najnowsza informacja jest dość... osobliwa.

W wywiadzie z serwisem Bloomberg Tim Cook poinformował, że jego pracownicy zostali wyposażeni w specjalne biurka, które pozwalają na pracę na stojąco. Oczywiście pozwalają on także pracować na siedząco, ale Cook oczywiście zachęca do działania na wyprostowanych nogach - jest to przecież znacznie zdrowsze, przynajmniej tak twierdzi szef Apple.

Jak stwierdził, usłyszał ostatnio zdanie, że "siedzenie to nowy nowotwór" i zdecydowanie się z nim zgadza. Kontrowersyjne stwierdzenie i zapewne wielu z nas nie wyobraża sobie pracy przy komputerze na stojąco. Ale to nie jedyne inwestycje w sprzęt jeśli chodzi o Apple Park.

Firma zainwestowała bowiem w kosztujące aż 1200 dolarów fotele biurowe, jak również krzesła za 2500 dolarów sztuka, które zostały umieszczone w kawiarniach i strefach relaksu. Dodatkowo pracownicy Apple mają dostęp do AC Wellness, czyli oferty zdrowotnej docierającej do domów pracowników. Biorąc pod uwagę fakt, że mają oni problemy z wchodzeniem w szklane drzwi, to bez wątpienia może być to przydatne rozwiązanie.

źródło: techspot

]]>
Amadeusz Cyganek Hardware Fri, 15 Jun 2018 07:21:34 +0000 images/newsy/czerwiec_2018/2018-02-16-image-9.jpg Od teraz wszyscy zatrudnieni w Apple mogą... pracować na stojąco /aktualnosci/hardware/31714-od-teraz-wszyscy-zatrudnieni-w-apple-moga-pracowac-na-stojaco.html
Nie do uwierzenia - iPhone 3GS wraca do sprzedaży https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31713-nie-do-uwierzenia-iphone-3gs-wraca-do-sprzedazy.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31713-nie-do-uwierzenia-iphone-3gs-wraca-do-sprzedazy.html apple-iphone-3gs-00
Powrót do przeszłości.

iPhone 3GS to bez wątpienia jeden z najbardziej udanych smartfonów Apple w historii - sprzęt, który stanowił sporą rewolucją w momencie jego premiery zdołał już dawno odejść do lamusa. Jak się jednak okazuje, nie wszędzie.

Osobiście wydawało mi się, że niesprzedane egzemplarze tego modelu już dawno znalazły się na śmietniku historii, albo po prostu są składowane gdzieś daleko w jakimś ustronnym miejscu. Wygląda jednak na to, że południowokoreański operator SK Telink postanowił zrobić niezły biznes, oferując swoim abonentom możliwość kupna tego sprzętu.

Co warto podkreślić, znakomita większość z nich nie jest fabrycznie nowymi sprzętami - choć praktycznie wszystkie nigdy nie znalazły się w rękach użytkowników, to opakowania zostały otwarte w celu sprawdzenia zawartości oraz stanu urządzeń po dość długim "leżakowaniu".

apple-iphone-3gs-01

Oczywiście sam smartfon to legenda, ale z dzisiejszego punktu widzenia będzie to raczej mocno niepraktyczny sprzęt - wspiera on bowiem system iOS w wersji 6, a więc już dość przestarzałej. Nie da się jednak ukryć, że dla każdego miłośnika marki jest to niewątpliwa gratka.

Tym bardziej, że smartfon zostanie udostępniony w niewysokiej cenie - to 44 000 wonów, czyli w przeliczeniu około 40 dolarów. Wydaje się, że to okazyjna cena dla wszystkich, którzy chcą nabyć kawałek historii jednego z największych koncernów technologicznych.

źródło: Neowin
]]>
Amadeusz Cyganek Hardware Fri, 15 Jun 2018 07:03:08 +0000 images/newsy/czerwiec_2018/apple-iphone-3gs-00.jpg Nie do uwierzenia - iPhone 3GS wraca do sprzedaży /aktualnosci/hardware/31713-nie-do-uwierzenia-iphone-3gs-wraca-do-sprzedazy.html