INSTALKI.pl - News Instalki.pl - portal technologiczny https://www.instalki.pl/aktualnosci.html Thu, 29 Jul 2021 01:00:22 +0000 pl-pl PlayStation 5 bije rekordy. Sprzedano 10 mln egzemplarzy konsoli https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48962-playstation-5-10-mln-sprzedanych-kopii.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48962-playstation-5-10-mln-sprzedanych-kopii.html
Sukces Sony.

Od premiery konsoli PlayStation 5 minęło osiem miesięcy. Pomimo tak długiego upływu czasu wciąż występują ogromne problemy z dostępnością sprzętu i wszystko zanosi się na to, iż jeszcze nieco potrwają. Mimo to Sony regularnie dzieli się sukcesami sprzedażowymi własnego najnowszego "dziecka". 

PlayStation 5 sprzedaje się zaskakująco szybko  

Najnowsza generacja konsol jest przedziwna. Trudno znaleźć ją w sklepach, lecz mimo to bije rekordy. W sieci pojawiła się m.in. informacja o tym, iż Xbox Series X|S to najlepiej sprzedające się urządzenia gamingowe Microsoftu. Teraz tę samą informację podało Sony w oficjalnym komunikacie. Jak się okazuje - jeszcze nigdy w historii żadna konsola japońskiego giganta nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem w kilkumiesięcznym okresie po premierze. 

Od 12 listopada 2020 sprzedano nieco ponad 10 milionów egzamplarzy konsoli PlayStation 5 (w wersji podstawowej, jak i Digital Edition). Sony chwali się, że wynik ten należy uznać za historyczny. Wcześniejsze raporty analityków sugerowały, iż do końca minionego roku zakupiono 4,5 mln sztuk urządzenia. Trudno jednak stwierdzić ile z tych 10 milionów urządzeń trafiło do domów prawdziwych fanów marki PlayStation. Wiele razy bowiem dało się usłyszeć o wykupowaniu całym stanów magazynowych przez boty i następnie wystawianiu za niebotyczne kwoty. Tak czy inaczej - wynik robi wrażenie. 

Producent przy okazji podziękował wszystkim graczom a także zapowiedział nadchodzące produkcje ekskluzywne, m.in. nowy God of War. Poza tym poinformowano o zwiększonych wysiłkach w kwestii dostarczania brakujących komponentów. Ten aspekt nie jest jednak w pełni zależny od Sony i - jak sądzą analitycy - problemy z dostępnością mogą potrwać nawet do 2023 roku.

Teraz pozostaje wyłącznie czekać na kolejne ogłoszenia od koncernu w kwestii PlayStation 5. Miejmy nadzieję, iż będą równie pozytywne.

Źródło i foto: Sony
]]>
Piotr Malinowski Hardware Wed, 28 Jul 2021 18:58:00 +0000 images/newsy/07-2021/ps5_10_mln_konsol.jpg PlayStation 5 bije rekordy. Sprzedano 10 mln egzemplarzy konsoli /aktualnosci/hardware/48962-playstation-5-10-mln-sprzedanych-kopii.html
Tak może nazywać się Android 13. Zgadniecie jak? https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/48960-android-13-tiramisu-potencjalna-nazwa.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/48960-android-13-tiramisu-potencjalna-nazwa.html
Znów chodzi o deser.

Specjaliści z XDA Developers jak zwykle odkrywają tajemnice zapisane w kodzie przez Google. Tym razem serwis znalazł wzmiankę, która dotyczy wydania najnowszej wersji oprogramowania z zielonym robotem. Bardzo możliwe, że Google zdecyduje się na powrót do nazewnictwa związanego z deserami - tak, jak firma robiła to przed laty.

Jak miałby więc nazywać się Android 13, który zostanie wydany w 2022 roku?

Android 13 Tiramisu

Kolejna wersja Androida, która zostanie wydana oraz zaprezentowana w 2023 roku miałaby nazywać się Tiramisu. To oczywiście nic innego, jak słodki, włoski deser, który na pewno znany jest wielu osobom. Notatka w kodzie, do której dotarł serwis XDA mówi o zmianie nazwy z T na Tiramisu - można się więc spodziewać, że tajemnica wyciekła wcześniej niż ktokolwiek by się tego spodziewał.

Pomimo tego, iż od Androida 10 Google nie używa już nazw powiązanych z deserami, firma dalej robi to w komunikacji wewnętrznej dotyczącej konkretnych wydań oprogramowania. Dla przypomnienia, Android 4 to Ice Cream Sandwich, 4.4 to KitKat i tak dalej, i tak dalej. Sytuacja skomplikowała się, gdy Google musiało wymyślić deser na literę Q. Od tego momentu zaczęła się rezygnacja z dodatkowych nazw dodawanych do cyfr każdego, kolejnego wydania.

android13nazwa2
fot. Guido Coppa - Unsplash

Oprócz Tiramisu, Android 13 może mieć również inne nazwy. Turkish Delight, Trufle, Toffee - niech poniesie Was wyobraźnia. Fajnie widzieć, że Amerykanie wracają do starego schematu, który z łatwością pozwalał rozpoznać każde kolejne wydanie Androida i rozróżnić je od siebie. Nie oznacza to, że teraz tak się nie da, ale wprowadzenie dodatkowych nazw kojarzących się ze słodyczami jest miłym akcentem.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na premierę Androida 13. Przed tym jednak smartfony będą musiały skorzystać z wersji oznaczonej numerem 12.

Źródło: XDA / fot. Kasturi Roy - Unsplash
]]>
Aleksander Piskorz Software Wed, 28 Jul 2021 15:03:16 +0000 images/newsy/07-2021/android13nazwa.jpg Tak może nazywać się Android 13. Zgadniecie jak? /aktualnosci/software/48960-android-13-tiramisu-potencjalna-nazwa.html
Apple złożyło patent, który może dobitnie zmienić iPhone'a https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48961-apple-iphone-patent-face-id-w-ekranie.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48961-apple-iphone-patent-face-id-w-ekranie.html
Na to czeka wiele osób.

Jeszcze Apple na dobre nie pokazało nowych smartfonów z serii iPhone 13, a w sieci już pojawiają się plotki dotyczące kolejnego wydania flagowca od firmy z Cupertino. Okazuje się, że iPhone 14 będzie posiadał nowości, na które od dawna czeka wiele osób.

Konkretniej chodzi tutaj o technologię rozpoznawania Face ID oraz zupełnie nowe wydanie skanera linii papilarnych Touch ID. Co w nich nowego? A no to, iż firma Tima Cooka miałaby zamknąć oba wymienione wyżej rozwiązania pod ekranem smartfona.

Apple iPhone 14 z Face ID pod ekranem?

Technologia Face ID miałaby przenieść się ze swoistego, szeroko rozpoznawalnego wycięcia bezpośrednio pod ekran iPhone’a. To samo dotyczy Touch ID, jednak o skanerze linii papilarnych pod ekranem w sprzętach z jabłkiem w logo słyszymy już od dawna. Nowy patent, który został złożony przez Apple pokazuje, jak dokładnie amerykańska firma chciałaby osiągnąć taki status rzeczy.

Apple wyjaśnia, iż obecny projekt iPhone’a korzysta z czujnika obrazowania obok wyświetlacza - w przyszłości w smartfonie można by przenieść ten element bezpośrednio pod ekran. Pozwoliłoby to nie tylko zwiększyć komfort korzystania z Face ID, ale również wpłynęłoby na ogólną estetykę telefonu. iPhone bez notcha wyglądałby bowiem o niebo lepiej niż teraz.

iphone14faceidekran 1
fot. The Registi - Unsplash

To jeszcze nie koniec. Posiadanie Face ID wbudowanego bezpośrednio w wyświetlacz urządzenia oznacza, że technologia ta nie trafiłaby tylko i wyłącznie do nowych iPhone’ów. Apple mogłoby ją umieścić także w komputerach Mac oraz tabletach z serii iPad, a nawet stacjonarnych sprzętach z serii iMac - znacząco zwiększając bezpieczeństwo użytkownika.

Oczywiście warto pamiętać, że póki co to wszystko jedynie patenty. Nie wiadomo, czy finalnie zostaną one wprowadzone w życie przez firmę Tima Cooka.

Źródło: Patently Apple / fot. Martin Sanchez - Unsplash
]]>
Aleksander Piskorz Hardware Wed, 28 Jul 2021 15:02:43 +0000 images/newsy/07-2021/iphone14faceidekran.jpg Apple złożyło patent, który może dobitnie zmienić iPhone'a /aktualnosci/hardware/48961-apple-iphone-patent-face-id-w-ekranie.html
Wszystko do domu z AliExpress – 7 przydatnych gadżetów w promocyjnych cenach https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48953-aliexpress-akcesoria-do-domu.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48953-aliexpress-akcesoria-do-domu.html
Dobre ceny na sprzęt domowy.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 7 przydatnych gadżetów do każdego domu. Dominują tu oferty na roboty sprzątające, ale znalazło się też miejsce na inne sprzęty typu odkurzacze czy odświeżacze powietrza.

1. Bezprzewodowy odkurzacz Easine ILIFE G80


Odkurzacz może pochawlić się maksymalną mocą ssania na poziomie 22k Pa. Bezszczotkowy silnik Nidec działa z prędkością 70000 obr./min co umożliwia szybkie i ciche czyszczenie kurzu. G80 jest też stosunkowo lekki - waży tylko 1,95 kg. Bateria 2500 mAh zapewnia do 45 minut pracy w trybie standardowym (10k Pa) i 15 minut w trybie max (22k Pa). Akumulator naładujemy do pełna w ok. 3,5 godziny. Urządzenie wyposażono w wyświetlacz LED, który pokaże nam informacje o naładowaniu baterii, trybie sprzątania i stanie urządzenia.

Easine ILIFE G80

Odkurzacz Easine ILIFE G80 kupimy za 455,34 zł ($111.65). Wysyłka z magazynu w Polsce.

2. Robot sprzątający ILIFE V8 Plus


ILIFE V8 Plus to urządzenie 2 w 1, które potrafi zarówno sprzątać jak i mopować. Robot automatycznie przełączy się w tryb mopowania, gdy wykryje zbiornik z wodą. Zbiornik zmieści w sobie 300 ml wody. V8 Plus korzysta z nawigacji żyroskopowej by precyzyjnie określić strefy czyszczenia.

ILIFE V8 Plus

V8 Plus wyposażono w duży pojemnik na kurz o pojemności 750 ml. Urządzenie może pracować do 140 minut na jednym ładowaniu. Gdy robot wykryje, że kończy mu się energia, automatycznie wróci do stacji ładującej. ILIFE oferuje kilka trybów czyszczenia: automatyczny, jazda zygzakiem, czyszczenie narożników i krawędzi oraz czyszczenie wyznaczonej trasy.

Robot sprzątający ILIFE V8 Plus dostępny za 772,92 zł ($189.33). Wysyłka z magazynu w Polsce.

3. Robot sprzątający Roborock S7


Roborock S7 wyróżnia się dzięki nowej funkcji nazwanej sonicznym mopowaniem. Urządzenie wibruje mopem 3000 razy na minutę co przekłada się to na dokładniejsze czyszczenie. S7 korzysta także z ultradźwiękowego rozpoznywania dywanów. Robot podczas sprzątania skanuje mieszkanie. Gdy wykryje dywan, pozwoli nam zdecydować czy ma go wyczyścić czy zignorować. Robot automatycznie podniesie mopa na wysokość 0,5 cm bez przerywania sprzątania, gdy zbliży się do wykładziny dywanowej.

Roborock S7

Roborock S7 możemy sparować z dedykowaną aplikacją na smartfony, która pozwoli nam zdefiniować różne parametry takie jak moc ssania, siłę wibracji czy też harmonogram sprzątania. Bateria 5200 mAh zapewnia do 2,5 godziny ciągłej pracy na jednym ładowaniu.

Robot sprzątający Roborock S7 z wysyłką z polski za 2275,02 zł ($562.71). Aby uzyskać podaną cenę, należy skorzystać z kuponu PLFAST30

4. Robot sprzątający ILIFE V3s Pro


ILIFE V3s Pro doskonale radzi sobie ze sprzątaniem kurzu, włosów, sierści i brudu. Robotowi można wyznaczyć harmongram za pomocą pilot dzięki czemu może pracować nawet gdy nie ma nas w domu. V3s Pro oferuje kilka trybów sprzątania: automatyczny, miejscowy, czyszczenie narożników oraz zaplanowany.

ILIFE V3s Pro

Urządzenie wyposażone jest w sensory, które zapobiegają wpadaniu na meble. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom (tylko 81 mm wysokości), V3s Pro jest w stanie dostać się pod łóżko by wysprzątać kurz spod niego.

Robot sprzątający ILIFE V3s Pro z wysyłką z polski dostępny za 432,96 zł ($107.01). Aby uzyskać podaną cenę, należy skorzystać z kuponu PLFAST5

5. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 3C


Oczyszczacz Mi Air Purifier 3C wyposażony został w zaawansowany filtr HEPA, który jest w stanie przechwycić unoszący się w powietrzu kurz, smog i pył. Ponadto radzi sobie także z usuwaniem bakterii i wirusów. Urządzenie jest wydajne i skuteczne - pochwalić się może wynikiem CADR na poziomie 320 m3 na godzinę. Jest też bardzo ciche, więc możemy zostawić je włączone na noc bez ryzyka, że nas obudzi. Stan powietrza możemy w każdym momencie sprawdzić dzięki wyświetlaczowi LED zamontowanemu na urządzeniu.

Mi Air Purifier 3C

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 3C dostępny za 368,16 zł ($91.01). Dostawa z polskiego magazynu.

6. Depilator laserowy Xiaomi InFace


Bezbolesny depilator sprawdzi się do użytku domowego zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Urządzenie precyzyjnie i wydajnie usuwa włosy, pozostawiając skórę jedwabistą i piękną. Możemy go stosować na różnych częściach ciała, takich jak nogi, pachy, ramiona, usta itd. Jak podaje producent, efekty powinny być widoczne już po 2 tygodniach.

Xiaomi InFace

Depilator laserowy Xiaomi InFace kupimy za 333,54 zł ($83.63). Dostawa z polskiego magazynu.

7. Wyciskarka do soków MIUI Pro 7LV


Wolnoobrotowa wyciskarka MIUI Pro 7LV korzysta z technologii Slow Squeezing by wydobyć naturalny smak z owoców i warzyw. Urządzenie zostało opracowane tak by nie był potrzebny filtr. Producent podaje także, że wyciskarka jest teraz o wiele łatwiejsza do wyczyszczenia – wystarczy obmyć elementy urządzenia pod wodą.

MIUI Pro 7LV

Wyciskarka MIUI Pro 7LV dostępna za 434,04 zł ($107.43). Wysyłka z polskiego magazynu.

Wiecej ciekawych ofert znajdziemy na stronie Nowe Produkty.

Partnerem artykułu jest AliExpress
]]>
Dawid Jagodziński Hardware Wed, 28 Jul 2021 13:53:00 +0000 images/newsy/07-2021/Home_000.jpg Wszystko do domu z AliExpress – 7 przydatnych gadżetów w promocyjnych cenach /aktualnosci/hardware/48953-aliexpress-akcesoria-do-domu.html
Naukowcy będą szukać w kosmosie technologii obcych. Wystartował Projekt Galileo https://www.instalki.pl/aktualnosci/nauka/48959-technologie-obcych-projekt-galileo.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/nauka/48959-technologie-obcych-projekt-galileo.html
Ambitne przedsięwzięcie.
 
Mimo dotychczasowych wysiłków, naukowcom wciąż nie udało się trafić we Wszechświecie na jakikolwiek ślad obcych cywilizacji. Zdecydowanie nie zamierzają się oni jednak poddawać. Właśnie wystartował nowy projekt, który ma na celu odnalezienie śladów obcych. W jego ramach poszukiwania będą prowadzone jednak nie lata świetlne stąd, a w samym Układzie Słonecznym – nawet na Ziemi.

Projekt Galileo


W latach 60. XX wieku zapoczątkowane zostało przedsięwzięcie znane jako SETI (ang. Search for Extraterrestrial Intelligence), którego celem jest nawiązanie kontaktu z pozaziemskimi cywilizacjami poprzez poszukiwanie sygnałów radiowych i świetlnych sztucznie wytworzonych, pochodzących z przestrzeni kosmicznej, a niebędących dziełem człowieka. Niestety, dotychczas tego kontaktu nie zdołano nawiązać. Na dodatek, z czym z pewnością nie zgadzają się miłośnicy teorii spiskowych, dla naukowców przypadki obserwacji UFO (niezidentyfikowanych obiektów latających) nie są wystarczającym dowodem na to, że obce cywilizacje istnieją.

Nie zważając na dotychczasowy brak sukcesów, naukowcy kontynuują swoje poszukiwania. Właśnie w ramach SETI zapoczątkowali oni zupełnie nową inicjatywę – Projekt Galileo. Jego celem będzie poszukiwanie śladów technologicznych sygnatur obcych cywilizacji, ale nie w formie radiowych czy laserowych sygnałów, a fizycznych obiektów zlokalizowanych w pobliżu. O jakich obiektach mowa? Chociażby takich jak kosmiczne sondy, które nie byłyby dziełem człowieka.

Osoba, która przewozi Projektowi Galileo, a jednocześnie jest jego współtwórca, to Avi Loeb z Uniwersytetu Harvarda. Swego czasu Loeb był w sieci tematem wielu artykułów – jako że zasugerował, iż międzygwiezdny obiekt Oumuamua może być sondą obcych. Było to stwierdzenie bardzo kontrowersyjne, bowiem badania wskazywały na zupełnie inną naturę obiektu.Sens polowania na obcych


Kto wie, może w kosmosie rzeczywiście krążą sondy obcych lub inne obiekty będące ich dziełem. Istnieje szansa, że na przestrzeni miliardów lat w Drodze Mlecznej istniało mnóstwo cywilizacji. Nawet jeśli wszystkie poza naszą do dziś przestały istnieć, istnieje szansa, że cokolwiek po sobie zostawiły.

W ramach Projektu Galileo uczeni będą szukać pozostałości po obcych cywilizacjach, analizując zarówno dawne, jak i najnowsze przeglądy nieba, wypatrując niezidentyfikowanych obiektów latających z pomocą dedykowanego do tego sprzętu oraz analizując ich nagrania z pomocą sztucznej inteligencji. Co istotne, nie będą oni szukać obcych na podstawie doniesień o obserwacjach ludności cywilnej, bowiem zależy im na tym, aby było to przedsięwzięcie naukowe.Dotychczas projekt otrzymał donacje o łącznej wartości 1,755 miliona dolarów. W tej chwili jego uczestnicy zastanawiają się, jakie instrumenty naukowe z użyciem tych pieniędzy zakupić. Nawet jeśli z ich pomocą nie zostaną wykryte ślady zaawansowanych cywilizacji, zebrane przez nie dane mogą przydać się podczas badań dotyczących międzygwiezdnych komet oraz asteroid i nie tylko.

Źródło: Uniwersytet Harvarda, fot. tyt. Canva

]]>
Anna Borzęcka Nauka Wed, 28 Jul 2021 11:32:59 +0000 images/newsy/07-2021/ufo.jpg Naukowcy będą szukać w kosmosie technologii obcych. Wystartował Projekt Galileo /aktualnosci/nauka/48959-technologie-obcych-projekt-galileo.html
Jak poprawić brzmienie muzyki w Spotify? Spróbuj tego https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/48949-jak-poprawic-brzmienie-muzyki-w-spotify.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/48949-jak-poprawic-brzmienie-muzyki-w-spotify.html
W 100% skuteczna metoda.

W dzisiejszych czasach muzyki słuchamy głównie na YouTube lub za pośrednictwem serwisów streamingowych takich jak Spotify, Tidal i Apple Music. Osoby korzystające z dobrej jakości sprzętu audio lub mające po prostu "dobre ucho" często zwracają uwagę na fakt, że muzyka przesyłana strumieniowo cechuje się odczuwalnie niższą jakością audio od przechowywanych przez wielu melomanów na dyskach plików FLAC. Niektórzy nie wiedzą nawet, że muzyki o obniżonej jakości na Spotify słuchają na poniekąd własne życzenie.

Jeśli próbujesz w pełni wykorzystać możliwości Spotify i wycisnąć z usługi najlepszy możliwy dźwięk, możesz to zrobić w ciągu kilku sekund. Nic nie zastąpi wprawdzie dobrej klasy karty dźwiękowej i głośników lub słuchawek, ale nawet na średniej klasy sprzęcie usłyszysz różnicę, gdy zastosujesz się do poniższych instrukcji.

Jak poprawić jakość muzyki na Spotify w aplikacji desktopowej?


1. Włącz Spotify.
2. Kliknij na swoją nazwę użytkownika i wybierz "Ustawienia".

spotify jakosc dzwieku 1
Źródło: mat. własny

3. Zmień jakość odtwarzania na "Bardzo wysoka".
4. Jeśli często pobierasz muzykę na dysk komputera, wybierz też "Bardzo wysoka" obok opcji "pobierz".

spotify jakosc dzwieku 2
Źródło: mat. własny

5. Jeśli masz szybkie łącze internetowe, wyłącz opcję "Automatyczna jakość dźwięku", która może przekładać się na gorsze wrażenia odsłuchowe.

Jak poprawić jakość muzyki na Spotify w aplikacji mobilnej?


1. Włącz aplikację Spotify.
2. Tapnij na ikonę ustawień w prawym górnym rogu ekranu.

spotify jakosc dzwieku 3
Źródło: mat. własny

3. Przewiń ekran w dół i zmień jakość muzyki odtwarzanej przez Wi-Fi (Przesył danych przez Wi-Fi) na "Bardzo wysoka".
4. Jeśli nie przejmujesz się ubytkiem danych pakietowych, zmień jakość muzyki odtwarzanej przez dane pakietowe (Przesył danych przez sieć komórkową) na "Bardzo wysoka".

spotify jakosc dzwieku 4
Źródło: mat. własny

5. Wyłącz ustawienie obok "Automatyczna jakość dźwięku", o ile korzystasz z szybkiego połączenia internetowego
6. Zmień jakość pobieranej muzyki (Pobieranie) na "Bardzo wysoka", o ile nie brakuje Ci miejsca w pamięci telefonu lub na umieszczonej w nim karcie pamięci.

spotify jakosc dzwieku 5
Źródło: mat. własny

I jak wrażenia? Słychać różnicę? Czasem wymagane będzie zrestartowanie komputera lub aplikacji, aby zmiany przyniosły efekt. 

Źródło: mat. własny

]]>
Maksym Słomski Software Wed, 28 Jul 2021 11:22:09 +0000 images/newsy/07-2021/Spotify_jakosc_muzyki.jpg Jak poprawić brzmienie muzyki w Spotify? Spróbuj tego /aktualnosci/software/48949-jak-poprawic-brzmienie-muzyki-w-spotify.html
Ender Dragon z Minecrafta zabity przez stado uroczych aksolotli https://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/48951-minecraft-ender-dragon-aksolotl.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/48951-minecraft-ender-dragon-aksolotl.html
Zwodnicza natura uśmiechniętych stworzonek.

Minecraft praktycznie nie ogranicza kreatywności graczy, pragnących stworzyć coś ciekawego w wirtualnym świecie złożonym z bloków. Widzieliśmy w nim już zatem nie tylko efektowne budowle, ale nawet działające komputery. Pewien youtuber postanowił wykorzystać wprowadzone w najnowszej aktualizacji Jaskinie i Klify pocieszne aksolotle do zabicia jednego z najgroźniejszych potworów w grze - Smoka Endu.

Armia aksolotli kontra Smok Endu


Aksolotl to urocza jaszczurka wodna przypominająca rybę akwariową, której urosły nogi. Ta "chodząca rybka" szybko zjednała sobie sympatię graczy Minecrafta za sprawą przeuroczego wyglądu. Wygląd ten może być zwodniczy, a w grupie aksolotle potrafią być niezwykle skutecznymi zabójcami.

GrayStillPlays ustawił grę tak, aby co 30 sekund pojawiał się koło niego nowy, oswojony aksolotl. Każdego z nich szybko awansował na kolejne poziomy, dzięki czemu potwory zyskały ofensywne zdolności. Z czasem stado aksolotli było w stanie skutecznie eksterminować w zasadzie wszystko na swojej drodze. Wtedy youtuber odwiedził krainę Smoka Endu. Ostrzał okazał się dla niego zabójczy.Źródło: YouTube

]]>
Maksym Słomski Gry Wed, 28 Jul 2021 10:43:19 +0000 images/newsy/07-2021/aksolotl.jpg Ender Dragon z Minecrafta zabity przez stado uroczych aksolotli /aktualnosci/gry/48951-minecraft-ender-dragon-aksolotl.html
Xbox Series X|S: jeszcze żadna konsola Microsoftu nie sprzedawała się tak szybko https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48956-xbox-series-x-s-szybka-sprzedaz.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48956-xbox-series-x-s-szybka-sprzedaz.html
Sukces koncernu.

Premiera konsol Xbox Series X|S odbyła się w listopadzie 2020 roku. Od tamtego momentu Microsoft zachęcał użytkowników do kupna sprzętu głównie poprzez usługę Game Pass, która jest regularnie poszerzana o nowe tytuły. Jak się okazuje, strategia ta poskutkowała – tak przynajmniej wynika z opublikowanego właśnie raportu finansowego.

Xbox Series X|S to sukces Microsoftu


Miniony kwartał (zakończył się on 30 czerwca) był dla Microsoftu niezwykle udany jeśli chodzi o segment gamingowy. Xbox Series X|S zostały bowiem najszybciej sprzedającymi się konsolami koncernu (analitycy mówią o zakupie około 6,5 mln egzemplarzy). Jeszcze żaden sprzęt „zielonych” nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem jeśli wziąć pod uwagę pierwsze sześć/siedem miesięcy od chwili premiery.Taki stan rzeczy ma oczywiście swoje minusy. Dostępność konsol w sklepach wciąż jest ograniczona, więc nie wszyscy mogą sobie pozwolić na ich zakup. Z moich obserwacji wynika jednak, iż Polska pod tym względem nie ma najgorzej. W największych sieciach bez problemu można zamówić Xbox Series X|S z terminem dostawy nawet na jutro.

To jednak nie koniec dobrych informacji od giganta z Redmond. Osoby opłacające Game Passa mają spędzać o 50% więcej czasu na graniu niż użytkownicy niezaopatrzone w dostęp do usługi. Dodatkowo przychody Microsoftu jeśli chodzi o branżę gamingową wzrosły o 11% (o 357 mln dolarów) w stosunku do poprzedniego kwartału.Koncern nie może (nie)stety spocząć na laurach. Konkurencja bowiem nie śpi – zainteresowanie PlayStation 5 przewyższa popyt na sprzęt, a Nintendo już niedługo wypuści Switcha OLED. Poza tym na horyzoncie jest jeszcze Steam Deck.

Źródło i foto: Microsoft, Twitter 
]]>
Piotr Malinowski Hardware Wed, 28 Jul 2021 10:20:00 +0000 images/newsy/07-2021/xbox_series_x_s_sprzedaz_1.jpg Xbox Series X|S: jeszcze żadna konsola Microsoftu nie sprzedawała się tak szybko /aktualnosci/hardware/48956-xbox-series-x-s-szybka-sprzedaz.html
Przykładasz palec i płacisz zbliżeniowo. Pierwsza bezstykowa biometryczna karta płatnicza https://www.instalki.pl/aktualnosci/technika/48957-przykladasz-palec-i-placisz-zblizeniowo-pierwsza-bezstykowa-biometryczna-karta-platnicza.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/technika/48957-przykladasz-palec-i-placisz-zblizeniowo-pierwsza-bezstykowa-biometryczna-karta-platnicza.html
Ciekawe rozwiązanie.

Karty płatnicze stanowią część naszego codziennego życia. Ich szybkiej ewolucji w ostatnich latach sprzyjało pojawienie się technologii bezstykowej. Firma Thales pomaga bankom na nowo odkrywać samą kartę oferując innowacyjne metody płatności z wykorzystaniem biometrii. Karta płatnicza Thales zawierająca czujnik biometryczny po serii udanych prób na całym świecie zostały już skomercjalizowane w kilku krajach.

Bezstykowa karta biometryczna upraszcza płatności zbliżeniowe, a także zapewnia prywatność użytkownikom. Odciski linii papilarnych osoby użytkującej można wgrać na kartę podczas rejestracji możliwej do przeprowadzenia w domu lub oddziale banku. Producent zapewnia, że dane biometryczne użyte do rejestracji nie są udostępniane stronom trzecim – odcisk palca zapisany w chipie karty służy wyłącznie do uwierzytelnienia posiadacza karty podczas płatności zbliżeniowych. Również sprzedawcy detaliczni i bank nie mają dostępu do danych biometrycznych - są one bezpiecznie przechowywane w chipie karty.

Co z bezpieczeństwem?


W razie jej zagubienia lub kradzieży będzie bezużyteczna bez odcisku palca właściciela przy uwierzytelnianiu transakcji zbliżeniowej. W tego rodzaju bezpiecznym środowisku płatniczym nie ma potrzeby ustawiania limitu płatności. Co więcej, gdy użycie odcisku palca przez posiadacza karty nie jest możliwe (np. przy wypłacie gotówki z bankomatu), nadal można użyć kodu PIN jako rozwiązania awaryjnego.Bezstykowa biometryczna karta płatnicza Thales EMV to jedyne rozwiązanie w branży, które jest w pełni certyfikowane przez główne systemy płatności EMV, takie jak MasterCard i Visa.

Źródło: Thales
]]>
Mateusz Ponikowski Technika Wed, 28 Jul 2021 10:02:17 +0000 images/newsy/07-2021/bezstykowa_biometryczna_karta.jpg Przykładasz palec i płacisz zbliżeniowo. Pierwsza bezstykowa biometryczna karta płatnicza /aktualnosci/technika/48957-przykladasz-palec-i-placisz-zblizeniowo-pierwsza-bezstykowa-biometryczna-karta-platnicza.html
Discord z nowością, która ułatwi utrzymywanie porządku na serwerach https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/48958-discord-tworzenie-watkow.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/48958-discord-tworzenie-watkow.html
Teraz w aplikacji utworzysz wątki.

W maju, przy okazji zapowiedzi funkcji Stage Discovery, Discord ogłosił iż pracuje także nad inną funkcją dla swojej usługi – funkcją wątków (ang. threads). Jak wskazuje jej nazwa, ma ona pozwalać na tworzenie specjalnych konwersacji, związanych z wybranymi tematami. Właśnie okazało się, że nowość już jest wdrażana.

Discord – jak utworzyć nowy wątek


Funkcja wątków powoli zaczyna pojawiać się na Discordzie zarówno desktopowym, mobilnym, jak i webowym – w kanałach serwerów. Aby utworzyć nowy wątek, wystarczy kliknąć w ikonę hash (#), której towarzyszy dymek rozmowy. Znajdziesz ją, gdy najedziesz kursorem na prawy górny róg dowolnej wiadomości w wybranym kanale. Alternatywnie, wątek możesz utworzyć, klikając w ikonę plusa (+) paska wiadomości i wybierając opcję „Utwórz wątek”.

 
Tworzenie wątków na Discordzie. | Źródło: Discord

Po utworzeniu wątku, będziesz mógł nadać mu nazwę. Wszystkie wątki, w których bierzesz udział, będą wyświetlane w formie drzewka pod kanałem, w którym je utworzono. Okna wątków, czyli rozmów w ich ramach toczonych, będą wyświetlane z kolei w panelu bocznym na prawo od głównej sekcji poświęconej konwersacjom tekstowym na kanale. Zatem, Discord pozwoli na śledzenie dwóch rozmów na raz.

discord-watki-2
Funkcja wątków jest już na Discordzie wdrażana. | Źródło: mat. własne

Domyślnie wątki po 24 godzinach będą się automatycznie archiwizować. Jak informuje Discord, ma to na celu ograniczenie zaśmiecania serwerów. Ogólnie rzecz biorąc, wątki mogą ułatwić utrzymywanie na serwerach porządku, choć w tej kwestii rzecz jasna wiele zależy od samych użytkowników.

Funkcja pod kontrolą administratorów i moderatorów


Co istotne, administratorzy serwerów będą mogli kontrolować, kto będzie mógł brać udział w wątkach, zaś moderatorzy będą mogli nawet usuwać wybranych użytkowników z wątków, jeśli sprawiają tam kłopoty. Na dodatek, użytkownicy serwerów zboostowanych do Poziomu 2 będą mogli tworzyć prywatne wątki. Te nie będą wyświetlać się na liście kanałów serwera. Prywatny wątek będzie dla danego użytkownika widoczny, jeśli ten zostanie do niego ręcznie dodany, albo ktoś o nim w wątku wspomni.

Innym udogodnieniem dla serwerów zboostowanych do Poziomu 2 ma być możliwość wydłużenia okresu, po którym wątki mają być archiwizowane – nawet do tygodnia zamiast 24 godzin. Oczywiście, każdy zarchiwizowany wątek będzie można otworzyć ponownie i na nowo go aktywować, po prostu wysyłając w nim wiadomość.Funkcja wątków jest wdrażana na Discordzie od dzisiaj. Będzie można z niej korzystać na urządzeniach z systemami Windows, macOS, Linux, iOS i Android oraz w aplikacji webowej. Początkowo będą one włączone tylko dla klasycznych serwerów, natomiast 17 sierpnia zostaną włączone dla serwerów społeczności.

Oczywiście, aplikację Discord pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.

 
Źródło: Discord

]]>
Anna Borzęcka Software Wed, 28 Jul 2021 10:00:06 +0000 images/newsy/07-2021/discord-watki-1.jpg Discord z nowością, która ułatwi utrzymywanie porządku na serwerach /aktualnosci/software/48958-discord-tworzenie-watkow.html
Poznaliśmy szczegóły dotyczące aktualizacji Windows 11 https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/48946-aktualizacje-windows-11-ltsc.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/48946-aktualizacje-windows-11-ltsc.html
Obeszło się bez zaskoczenia?

Do tej pory przedstawiciele Microsoftu nie komunikowali tego, w jaki sposób wyglądało będzie podejście producenta oprogramowania do kwestii aktualizacji systemu Windows 11. Teraz sytuacja uległa zmianie, a firma z Redmond w swojej zaktualizowanej dokumentacji produktowej rozwiała wszelkie wątpliwości.

Windows 11 aktualizowany podobnie jak Windows 10


Firma Microsoft potwierdziła, że system Windows 11 będzie aktualizowano tak samo jak system Windows 10. Będziemy mieli zatem do czynienia z comiesięcznymi aktualizacjami zabezpieczeń, opcjonalnymi aktualizacjami zbiorczymi, aktualizacjami poza pasmem dla chętnych i garścią innych, specyficznych poprawek. Łatek należy się spodziewać "co najmniej dwa razy w ciągu miesiąca".

Aktualizacje Windows 11 będą różniły się od tych dla Windows 10 pod względem rozmiarów. Microsoft wielokrotnie zapowiadał, że chce przejść na patche instalowane w tle, w jak najmniejszy sposób odczuwalne przez użytkowników. Użytkownicy będą mogli w dalszym ciągu samodzielnie instalować opcjonalne poprawki jakościowe, o ile w ich OS-ie wystąpią jakieś bugi lub po prostu będą chcieli przetestować nowe składniki.

Zobacz również: 5 ukrytych nowości w Windows 11, których mogłeś nie zauważyćW dokumentacji widnieje też komunikat o aktualizacjach dla Windows 11 wydawanych poza głównym pasmem. Mowa o łatkach udostępnianych bez wcześniejszej zapowiedzi, na przykład celem załatania krytycznych luk bezpieczeństwa.

Windows 11 LTSC


Na stronie wsparcia poinformowano przy okazji nareszcie, że będzie dostępna także rzadziej aktualizowana i stabilniejsza wersja Windows 11 z kanałem obsługi długoterminowej (LTSC). Z pewnością nie zostanie wydana równolegle z Windows 11 na przełomie października i listopada tego roku, a nieco później - być może w 2022 roku, kiedy to nowy system dystrybuowany będzie na większej liczbie komputerów.

Źródło: Microsoft

]]>
Maksym Słomski Software Wed, 28 Jul 2021 09:55:26 +0000 images/newsy/07-2021/windows_11_aktualizacje.jpg Poznaliśmy szczegóły dotyczące aktualizacji Windows 11 /aktualnosci/software/48946-aktualizacje-windows-11-ltsc.html
Realme skopiowało Apple MagSafe. Oto realme MagDart https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48948-realme-magdart-magsafe.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48948-realme-magdart-magsafe.html
Szybko poszło.

Technologia Apple MagSafe oraz związane z nią akcesoria cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony użytkowników smartfonów Apple. Złącze magnetyczne umieszczone na odwrocie iPhone'ów pozwala między innymi korzystać z kosztującego 499 złotych Akumulatora MagSafe, czy też bezprzewodowej Ładowarki MagSafe. Kwestią czasu było skopiowanie tego rozwiązania przez producentów smartfonów z systemem Android. Realme zrobiło to jako pierwsze.

realme MagDart, czyli odpowiedź na Apple MagSafe


Firma Realme za pośrednictwem swojego Twittera opublikowała 26 lipca teaser nowego smartfona.


Serwis GSM Arena donosi, że mowa o flagowym Realme Flash, który zadebiutuje z zupełnie nową ładowarką bezprzewodową. Jej nazwa to MagDart. Realme MagDart będzie łatwo połączyć ze smartfonem za sprawą, a jakże, złącza magnetycznego usytuowanego na odwrocie urządzenia.

realme magdart
Ładowarka realme MagDart i nowy smartfon realme Flash. | Źródło: GSM Arena

Realme MagDart jest ładowarką dostrzegalnie większą od Ładowarki MagSafe od Apple. Jest tak przede wszystkim za sprawą znaczących rozmiarów wentylatora, który ma chłodzić zarówno ładowarkę, jak i ładowany za jej pomocą smartfon. Moc ładowania realme MagDart nie została ujawniona, ale serwis źródłowy powołując się na swoje źródła donosi, że przekroczy ona 15 W. Ma to być najszybsza magnetyczna ładowarka na świecie.

Realme Flash ma zakrzywiony ekran z wycięciem na aparat w jego lewym górnym rogu. Z tyłu znajduje się potrójny aparat. O jego wydajność ma dbać Snapdragon 888 z 12 GB pamięci RAM, a użytkownicy do swej dyspozycji otrzymają 256 GB pamięci. Całość działa pod kontrolą Androida 11 z nakładką Realme UI 2.0.

Źródło: GSM Arena

]]>
Maksym Słomski Hardware Wed, 28 Jul 2021 09:21:11 +0000 images/newsy/07-2021/realme_flash_magdart.jpg Realme skopiowało Apple MagSafe. Oto realme MagDart /aktualnosci/hardware/48948-realme-magdart-magsafe.html
Przedsprzedaż telewizorów LG QNED MiniLED. Gratis notebook lub słuchawki https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48955-lg-qned-miniled-cena-premiera.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48955-lg-qned-miniled-cena-premiera.html
Nowa jakość obrazu na ekranie LCD.

Pierwsi klienci mogą przedpremierowo zamówić nowość w ofercie LG – telewizory LG QNED MiniLED. Według producenta, dzięki najnowszej technologii odwzorowania barw oraz podświetleniu MiniLED, telewizory imponują jakością obrazu, który charakteryzuje się głęboką czernią, precyzyjnym oddaniem barw, wysokim kontrastem i jasnością.

W okresie przedsprzedaży, w zależności od wybranego modelu, klienci będą mogli otrzymać 14-calowy ultrabook LG gram lub słuchawki bezprzewodowe LG TONE Free. W przypadku każdego zakupionego modelu telewizora LG QNED MiniLED, w okresie przedsprzedaży obowiązuje bezpłatna dostawa i instalacja sprzętu.

2021-07-28 111959

LG QNED MiniLED 4K i 8K


Tegoroczne modele dostępne będą w ultrawysokiej rozdzielczości 8K oraz 4K. Dla klientów przygotowano modele od 65 do aż 86 cali. Telewizory LG QNED MiniLED są wyposażone w podświetlenie diodami LED, które są mniejsze niż w innych telewizorach o podobnej przekątnej. Dzięki temu możliwe było zwiększenie liczby stref wygaszania, pozwalające na precyzyjne odwzorowanie najmniejszych detali nawet w telewizorach o większej przekątnej ekranu. Na przykład 86-calowy ekran telewizora 8K (model 86QNED99) jest podświetlany przez około 30 000 diod LED, które są pogrupowane w około 2 500 stref wygaszania. Uzyskany kontrast jest dzięki temu 10-krotnie większy, niż w konwencjonalnych telewizorach LCD. Głębsza czerń oraz wyraźniejsze detale w ciemnych obszarach zwiększają poczucie głębi i sprawiają, że obraz jest postrzegany jako bardziej realistyczny.

Referencyjne ceny telewizorów LG QNED MiniLED:

Telewizory 8K:

 • LG QNED MiniLED 86” – 86QNED99 – 24 999 zł
 • LG QNED MiniLED 75” – 75QNED99 – 18 999 zł
 • LG QNED MiniLED 75” – 75QNED96 – 16 999 zł

Telewizory 4K:

 • LG QNED MiniLED 86” - 86QNED91 - 14 999 zł
 • LG QNED MiniLED 75” – 75QNED91 – 11 999 zł
 • LG QNED MiniLED 65” – 65QNED91 – 7 999 zł

2021-07-28 112017

Ultrabook lub słuchawki w prezencie


Aby skorzystać z oferty promocyjnej na stronie LG.com należy zarejestrować online - u Doradcy LG, chęć zakupu telewizora LG QNED MiniLED w przedsprzedaży. Po otrzymaniu potwierdzenia o dostępności telewizora wystarczy opłacić zakup na stronie LG.com, a po dostarczeniu telewizora zarejestrować produkt na strefaLG.pl. Ultrabook LG gram 14 lub słuchawki LG TONE Free dotrą przesyłką kurierską. Oferta promocyjna trwa do 29 sierpnia 2021 roku.

Źródło: LG
]]>
Mateusz Ponikowski Hardware Wed, 28 Jul 2021 09:12:18 +0000 images/newsy/07-2021/LG_QNED_MiniLED.jpg Przedsprzedaż telewizorów LG QNED MiniLED. Gratis notebook lub słuchawki /aktualnosci/hardware/48955-lg-qned-miniled-cena-premiera.html
Od teraz Waze ostrzeże Cię o korkach i objazdach jeszcze przed wyjazdem https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/48954-waze-ostrzezenia-o-korkach-objazdach.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/48954-waze-ostrzezenia-o-korkach-objazdach.html
Aplikacja z kilkoma ulepszeniami.

Waze to nawigacja, która pod wieloma względami ma przewagę nad Mapami Google (chociaż także do Google należy). Każdy użytkownik może na jej mapie oznaczyć bowiem niemal dowolne zagrożenie, i nie tylko, ostrzegając przed nim innych. Dla porównania w Mapach Google można tylko, i to od niedawna, oznaczać miejsca, gdzie dokonywane są pomiary prędkości. Teraz Waze stał się jeszcze doskonalszą aplikacją. Przekonaj się, dlaczego.

Waze z nowościami


Od dzisiaj Waze powoli udostępnia kolejnym użytkownikom swojej aplikacji jej nową aktualizację – aktualizację, która zmieni wiele w kwestii wyruszania z Wazem w drohę. Zupełnej przebudowy doczekał się w niej ekran, który użytkownik widzi po wyznaczeniu celu podróży i jeszcze prze wyznaczeniem trasy.

Jeśli jeszcze nie otrzymałeś nowej aktualizacji, w tej chwili gdy wyznaczysz cel podróży w Waze, aplikacja wytyczy dla Ciebie trasę i po kilku sekundach ją wyznaczy, jeszcze zanim zdążysz się jej przyjrzeć. Aby wybrać trasę alternatywną, albo w ciągu tych kilku sekund musisz kliknąć w odpowiednią zakładkę, albo zaleźć ją po ręcznym otworzeniu opcji trasy.

Waze – zawartość aktualizacji


Gdy już pobierzesz zaktualizowaną wersję Waze’a, przy wybieraniu trasy już na mapie ujrzysz trasy alternatywne, podobnie jak w Mapach Google. Szczegóły na temat tras alternatywnych ujrzysz też poniżej mapy, w wysuwanym menu. Co istotne, Waze będzie Cię informował, dlaczego uznał taką, a nie inną trasę za najlepszą. Jeśli inne trasy będą w danym momencie wolniejsze ze względu na duży ruch uliczny, roboty drogowe czy powodzie, zostaną odpowiednio przez aplikację oznaczone.

 
Odmieniony ekran wyznaczania trasy w aplikacji Waze. | Źródło: Waze

Jak poinformował Waze, omówione zmiany będą wdrażane na całym świecie nawet przez kilka miesięcy. Istnieje zatem szansa, że będziesz musiał na nie jeszcze trochę poczekać, o ile już ich nie widzisz.

Co sądzisz o nowej odsłonie opcji planowania trasy w aplikacji Waze? Moim zdaniem Waze jej potrzebował.

Rzecz jasna, aplikację Waze pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy z aplikacjami.


Źródło: Waze, fot. tyt. Canva

]]>
Anna Borzęcka Software Wed, 28 Jul 2021 08:49:22 +0000 images/newsy/07-2021/waze-zmiany.jpg Od teraz Waze ostrzeże Cię o korkach i objazdach jeszcze przed wyjazdem /aktualnosci/software/48954-waze-ostrzezenia-o-korkach-objazdach.html
Promocja na Androida! Paczka gier i aplikacji do pobrania zupełnie za darmo https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/48952-promocja-na-androida-paczka-gier-i-aplikacji-do-pobrania-zupelnie-za-darmo.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/48952-promocja-na-androida-paczka-gier-i-aplikacji-do-pobrania-zupelnie-za-darmo.html Promocje ograniczone czasowo.

Przygotowaliśmy kolejne zestawienie promocji z Google Play.

Tym razem polecamy wciągającą grę logiczną Mystic Pillars: A Story Based Puzzle Game, a także kilka innych, interesujących produkcji - PP Doll & House, Peppa Pig: Dzień Sportu czy Puzzle dla dzieci.

Jak zwykle przypominamy, że promocje są ograniczone czasowo. Warto się zatem pospieszyć z przypisywaniem aplikacji do swojego konta Google.

Darmowe gry:
 1. PP Doll & House (8,09 zł)
 2. Mystic Pillars: A Story Based Puzzle Game (15,99 zł)
 3. Jumpies 3 (7,69 zł)
 4. Gra puzzle dla dzieci (7,99 zł)
 5. Everybody's RPG: Reborn (4,09 zł)
 6. Quaddro 2 - Intelligent game (9,49 zł)
 7. Peppa Pig: Dzień Sportu (13,99 zł)
 8. Heroes Infinity Premium (1,79 zł)
 9. The Hearts PRO (9,19 zł)
 10. Summer Slam Pinball 3D (7,69 zł)
 11. Mental Hospital: Eastern Bloc (1,79 zł)
 12. Mental Hospital: Eastern Bloc 2 (1,79 zł)
 13. Heroes Legend - Epic Fantasy RPG (4,39 zł)
 14. Superhero Fruit Premium: Robot Wars Future Battles (1,79 zł)
 15. Superhero Fruit 2 Premium: Robot Fighting (1,79 zł)

Darmowe aplikacje:
 1. Lists (4,49 zł)
 2. Simpan - Note various needs (8,49 zł)
 3. Contacts Widget - Quick Dial Widget - Speed Dial (3,39 zł)
 4. My Sheet Music - Sheet music viewer, music scanner (9,99 zł)
 5. Paper Ocean Live Wallpaper (5,59 zł)
 6. Space Wallpaper 4K Pro (5,89 zł)

Źródło: Google Play
]]>
Tomasz Bielski Software Wed, 28 Jul 2021 08:49:00 +0000 images/newsy/07-2021/darmowe_aplikacje_android_192.jpg Promocja na Androida! Paczka gier i aplikacji do pobrania zupełnie za darmo /aktualnosci/software/48952-promocja-na-androida-paczka-gier-i-aplikacji-do-pobrania-zupelnie-za-darmo.html
Facebook wstrzymuje sprzedaż Oculus Quest 2. Kupiłeś? Przeczytaj https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48950-facebook-wstrzymuje-sprzedaz-oculus-quest-2.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48950-facebook-wstrzymuje-sprzedaz-oculus-quest-2.html
Ważny komunikat.

Gogle VR Oculus Quest 2 sprzedawane przez Facebooka cieszą się sporą popularnością. Mimo to, dość niespodziewanie, właśnie wstrzymano ich sprzedaż. Przy okazji ruszyła akcja serwisowa skierowana do osób, które nabyły wcześniej urządzenie. Powodem są podrażnienia skóry, jakie sprzęt wywołuje u części użytkowników. Firma kierowana przez Marka Zuckerberga bagatelizuje problem, ale chce pokazać, że wszelkie doniesienia traktuje bardzo poważnie.

Oculus Quest 2 tymczasowo wycofany ze sprzedaży


Facebook ogłosił, że tymczasowo wstrzymuje sprzedaż zestawu VR Oculus Quest 2 na całym świecie. To reakcja na głosy osób uskarżających się na fakt, iż piankowa część zestawu słuchawkowego, która przylega do skóry, powodowała jej "łagodne" podrażnienie. Firma podaje, że dotyczyło to "bardzo małego odsetka" użytkowników. Jak małego? Mówi się o 0,01% całej bazy posiadaczy.

"Chociaż liczba zgłoszeń jest niewielka, a większość zgłoszonych przypadków nie jest poważna, dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były bezpieczne i wygodne dla każdego, kto z nich korzysta" – zakomunikowali przedstawiciele właściciela największego na świecie serwisu społecznościowego.

Bosworth zapewnił, że "w oparciu o analizy wiodących dermatologów i toksykologów proces produkcyjny firmy jest bezpieczny, co oznacza, że nie znaleziono niebezpiecznych składników w kłopotliwej piance, stosowanej do tej pory w Oculus Quest 2"."Zidentyfikowaliśmy jedynie kilka śladowych substancji, które są zwykle obecne w procesie produkcyjnym, a które mogą przyczyniać się do podrażnień skóry. Chociaż były one już na poziomie poniżej standardu branżowego, zmieniliśmy nasz proces, aby jeszcze bardziej je zredukować" - dodał.

W liście otwartym skierowanym do użytkowników produktu Oculusa, Andrew Bosworth z Facebook Reality Labs powiedział, że firma wyśle nową silikonową osłonę dla wszystkich klientów na całym świecie. Trafi ona także do wszystkich zestawów sprzedawanych po 24 sierpnia, którą to datę wyznaczono jako dzień wznowienia sprzedaży gadżetu.

Kupiłeś Oculus Quest 2? Zgłoś się po darmowy element


Co ważne, o darmową silikonową osłonę mogą ubiegać się także posiadacze Oculus Quest 2 z Polski. Użytkownicy mogą poprosić o nowy element bezpośrednio w Oculus, za pośrednictwem swojego konta Oculus. W stosownym miejscu należy podać numer seryjny swojego zestawu i adres w celu wysyłki.

Źródło: Facebook

]]>
Maksym Słomski Hardware Wed, 28 Jul 2021 08:45:24 +0000 images/newsy/07-2021/oculus_quest_2_akcja_serwisowa.jpg Facebook wstrzymuje sprzedaż Oculus Quest 2. Kupiłeś? Przeczytaj /aktualnosci/hardware/48950-facebook-wstrzymuje-sprzedaz-oculus-quest-2.html
Microsoft Surface Duo 2 na zdjęciach. Naprawiono wady poprzednika https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48945-microsoft-surface-duo-2-na-zdjeciach.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48945-microsoft-surface-duo-2-na-zdjeciach.html
W końcu Microsoft utrze nosa Samsungowi i Apple?

Microsoft miał sporo podejść do branży mobilnej, jednak w ostatnich latach ciężko mówić o jakichkolwiek sukcesach. Ostatni zaprezentowany model - Surface Duo, nie przyjął się ze względu na kilka poważnych niedociągnięć w konstrukcji i absurdalnie wysoką cenę. W drodze jest jednak druga generacja, z którą producent i fani marki wiążą nowe nadzieje.

Surface Duo 2 właśnie pojawił się na pierwszych zdjęciach i już teraz możemy stwierdzić, że producent wyciągnął wnioski ze swoich błędów. Film zawierający pokaz slajdów z nowym smartfonem Microsoftu został opublikowany przez youtubera o pseudonimie Tech Rat.


Więcej praktyczności, mniej stylu


Surface Duo pierwszej generacji był bez wątpienia urządzeniem bardzo ładnym, jednak za cienką i minimalistyczną konstrukcją szły ograniczenia, takie jak na przykład pojedynczy aparat, schowany wewnątrz otwieranej konstrukcji. W związku z tego typu nietypową lokalizacją, wykonywanie zdjęć innych niż selfie było praktycznie niemożliwe.

Jak widać na zdjęciach, tym razem na zewnętrzną część obudowy trafi wyspa z układem aparatów. Niestety, jest duża i sporo wystaje ponad powierzchnię tylnej ściany, ale za to użytkownicy zyskają możliwość wykonywania normalnych zdjęć w lepszej jakości.

Poza tym, konstrukcja jest bardziej zaokrąglona od poprzednika, ale jednocześnie wydaje się być znacznie grubsza. Materiał na kanale Tech Rat ujawnia też, że najprawdopodobniej dostępne będą dwie wersje kolorystyczne - biała i czarna.

Duo drugiej generacji zadebiutuje najprawdopodobniej jesienią, na wydarzeniu dedykowanemu urządzeniom z linii Surface. Poza wyglądem, który poznaliśmy teraz, wiemy, że urządzenie będzie wyposażone w procesor Snapdragon 888 i Androida 11 z nową wersją nakładki Microsoftu.

Źródło: Tech Rat / YouTube / fot. tyt. Tech Rat / YouTube

]]>
Antoni Zaborski Hardware Tue, 27 Jul 2021 16:57:00 +0000 images/newsy/07-2021/sutfaceduo.jpg Microsoft Surface Duo 2 na zdjęciach. Naprawiono wady poprzednika /aktualnosci/hardware/48945-microsoft-surface-duo-2-na-zdjeciach.html
FIFA 23 będzie dostępna za darmo? To byłoby coś https://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/48944-fifa-23-za-darmo.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/48944-fifa-23-za-darmo.html
Nowa plotka.

Do sieci przedostała się nowa plotka, według której EA miałoby przygotowywać się do udostępnienie popularnego symulatora piłki nożnej FIFA kompletnie za darmo. Sytuacja miałaby mieć miejsce w przypadku wersji gry oznaczonej numerem 23. Jeśli patrzeć na cykl wydawniczy, to o darmowej FIFIE moglibyśmy mówić już za 2 lata.

Pytanie tylko, na ile w tym wszystkim prawdy?

FIFA stanie się tworem free to play?

FIFA 22 ma ukazać się już 1 października bieżącego roku i za tę wersję gry trzeba będzie normalnie zapłacić. Jak co roku. Nowe plotki, które pojawiły się w sieci wskazują na to, że FIFA 23 może stać się darmową grą. Użytkownik Twittera o pseudonimie Donk zasugerował, iż EA będzie chciało nieco zmienić politykę dotyczącą swojego symulatora piłki nożnej.Co ciekawe, oprócz bycia darmową, FIFA 23 miałaby także obsługiwać możliwość grania międzyplatformowego - niezależnie od sprzętu, jaki posiada gracz. Na taką możliwość czekają miliony osób na całym świecie. I to już od wielu lat. FIFA 23 może więc w końcu urzeczywistnić opisywane marzenia.

Dlaczego jednak sam tytuł miałby być darmowy? Głównie ze względu na konkurencję. KONAMI, które podupadło nieco z serią Pro Evolution Soccer w ostatnich latach poinformowało, iż w 2021 roku nowe wydanie gry z opisywanego portfolio będzie dostępne dla użytkowników za darmo. Nie trzeba nikomu przypominać, iż PES od lat jest największym rywalem FIFY.

KONAMI udostępniając swój tytuł za darmo zyskuje więc poważnego asa w rękawie, aby przyciągnąć do siebie sporą liczbę nowych graczy. Co lepsze, dzięki oficjalnym licencjom w grze znajdziemy FC Barcelonę, Juventus, Bayern czy Manchester United.

Pamiętajcie, żeby traktować plotkę o darmowej FIFA 23 z lekkim przymrużeniem oka. EA znane jest z mikrotransakcji oraz narzucania graczom płatności, więc… jeszcze wszystko się może zdarzyć.

Źródło: Earlygame / fot. EA
]]>
Aleksander Piskorz Gry Tue, 27 Jul 2021 16:02:09 +0000 images/newsy/07-2021/fifa23zadarmo.jpg FIFA 23 będzie dostępna za darmo? To byłoby coś /aktualnosci/gry/48944-fifa-23-za-darmo.html
Sterylne po każdym użyciu. Słuchawki dokanałowe LG Tone Free z etui UV-C https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48942-lg-tone-free-fp8-fp9-uv-c-sterylizator-sluchawki.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/48942-lg-tone-free-fp8-fp9-uv-c-sterylizator-sluchawki.html Świetna dodatkowa opcja w czasach pandemii.

O nowych modelach dokanałowych słuchawek pisujemy dość często, ale takiego nietypowego dodatku nie miały jeszcze żadne opisywane na łamach Instalek. LG wprowadza właśnie modele Tone Free FP8 i FP9, które wyróżniają się etui z wbudowanym sterylizatorem UV, FP9 ma dodatkowo nadajnik Bluetooth i wejście AUX oraz USB-C do przewodowego dostarczania dźwięku.

Ergonomia i dźwięk na wysokim poziomie dzięki unikalnym technologiom LG


Biorąc na razie na bok intrygujące dodatki, to LG Tone Free FP8 oraz FP9 i tak prezentują się nieźle. Firma skupiła się na wykonaniu ergonomicznego projektu dla jak największej rzeszy klientów za sprawą badań dopasowanej do uszu (nawet podczas ruchu) konstrukcji Arc Desing. To owoc współpracy z jednym z czołowych laboratoriów projektowania ergonomicznego. Co ważne, nie trzeba martwić się o pot i deszcz, bo słuchawki zapewniają ochronę przed zachlapaniem zgodną z normą IPX4.

Słuchawki dokanałowe LG Tone Free z etui UV-C
LG postarało się zapewnić jak najlepszą ergonomię słuchawek / Foto: LG

Kolejną cechą jest funkcja Headphone Spatial Processing opracowana przez Meridian Audio. Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie LG - "słuchacz ma wrażenie, że jest otoczony dźwiękiem docierającym ze wszystkich stron. Kolejną zaletę stanowi funkcja 3D Sound Stage. Odpowiada ona z kolei za poszerzenie sceny dźwiękowej poprzez skalowanie. To sprawia, że brzmienie jest bardziej realistyczne i fascynujące." Przydatna podczas użytkowania może być również możliwość tłumienia hałasu w formie aktywnej redukcji szumów.

Świetne dodatki od LG - wbudowany sterylizator UV-C i nadajnik Bluetooth w etui


Bateria zastosowana w słuchawkach umożliwia pracę przez 10 godzin, a doładowując je w etui, możemy uzyskać nawet do 24 godzin słuchania. Futerał LG Tone Free FP8 ma nawet możliwość bezprzewodowego ładowania. Co ciekawe, model FP9 ma inny nietypowy dodatek. Jego etui może pełnić rolę nadajnika Bluetooth. Nie trzeba mieć modułu BT w komputerze czy innym urządzeniu, aby przesyłać dźwięk do słuchawek. Wystarczy skorzystać z portu USB-C lub AUX w etui, a to już samo dostarczy dźwięk poprzez Bluetooth.

Słuchawki dokanałowe LG Tone Free z etui UV-C
Sterylizator wbudowany w etui nowych słuchawek LG / Foto: LG

Obie wersje LG Tone Free zaopatrzone są w sterylizator UV-C wbudowany w etui. Według badań sprzęt LG w ciągu 5 minut niszczy do 99,9 proc. bakterii znajdujących się na siateczce głośników. Widać nie testowano działania futerału na wirusach, w tym SARS-COV-2, ale m.in. bania Uniwersytetu Bostońskiego potwierdzają, że promieniowanie UV-C jest skuteczne także w tym przypadku. Nowe słuchawki LG Tone Free FP8 i FP9 będą wprowadzone do sprzedaży w Polsce we wrześniu 2021 roku. Do wyboru w czarnej (Charcoal Black) i białej (Pearl White) wersji kolorystycznej.

Zobacz również: Słuchawki Sennheiser CX True Wireless. Autorski przetwornik i ponad doba z dala od gniazdka

Źródło i foto: LG / własne
]]>
Jan Domański Hardware Tue, 27 Jul 2021 14:48:56 +0000 images/newsy/07-2021/lg-tone-free-fp8-fp9-01.jpg Sterylne po każdym użyciu. Słuchawki dokanałowe LG Tone Free z etui UV-C /aktualnosci/hardware/48942-lg-tone-free-fp8-fp9-uv-c-sterylizator-sluchawki.html
Polski Rząd: powstanie Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości https://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/48941-polski-rzad-powstanie-centralne-biuro-zwalczania-cyberprzestepczosci.html https://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/48941-polski-rzad-powstanie-centralne-biuro-zwalczania-cyberprzestepczosci.html
Powstała stosowna ustawa.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Kancelarii Premiera, premier Mateusz Morawiecki wraz z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim zapowiedzieli powstanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. To pokłosie afery e-mailowej, która trwa i kompromituje polityków partii rządzącej. CBZC ma kusić wysokimi zarobkami w wysokości od 10 do 15 tysięcy złotych netto.

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości już w 2025 roku


Stosowna ustawa wejdzie w życie w styczniu 2022 roku, podobnie jak nabór pracowników do Biura. Na tę chwilę powstał zaczyn około 350 funkcjonariuszy, ale to dopiero początek - zadeklarował szef MSWiA. Według obecnych planów CBZC powstanie i będzie w pełni operacyjne do 2025 roku. W jego szeregach pracę znajdzie ok. 1,8 tysiąca funkcjonariuszy. Ustawa w swojej obecnej postaci powstała we współpracy MSWiA oraz Komendy Głównej Policji.

"Funkcjonariuszom nowej służby mają ustawowo przysługiwać stałe dodatki w wysokości 70-130 proc. przeciętnego uposażenia w policji. To oznacza, że w praktyce będą zarabiali 10-15 tysięcy złotych netto" - mówił Mariusz Kamiński.

CBZC będzie miało oddzielną ścieżkę naboru i siatkę płac niż policja. "Będzie liczyła się tylko ich wiedza informatyczna; zrezygnujemy z testów fizycznych. To, co w głowie, jest najważniejsze. To musi być służba atrakcyjna, przyciągająca ludzi z rynku" - kontynuował Kamiński.

Premier Morawiecki zapowiedział, że stworzony zostanie fundusz bezpieczeństwa, opiewający na kwotę ok. 0,5 miliarda złotych. To właśnie z niego ma być finansowana walka z cyberprzestępczością. Morawiecki mówił, że "z Internetu trzeba przepędzić przestępców".Źródło: Gov.pl

]]>
Maksym Słomski Internet Tue, 27 Jul 2021 14:04:38 +0000 images/newsy/07-2021/cbzc.jpg Polski Rząd: powstanie Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości /aktualnosci/internet/48941-polski-rzad-powstanie-centralne-biuro-zwalczania-cyberprzestepczosci.html