Recenzja Wireless Gamepad F710

R.PredkoSkomentuj
Recenzja Wireless Gamepad F710
Chcąc rozpocząć weryfikację użyteczności bezprzewodowego urządzenia określonego nazwą Wireless Gamepad F710, koniecznym było wydobyć go ze szczelnie zamkniętego opakowania, w którym oprócz głównej zawartości, znajdowały się ponadto: podłączany do portu USB Nanoodbiornik, Dwie baterie AA, Kabel odbiornika wydłużający zasięg, CD z oprogramowaniem oraz szczegółowa dokumentacja.

Skupmy się teraz na nośniku, którego zawartość stanowią sterowniki oraz oprogramowanie, pozwalające w dowolny sposób ingerować w pracę naszego kontrolera – Logitech Profiler. Możemy za jego pomocą przypisać dowolne funkcje wybranym przyciskom, utworzyć profil dedykowany wybranym z zainstalowanych gier czy np określić natężenie wibracji. Kompletne oprogramowanie, dostarczone wraz z produktem, możemy również pobrać z sieci. Wystarczy jedynie udać się na oficjalną stronę producenta, określić system operacyjny z którego korzystamy a następnie klikając opcję pobierz, zapisać go na dysku twardym komputera.

Mając za sobą kwestie związane z softem, pora rozpocząć tą część recenzji, w której, zajmiemy się omówieniem tytułowego produktu, zwanego Wireless Gamepad F710. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z solidnie wykonanym produktem, który dodatkowo potrafi zachwycić swoim wyglądem. Walory estetyczne to jednak nie wszytko, liczy się bowiem również wygoda użytkowania oraz komfort podczas wielogodzinnych harców w wirtualnym świecie. Na szczęście produkt Logitechu doskonale sprawdza się w obydwu tych względach gdyż świetnie wyprofilowany kształt sprawia, że F710 idealnie dopasowany jest do dłoni.

{vsig}Gamepad_F710{/vsig}

Nie zapominajmy jednak o funkcjonalności oraz możliwościach, jakie otrzymujemy wraz z chwilą podłączenia pada do komputera. Dzięki temu urządzeniu otrzymujemy możliwości które przy użyciu klawiatury mogłyby wymagać od gracza małpiej zręczności. Wireless Gamepad F710 został wyposażony w cztery przyciski akcji (A, B, X, Y), 8-kierunkową konsolę D-pad, dwa spusty (lewy i prawy) oraz umiejscowione nad nimi cyfrowe przyciski (po jednym na każda stronę). Dodatkowo do dyspozycji mamy tu jeszcze dwa analogowe mini drążki, które po wciśnięciu działają jak przyciski. To jednak nie wszystko bowiem udostępniono nam tu również możliwość korzystania z dodatkowych przycisków funkcyjnych takich jak: Mode – służącego do przełączania pomiędzy trybem samolotowym a sportowym, Vibration (włączanie i wyłączanie wibracji), Start – służący do rozpoczynania, Back (cofanie wybranej opcji) oraz umiejscowiony po środku przycisk oznaczony symbolem Logitech, pełniący funkcję klawiaturowego klawisza Home.

Przednia część Gamepada została wzbogacona przełącznikiem, który możemy ustawić w dwóch pozycjach oznaczonych literkami D oraz X. Oznacza to ni mniej ni więcej a tyle, że urządzenie to może działać w dwóch trybach określanych jako Xinput oraz DirectInput. Pierwszy z nich używa standardowych sterowników systemu Windows, w związku z czym nie jest wymagana instalacja plików dostarczonych na nośniku. Warto nadmienić, że nowsze gry korzystają z tego właśnie standardu. Drugi tryb stanowi starszy standard obsługi wejścia dla gier w systemie Windows, i umożliwia sprawną kontrolę podczas zabawy z nieco bardziej zaawansowanymi w czasie produkcjami. Chcąc z niego skorzystać należy bezwzględnie zainstalować software, dedykowany dla omawianego tu urządzenia. Przełączając się na Directimput, mamy też możliwość programowania większości przycisków umieszczonych na kontrolerze, co jak wspomniano wcześniej, czynimy za pośrednictwem programu Logitech Profiler.

dobry-produkt-2011Mając zatem pogląd na temat wyglądu oraz możliwości, które otrzymujemy wraz z zakupem Logitech Wireless Gamepad F710, czas sprawdzić jak owo cudeńko sprawdza się w praktyce. Chcąc wystawić obiektywną opinię, postanowiliśmy więc nie czekać ani chwili dłużej i oddać się przyjemności grania nie tracąc jednak przy tym zmysłów, pozwalających „wywęszyć” jakiekolwiek niedociągnięcia oraz mankamenty związane z obsługą kontrolera wyprodukowanego przez Logitech. Graliśmy więc długo i co ciekawe, pomimo najszczerszych chęci nie udało się takowych stwierdzić. Zabawa przebiegała bezproblemowo a jedyne uczucia towarzyszące podczas testów to radość emocje płynące z rozgrywki, które dzięki funkcjom Gamepada F710, osiągnęły maksymalny poziom. Kontroler sprawdzał się świetnie, ani razu nie zawiódł, a funkcja wibracji uaktywniająca się w krytycznych sytuacjach dodatkowo wzmagała pozytywne wrażenia.

Biorąc więc pod uwagę wszystkie opisane tutaj fakty, na pytanie czy warto zaopatrzyć się w Wireless Gamepad F710, odpowiadamy z przekonaniem – jak najbardziej. Jest to urządzenie które w każdym calu, bez względu na to co twierdzą sceptycy warte jest uwagi, niektórych jednak ostarszyć może jego cena. Niemniej naszym zdaniem prezentując punkt widzenia aktywnego gracza, warto zainwestować w nie swoje oszczędności.

Wymagania systemowe:

  • Windows XP, Windows Vista lub Windows 7
  • Port USB
  • Napęd CD-ROM
Zalety Wady
Brak kabla Stosunkowo wysoka cena
Wygoda podczas użytkowania Konieczność wymiany baterii                                           
Dwa tryby działania
Obsługa wielu gier
Mnogość oraz możliwość programowania przycisków
Wibracje uaktywniające się podczas krytycznych wydarzeń w grze
Cena Logitech Wireless Gamepad F710
Cena w momencie publikacji testu: od 175,00 zł

Udostępnij

R.Predko