Test inteligentnej opaski z Biedronki – Hykker SmartyFit 2

Wojciech OnyśkówSkomentuj
Test inteligentnej opaski z Biedronki – Hykker SmartyFit 2
Firma Hykker wprowadziła do sprzedaży w sieci sklepów Biedronka drugą wersję swojej inteligentnej opaski sportowej – SmartyFit 2. Mieliśmy już okazję ją przetestować, a oto nasze wrażenia.

Hykker SmartyFit 2 Specyfikacja
Ekran 0,49 cali; OLED; 64×32 px
Komunikacja Bluetooth 4.0
Kompatybilny Android 4.4 lub iOS 7.1 i nowsze
Klasa wodoszczelności IP54
Waga 18,5 g

Wygląd i konstrukcja

Opaska prezentuje się dość standardowo i nie odbiega zbyt mocno od innych inteligentnych gadżetów fitnessowych. SmartyFit2 jest dostępny w trzech kolorach: zielonym, czarnym oraz niebieskim.

Sama opaska jest wykonana z giętkiego tworzywa sztucznego. Można ją bezproblemowo (a nawet trzeba) odłączyć od głównego urządzenia z wyświetlaczem, w celu naładowania baterii za pomocą złącza microUSB.

smartyfit

Mam jednak mieszanie odczucia odnośnie „rozbierania” opaski. Należy to robić nieco na siłę i mam wrażenie, że po dłuższym okresie użytkowania w miejscu tym mogą powstać uszkodzenia.

{reklama-artykul}Gadżet charakteryzuje się certyfikatem wodo- i pyłoszczelności na poziomie IP54. Oznacza to, że opaska jest odporna na zachlapania wodą (np. deszcz), ale nie przetrwa bliższego i dłuższego spotkania z płynem.

Zastosowany tu wyświetlacz OLED jest niewielkich rozmiarów – wszystkie informacje są prezentowane w kolorze białym. W mocnym słońcu są one słabo widoczne. Dotykowa część znajduje się na dole, w miejscu logo marki Hykker.

smartyfit 2-min

Jej dotknięcie sprawia, że na ekranie pojawiają się kolejne informacje. Oprócz godziny, możemy podejrzeć liczbę przebytych kroków, ilość spalonych kalorii i przebyty dystans. 

Wykonanie nie pozostawia wiele do życzenia. Jego jakość jest wprost proporcjonalna do ceny, jaką musimy zapłacić za urządzenie (niespełna 70 zł).

Funkcje i działanie

SmartyFit2 może działać w trybie autonomicznym, bez sparowania ze smartfonem. Wtedy też prezentuje wyłącznie najprostsze informacje. Możliwe jest jednak sparowanie za pomocą dedykowanej aplikacji – GetFit 2.0.

Proces parowania nie nastręcza problemów, jednak podczas użytkowania zauważyłem, że opaska regularnie traciła połączenie Bluetooth i nawiązywała je dopiero po ponownym uruchomieniu aplikacji. Zdarzyło się również, że opaska odmówiła posłuszeństwa i należało skasować jej profil, by następnie ponownie sparować z aplikacją.

smartyfit 6-min

Podtrzymywanie połączenia pozostawia zatem wiele do życzenia. Na szczęście SmartyFit2 nie posiada zbyt wielu funkcji dodatkowych, by był to spory problem.

W opcjach można niby włączyć powiadamianie wibracją o połączeniach telefonicznych, jednak ostatecznie nie udało mi się tego skonfigurować. Działa natomiast przypominanie o ruchu czy piciu wody. Jeżeli np. przez 90 minut będziemy siedzieć w miejscu, opaska zacznie wibrować i zachęcać nas do aktywności.

getfit
Problem w tym, że zdarza jej się to robić nawet w nocy, gdy teoretycznie powinna rozpoznawać sen, który także mierzy (swoją drogą w miarę precyzyjnie). Szybko tę funkcję zatem wyłączyłem.

Jest też możliwość ustawienia budzika, ale niestety nie jest on zintegrowany z budzikiem systemowym smartfona. Korzystanie z alarmu nie jest zatem najwygodniejsze.

Za pomocą SmartyFit 2 można również wyzwolić migawkę aparatu, ale znowu jesteśmy ograniczeni do aplikacji aparatu wbudowanej w GetFit 2.0. Jakość wykonywanych przez nią zdjęć pozostawia wiele do życzenia.

getfit
Podstawowe funkcje opaski sprawują się jednak nieźle. Gadżet mierzy kroki, oblicza spalone kalorie, przebyty dystans i monitoruje sen.

Jak wypada bateria? Według zapewnień producenta opaska powinna działać do 7 dni w trybie czuwania. Po naładowaniu baterii do pełna wystarczyła ona jednak na 2 dni normalnego użytkowania (głównie sprawdzanie godziny). Nie jest to zatem rewelacyjny wynik i należy się liczyć z częstym ładowaniem.

smartyfit 5-min

Podsumowanie

Czy zatem SmartyFit 2 jest wart swojej ceny? Jeżeli ktoś poszukuje naprawdę podstawowej opaski do mierzenia ilości przebytych kroków, będzie to odpowiednia propozycja. Funkcje wynikające ze sparowania ze smartfonem wypadają przeciętnie, ale w tej cenie nie można oczekiwać cudów. Za lepszą opaskę fitness należy zapłacić znacznie więcej. SmartyFit 2 w Biedronce dostaniemy natomiast za 70 złotych.

Zalety Wady
Niezły wygląd Problemy z parowaniem ze smartfonem
Podstawowe funkcje pomiaru aktywności Mało intuicyjne funkcje aplikacji
Przyzwoita cena Przeciętna bateria

Udostępnij

Wojciech OnyśkówRedaktor w serwisie instalki.pl piszący o nowych technologiach i grach.