Głośnik Bluetooth z Biedronki? Test Hykker Deep Sound Speaker

Wojciech OnyśkówSkomentuj
Głośnik Bluetooth z Biedronki? Test Hykker Deep Sound Speaker
Głośnik Bluetooth to świetna rzecz dla osób, które uwielbiają słuchać muzykę i często przebywają w miejscach, gdzie nie ma dostępu do tradycyjnych źródeł dźwięku. Jednak czy decydując się na model za 50 złotych można liczyć na wysoką jakość?

Do sprzedaży w Biedronce trafił Deep Sound Speaker marki Hykker. To głośnik Bluetooth wyceniony na 49 złotych. Trzeba przyznać, że oferta na papierze prezentuje się interesująco. Jednak czy warto się nią zainteresować? Sprawdzamy.

Hykker Deep Sound Speaker Specyfikacja
Moc wyjściowa głośników 2 x 3 W
Łączność Bluetooth 2.1, wejście AUX
Zasięg sieci bezprzewodowej do 10 m
Odtwarzanie plików MP3
Radio Zakres FM (87,5-108 MHz)
USB microUSB (zasilanie), USB 2.0 (zewnętrzna pamięć do 32 GB)
Akumulator Wbudowany Li-ion 1200 mAh
Wymiary urządzenia 275x40x56 mm
Waga głośnika 320 g

Wygląd i pierwsze wrażenia

Wyjmując z pudełka głośnik za niespełna 50 złotych nie można oczekiwać cudów. Tym bardziej byłem miło zaskoczony, gdy konstrukcja okazała się solidna.

Urządzenie jest dostępne w kilku kolorach. Do naszej redakcji dotarł model czarny, chyba najbardziej neutralny. Budowa głośnika jest prosta. Bryła o kształcie prostopadłościanu jest stosunkowo długa – jej szerokość wynosi 27 centymetrów. W środku skryto jednak dwa głośniki o mocy 3 W każdy.

hykker deep sound speaker
{reklama-artykul} Z tyłu urządzenia znalazł się włącznik, wejście AUX do podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku, złącze microUSB do ładowania baterii, czytnik kart microSD oraz klasyczne złącze USB do podłączenia pendrive’a.

Górna krawędź to natomiast trzy przyciski do obsługi urządzenia. Dwa z nich służą do przełączania utworów lub też regulacji głośności. Trzeci odpowiada za start i pauzę, a także za odbieranie połączeń przychodzących. Głośnik może bowiem pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego.

Producent zdecydował się na lekkie ogumowanie obudowy. Po wyjęciu z pudełka w pomieszczeniu unosi się niezbyt przyjemna woń, podobna do tej wydzielanej przez trampki kupione za 15 złotych w lokalnym markecie. Na szczęście urządzenie dość szybko traci swój zapach.

Użytkowanie

Sprzęt nie posiada żadnego wyświetlacza, a zatem cała obsługa odbywa się „na ślepo”. Na szczęście nie ma z tym większego problemu. Parowanie ze smartfonem za pomocą Bluetooth jest szybkie i bezkonfliktowe.

Producent wyjaśnia, że efektywny zasięg głośnika to około 10 metrów. W rzeczywistości połączenie jest zakłócane już po kilku metrach, np. po wyjściu z pokoju. W tym przypadku nie ma to jednak najmniejszego znaczenia. Zazwyczaj nie oddalamy się od głośnika zbyt daleko podczas słuchania muzyki, a gdy musimy to zrobić, wystarczy zostawić smartfon w pobliżu.

hykker deep sound speaker
O wszelkich czynnościach informuje specjalnie nagrany wokal. Damski głos wskazuje np. czy urządzenie jest gotowe do sparowania. Ciekawe rozwiązanie, choć na dłuższą metę jest denerwujące, szczególnie gdy po ostatniej sesji z muzyką pozostawimy wysoką głośność.

Niestety, podobnie jak słuchawki tej samej marki, regulacja głośności odbywa się niezależnie od sparowanego urządzenia. Jeżeli zatem na smartfonie ustawimy maksimum, jednak na urządzeniu głośność będzie niewielka, sprzęt będzie grał cicho. Szkoda, że nie otrzymujemy jednego „suwaka” od wszystkiego.

Nieźle działa zestaw głośnomówiący. Dźwięk po odebraniu połączenia jest zadowalający i do sporadycznych konwersacji powinien w zupełności wystarczyć.


Po podłączeniu do głośnika pendrive’a urządzenie automatycznie przechodzi w odpowiedni tryb. Do wyboru utworu służą dwa przyciski – wstecz oraz dalej. Jeżeli posiadamy na nośniku sporo muzyki i chcemy wybrać konkretny utwór, może to być kłopotliwe. W takim przypadku przydałby się wyświetlacz, ale nie można tego oczekiwać po sprzęcie za 50 złotych. Podobnie wygląda obsługa muzyki z kart microSD.

Hykker Deep Sound Speaker oferuje również możliwość odtwarzania muzyki z wejścia AUX oraz radia. To ostatnie do poprawnego działania wymaga podłączenia kabla microUSB, który służy w tym przypadku jako antena.

hykker deep sound speaker
{reklama-artykul} Trzeba przyznać, że producentowi udało się upchać sporo możliwości w urządzeniu za tak niską cenę. Bogata liczba złącz i funkcji odtwarzania muzyki sprawia, że nie ma na co narzekać.

Nieco gorzej prezentuje się wytrzymałość ogniwa. Słuchając dość głośnej muzyki udawało mi się osiągać około 4,5 godziny działania. To nieco mało, jak na taki sprzęt. Z pewnością chciałoby się więcej.

Jakość dźwięku

Dochodzimy do najważniejszej kwestii, czyli jakości dźwięku. Ta jest dość przeciętna, szczególnie jeżeli słuchamy muzyki nieco głośniej. Najbardziej boli płaska barwa dźwięku i jakikolwiek brak basów. Niskie tony są w Deep Sound Speaker bardzo słabe, wręcz niezauważalne. O ile w przypadku muzyki pop nie będzie to mocno bolesne, tak fani elektronicznych brzmień będą po prostu zawiedzeni.

Także średnim i wysokim tonom dużo brakuje do tego, by móc je nazwać zadowalającymi. Gdy zwiększymy nieco głośność, dźwięk staje się wręcz irytujący. Przy niższych wartościach nie rzuca się to tak w uszy. O ile taką jakość muzyki w plenerze można zaakceptować, nie wyobrażam sobie, bym mógł z własnej woli słuchać jej w domowym zaciszu.

hykker deep sound speaker
Jednego produktowi marki Hykker odmówić nie można – głośności. Deep Sound Speaker gra bardzo głośno. Problem jednak w tym, że po podkręceniu skali dźwięk staje się mniej przyjemny.

Cały czas należy jednak mieć na uwadze fakt, że jest to produkt za 49 złotych. Nie można zatem wymagać od niego znakomitej jakości.

Podsumowanie

Czy zatem Hykker Deep Sound Speaker jest produktem godnym polecenia? Na plus zasługuje bogaty zestaw złącz i możliwości odtwarzania muzyki. Z drugiej jednak strony należy pamiętać o niezbyt atrakcyjnym czasie pracy na baterii.

Głośnik sprawdzi się jako tani dostęp do muzyki w plenerze – na plaży czy przy ognisku. I przy takim zastosowaniu warto rozważyć jego zakup. Jeżeli jednak poszukujemy czegoś do słuchania muzyki w bardziej stonowanym otoczeniu, możemy się srogo zawieść. Jakość wydobywających się z głośnika dźwięków jest bowiem bardzo przeciętna.

Zalety Wady
Solidna konstrukcja Krótki czas pracy na baterii
Duża ilość złącz i źródeł dźwięku Przeciętna jakość dźwięku
Niska cena
Wysoka głośność

Udostępnij

Wojciech OnyśkówRedaktor w serwisie instalki.pl piszący o nowych technologiach i grach.