Xqisit Powerpack Charger czyli awaryjne zasilanie dla iPhone i nie tylko

Mateusz PonikowskiSkomentuj
Xqisit Powerpack Charger czyli awaryjne zasilanie dla iPhone i nie tylko

Specyfikacja

Akumulator w smartfonie może rozładować się w najmniej oczekiwanym momencie, szczególnie jeżeli intensywnie eksploatujemy go w ciągu dnia. Wielokrotnie przekonałem się o tym na przykładzie iPhone’a 5s, który nie należy do czołówki urządzeń jeżeli chodzi o wytrzymałość baterii. Gdy stan akumulatora wskazuje poniżej 20% nie pozostaje nic innego jak podłączyć telefon do gniazdka elektrycznego. Co gdy w pobliżu nie ma odpowiedniej infrastruktury? Tutaj z pomocą przychodzi Xqisit Powerpack Charger.

Xqisit Powerpack Charger Specyfikacja
Pojemność akumulatora 2600 mAh
Napięcie prądu wyjściowego 5 V
Natężenie prądu wyjściowego 1 A
Interfejs micro USB + przejściówka lightning
Waga 84 g
Wymiary 100×34×24 mm

Bank energii od Xqisit dostępny jest w dwóch wersjach. Standardowo posiada złącze micro USB ale dostępna jest również wersja z przejściówką lightning, która umożliwia ładowanie urządzeń od Apple. To właśnie ten model miałem okazję testować. Bateria oferuje zasilanie w trybie mobilnym, akumulator charakteryzuje się pojemnością 2600mAh, a niewielkie wymiary (3×10 cm) sprawiają, że bez problemu zmieści się w kieszeni czy torbie. Napięcie 5V / 1A ułatwia szybkie ładowanie, a sama bateria może być zasilana przez port USB.

xqisit-powerpack-charger 4Bank energii od Xqisit posiada kompaktowe wymiary

Wygląd i konstrukcja

Xqisit Powerpack Charger jest solidnie zaprojektowany. Całość wykonano z przyjemnego w dotyku, lekko gumowatego plastiku. Na krawędziach zastosowano niebieskie wstawki, które podkreślają charakter akumulatora. Na dolnej krawędzi znajdziemy informacje na temat właściwości baterii. Po przeciwnej stronie znajduje się wysuwany port micro USB i USB, który przytwierdzony jest do power banku za pomocą 9-centymetrowego kabla w oplocie. Producent zadbał również o miejsce na przejściówkę złącza lightning. Chowa się ją do specjalnego otworu, który widoczny jest po wysunięciu elementu z końcówkami USB.

xqisit-powerpack-charger 3Złącza są wysuwane

Cała konstrukcja zasługuje na uznanie. Złącza zostały bardzo sprytnie zaprojektowane, a możliwość schowania ich i uzyskania jednolitej konstrukcji to duży plus. Odstający przewód może służyć jako uchwyt.

Obsługa

Ładowanie baterii w smartfonie nie powinno być trudne i w istocie nie jest. Obsługa banku energii jest bardzo prosta, ogranicza się do użycia jednego przycisku. Na froncie znajduje się włącznik, wystarczy podłączyć urządzenie do portu micro USB i nacisnąć przycisk. Obok zainstalowano 3 niebieskie diody, które informują użytkownika o stanie naładowania akumulatora. Jeżeli po włączeniu power banku świecą trzy diody, oznacza to, że do dyspozycji jest od 66 do 100% mocy. Dwie diody oznaczają od 30 do 65%, a jedna 15 – 30%.

xqisit-powerpack-charger 2Ładowanie iPhone 5s

Test

Akumulator o pojemności 2600 mAh bez problemu radzi sobie z ładowaniem iPhone’a 5s – nic dziwnego, smartfon od Apple wyposażono w akumulator 1560 mAh. Nawet gdy stan naładowania akumulatora wskazywał moc w zakresie od 30 do 65%, udało się doładować iPhone z 22% do 70% w około 50 minut.

Xqisit Powerpack Charger niestety nie sprawdzi się jako uniwersalny bank energii dla wszystkich smartfonów. Topowe modele takie jak Samsung Galaxy S5 (2 800 mAh) czy LG G3 (3000 mAh) mają akumulatory o dużo wyższej pojemności więc naładowanie ich do pełna jest niemożliwe.

Ładowanie samego akumulatora odbywa się przez standardowy port USB. Aby naładować Powerpack Charger do pełna trzeba około 3,5 godziny.

Podsumowanie

Nie można mieć zastrzeżeń do jakości wykonania banku energii od Xqisit. Solidna i przemyślana konstrukcja, kompaktowe wymiary, wygodne użytkowanie tylko tylko niektóre z zalet Xqisit Powerpack Charger. Zasadniczą wadą jest oczywiście ograniczona pojemność, która sprawia, że sprzęt nie sprawdzi się podczas ładowania topowych smartfonów. Z kolei użytkownikom iPhone’ów można go z czystym sumieniem polecić.

Czy testowany sprzęt jest wart swojej ceny? Ponad 160 zł za zewnętrzny akumulator z przejściówką lightning o ograniczonej pojemności to lekka przesada. W tej cenie z pewnością można znaleźć power bank o dużo większej pojemności, który zapewni większą swobodę ładowania urządzeń mobilnych.

xqisit-powerpack-charger 6W zestawie znajduje się przejściówka do złącza lightning

Zalety Wady
Jakość wykonania Cena
Wygląd Pojemność akumulatora
Przejściówka lightning
Wymiary

Udostępnij

Mateusz PonikowskiWspółzałożyciel serwisu instalki.pl od ponad 18 lat aktywny w branży mediów technologicznych.