Intel wypuścił swojego drona do prac w przemyśle

Andrzej SitekSkomentuj
Intel wypuścił swojego drona do prac w przemyśle
Urządzenie zwie się Falcon+ i jest przeznaczony do prac w przemyśle, głównie na dużych budowach, na których może skrócić pracę człowieka dzięki szczegółowej inspekcji z powietrza.

To kolejny krok Intela, który w zeszłym roku zainwestował 60 mln dolarów w Yuneec Holding Ltd., jednego ze światowych liderów w produkcji i rozwoju dronów.

Niewiele później rozpoczęła się przedsprzedaż modelu Yuneec Typhoon H. Były to pierwsze bezzałogowe statki powietrzne wyposażone w technologię Intel RealSense. Dzięki niej urządzenie jest w stanie autonomiczne poruszać się po obszarze, wykrywając przeszkody i wytyczać alternatywne trasy. Na poniższym filmie można obejrzeć System Intel RealSense w działaniu.


Intel współpracował również z firmą Acending Technologies, którą później nabył, aby udoskonalić swoją operującą w 360 stopniach kamerę będącą częścią systemu unikania kolizji. Kamery są obecnie wykorzystywane w Falconie 8, poprzedniku Intel 8+, oraz w modelu Typhoon H wspomnianej firmy Yuneec.

Falcon+ jest samodzielnym projektem Intela. Dron waży 2.7 kilograma i jest szybszy niż większość hobbistycznych dronów dostępnych na rynku. Urządzenie może osiągnąć prędkość 56 kilometrów na godzinę.

Intel dostrzegł lukę w segmencie dronów przemysłowych, gdzie nie ma jeszcze dominującego gracza, w przeciwieństwie do dronów hobbystycznych, które w 70 procentach zajmuje firma DJI. Większość dużych graczy, jak np. 3DR, Kespry, DJI rozwija głównie klasy komercyjne, Intel szuka swoje niszy.

Źródło: recode.net

Udostępnij

Andrzej Sitek