Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 8 jednak bez przycisku Start?
Windows 8 jednak bez przycisku Start? PDF Drukuj Email
Niedziela, 05 Luty 2012 20:17, Wpisany przez Krzysztof Gudowski
windows 8_build_8102Do Internetu wyciekły zrzuty ekranowe z systemu Windows 8 build 8220. Jest to kompilacja bardzo bliska wersji Consumer Preview, która powinna być dostępna już niedługo. Pokazują one, że Microsoft może myśleć nad całkowitym porzuceniem przycisku Start, który stał się już nieodłączną częścią systemów Windows.


Przycisk Start, pozwalający na dostęp do zainstalowanych aplikacji oraz funkcji systemowych, zadebiutował w swojej pierwotnej formie w systemie Windows 95 blisko 15 lat temu. Najnowsze zrzuty ekranowe opublikowane na forum bbs.pcbeta.com pokazują, że w jednej z najnowszych kompilacji systemu Windows 8 postanowiono go całkowicie usunąć.

Użytkownicy mogą jednak spać spokojnie. Brak fizycznego menu wcale nie musi oznaczać utrudnionego dostępu do listy aplikacji. Fizyczny przycisk Start może być zastąpiony przez tzw. aktywny narożnik, który pozwala na aktywację menu poprzez dotknięcie kursorem myszy np. lewego, dolnego rogu ekranu.

Rozwiązanie takie stosowane jest z powodzeniem w systemie Linux oraz Mac OS X. Czy przypadnie ono jednak do gustu użytkownikom Windowsa? Wydanie wersji Consumer Preview może być dobrą sposobnością do przetestowania reakcji użytkowników na taką zmianę.

Źródło: theverge.com
Komentarze (8)Add Comment
0
...
Napisane przez lempik, luty 05, 2012
to cos nowego w windows ale raczej się nie przyjmie.Wiekszosc zostanie przy Xp a inni przy 7 i 7 z transformation packiem ósemki . . . Tak myślę.
0
...
Napisane przez neo18xyz, luty 05, 2012
kolejna bezsensowna zmiana byle system różnił się troche od poprzednich i jeszcze te metro,to już się robi żałosne
0
...
Napisane przez rambo181194, luty 05, 2012
dajcie na luz panowie, niech chlopaki z microsoft'a robia co chca, a czy ktos przejdzie na tego Windowsa, to zalezy od niego, ja tam zostaje przy 7, najbardziej mi odpowiada
0
...
Napisane przez dawcho, luty 06, 2012
co chłopaki z microsoft'a chcą dobrze metro moim zdaniem jest dobre ale do tabletów nie do stacjonarnych komputerów
0
...
Napisane przez Maniek81pl, luty 06, 2012
Wedlug mnie i tak każdy kto będzie chcial to sie przesiadzie na 8. Z czasem może będzie jak z 7, czyli z czasem okaze sie ze jest jeszcze lepsza i wszedzie bedzie.
0
...
Napisane przez Hubii, luty 06, 2012
Też uważam, że to niepotrzebne, do tej pory wszystko było w porządku, myślę że chcą zrobić system jednocześnie pod komputery jak i urządzenia mobilne.
0
...
Napisane przez Torf, luty 22, 2012
Co to za Windows bez pasku Start!? Ja w domu mam Windows xp i 7. Te systemy są najlepsze.
0
...
Napisane przez Torf, luty 22, 2012
Kiedy pojawi się Windows 8 i tak zostanę przy xp i 7. Pasek zadań i Start muszą być!

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
Podobne tematy:
W najnowszej wersji deweloperskiej systemu OS X 10.8 Mountain Lion pojawiła się kolejna zupełnie nowa funkcja, która integruje sklep z aplikacjami Mac App Store z modułem powiadomień zaimplementowanym w systemie. Dzięki temu użytkownicy, któ
2012-05-22
Niewiele czasu minęło od premiery ostatniego tytułu z serii Angry Birds - Space. Producent gry, firma Rovio, dopiero co wyniosła Wściekłe Ptaki w przestrzeń kosmiczną, a już chce sprowadzić je z powrotem na ziemię, tym razem umieszczając
2012-05-21
Pierwsza publiczna wersja testowa najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu, Windowsa 8, ukazała się w ostatni dzień lutego. Od tego czasu w kodzie systemu wiele się zmieniło, a data oficjalnej jego premiery jest już coraz bliżej. Dlatego te
2012-05-20
W procesie tworzenia swojego najnowszego systemu operacyjnego Microsoft podjął do tej pory wiele decyzji, które nie zawsze przypadały użytkownikom do gustu. Mowa tu na przykład o wprowadzeniu interfejsu Metro czy też zrezygnowaniu z przycisku
2012-05-19
Od momentu debiutu systemu Windows Phone 7 największym problemem jego producenta, firmy Microsoft, była mała ilość aplikacji dostępnych w Windows Phone Marketplace. W ostatnim czasie sytuacja ta jednak uległa poprawie, głównie za sprawą akc
2012-05-19
Część z czytelników zna na pewno to uczucie, które towarzyszy nam po kupnie nowego laptopa. Pierwsze uruchomienie zawsze wiąże się ze sprawdzeniem "jak szybko uruchomi się system". Czasami jednak efekt psuty jest przez ilość zbędnego opro
2012-05-19