Facebook chce mieć własny procesor. Pytanie tylko… po co?

Aleksander PiskorzSkomentuj
Facebook chce mieć własny procesor. Pytanie tylko… po co?
Facebook po ostatnich skandalach nie przestaje pracować nad tym, aby „rosnąć” i rozwijać się jeszcze bardziej. W sieci pojawiły się ogłoszenia o pracę, według których Mark Zuckerberg poszukuje ludzi odpowiedzialnych za tworzenie kompleksowego oprogramowania oraz rozwój sterowników dla konkretnych procesorów. Po co więc Facebookowi własny układ, który mógłby zostać zaprezentowany w przyszłości?

Amerykański gigant społecznościowy chce skupić się całkowicie na rozwoju w kierunku sztucznej inteligencji – podobnie, jak robi to obecnie większość największych marek technologicznych. Zatrudniając osoby, które będą w stanie stworzyć oraz odpowiednio zaprogramować tego typu układ, Facebook buduje przewagę nad konkurencją. Czipy ze sztuczną inteligencją od Marka Zuckerberga mają przydać się firmie w inteligentnym głośniku, w kodowaniu materiałów wideo czy chociażby podczas kompresowania plików oraz zdjęć, którymi dzielicie się na co dzień ze znajomymi oraz rodziną.

Na ten moment nie wiadomo dokładnie, na jakim etapie znajdują się prace oraz kiedy twórcy podzielą się z nami większą ilością szczegółów oraz przykładowym wykorzystaniem autorskiego układu i oprogramowania.

Jedno jest jednak pewne. Facebook w ciągu następnych lat będzie polegał niemalże wyłącznie na AI w celu identyfikowania fałszywych profili, do dostarczania nam dokładniejszych reklam czy chociażby do ogólnej poprawy wydajności oraz szybkości działania samego portalu.

Plany są naprawdę ambitne.

Źródło: Android Authority

Udostępnij

Aleksander PiskorzDziennikarz technologiczny - od niemal dekady publikujący w największych polskich mediach traktujących o nowych technologiach. Autor newslettera tech-pigułka. Obecnie zajmuje się wszystkim co związane z szeroko pojętym contentem i content marketingiem Jako konsultant pomaga również budować marki osobiste i cyfrowe produkty w branży technologicznej. Entuzjasta sztucznej inteligencji. W trybie offline fan roweru szosowego, kawy specialty i dobrej czekolady.