INSTALKI.pl - News Instalki.pl - portal technologiczny http://www.instalki.pl/aktualnosci.html Mon, 24 Jul 2017 11:58:42 +0000 pl-pl Korzystałeś z tych funkcji YouTube’a? Serwis zamierza się ich pozbyć http://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/27284-youtube-edytor-wideo.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/27284-youtube-edytor-wideo.html
Prawie nikt ich nie używał.

Google zapowiedziało, że zamierza wyłączyć dwie funkcje serwisu YouTube. Obie są związane z tworzeniem treści.

Począwszy od 20 września usunięty zostanie wbudowany edytor wideo. Użytkownicy publikujący filmy na swoich kanałach nie będą już zatem mogli skorzystać z narzędzia do szybkiej edycji. Wraz z nim wyleci również możliwość tworzenia pokazów slajdów ze zdjęć.

Dlaczego Google zdecydowało się na taki krok? Firma wyjaśnia, że narzędzia te nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Z wbudowanego edytora korzystało zaledwie 0.1% wszystkich twórców.

Warto dodać, że podstawowe funkcje edycji (rozmycia, filtry czy przycięcia) zostaną przeniesione do menedżera filmów. Internauci wciąż będą zatem mogli dopieścić swoje wideo przed ich publikacją.

Osoby zainteresowane bardziej zaawansowanymi metodami edycji będą musiały skorzystać z zewnętrznego oprogramowania. Dziesięć darmowych aplikacji tego typu wymieniamy w naszym zestawieniu.

Źródło: Mashable
]]>
Wojtek Onyśków Internet Mon, 24 Jul 2017 11:48:10 +0000 http://www.instalki.pl/images/newsy/wrzesien_2016/youtube_notebook.jpg Korzystałeś z tych funkcji YouTube’a? Serwis zamierza się ich pozbyć /aktualnosci/internet/27284-youtube-edytor-wideo.html
Polacy stworzyli pierwszy łazik... ziemski http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/27283-turtle-rover.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/27283-turtle-rover.html
Czterokołowy robot do zadań specjalnych.

Grupa studentów, która do niedawna tworzyła łaziki marsjańskie na Politechnice Wrocławskiej, chce wypuścić na rynek pierwszego łazika... ziemskiego.

Turtle Rover to czterokołowy robot, ważący około 8 kilogramów. Jest wyposażony w robotyczne ramię o maksymalnym udźwigu 0,5 kg, za pomocą którego można chwytać dowolne obiekty.

turtle roverTurtle Rover

Łazik jest wyposażony w kamerę Full HD, za pomocą której wykonamy zdjęcia i nagramy filmy. Wodoodporna konstrukcja została oparta na aluminium lotniczym i stali nierdzewnej

Turtle Rover jest sterowany za pomocą aplikacji na tablet lub telefon. Oprogramowanie open-source oparte jest na minikomputerze Raspberry Pi. Istnieje możliwość podłączania zewnętrznej elektroniki i edycji oprogramowania.

turtle roverTurtle Rover

Na jednym ładowaniu łazik oferuje do 4 godzin ciągłej jazdy. Może być zatem ciekawą zachętą do wyjścia z domu i spędzenia nieco czasu w plenerze.

Turtle trafi do sprzedaży w sierpniu. Wtedy bowiem ruszy kampania na Kickstarterze, której celem jest ufundowanie pierwszej serii łazików. Twórcy szacują początkową produkcję na 40-70 sztuk. Urządzenie będzie w całości składane we Wrocławiu.

turtle roverTurtle Rover

Źródło: Turtle Rover
]]>
Wojtek Onyśków Hardware Mon, 24 Jul 2017 10:51:57 +0000 images/newsy/lipiec_2017/turtle_rover_4.jpg Polacy stworzyli pierwszy łazik... ziemski /aktualnosci/hardware/27283-turtle-rover.html
Firefox będzie szybki jak nigdy dotąd. To zasługa Quantum Flow http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/27282-firefox-quantum-flow.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/27282-firefox-quantum-flow.html
Test na 1691 kartach.

Quantum Flow to najnowszy projekt Mozilli, którego głównym celem jest zwiększenie responsywności Firefoxa, a co za tym idzie, przyspieszenie jego działania.

To obecnie główne zadanie programistów Mozilli. Efekty są jednak widoczne gołym okiem. Przeglądarka znacząco przyspieszyła w porównaniu do poprzednich wersji.

Swoje spostrzeżenia na ten temat opublikował Dietrich Ayala, jeden z pracowników Mozilli. Deweloper przeprowadził testy uruchamiania przeglądarki przy 1691 włączonych kartach.

Warto dodać, że pomiar odbywał się przy wyłączonym Wi-Fi. Nie chodziło bowiem o test szybkości sieci czy też renderowania stron internetowych. Sprawdzona miała być szybkość uruchamiania Firefoksa z ogromną ilością pustych kart.

Ayala posłużył się kilkoma wersjami przeglądarki, począwszy od przestarzałej, oznaczonej numerem 20, aż po najnowszą 56. W przypadku Firefoxa 20 uruchomienie 1691 kart zajęło około 1,5 minuty. Dla porównania znacznie nowszy Firefox 51 ten sam proces wykonywał prawie 8 minut, a Firefox 54 nieco ponad 4 minuty.

firefox quantum flow
Czas uruchomienia Firefoxa przy 1691 kartach

Przełom nastąpił wraz z Firefoxem 55, który znajduje się obecnie w kanale beta. Dzięki zastosowaniu Quantum Flow uruchomienie 1691 pustych kart zajęło zaledwie 15 sekund. Różnica jest zatem ogromna.

Mniejsze zużycie pamięci

Przy okazji deweloperom udało się zminimalizować zużycie pamięci RAM. Wcześniejsze wersje Firefoxa przy 1691 niezaładowanych kartach zużywały około 2 GB RAM-u. Wraz z Firefoxem 55 liczba ta spadła do 0,5 GB.

firefox quantum flow
Zużycie RAM-u przy 1691 otwartych kartach

Ayala wyjaśnia, że Firefox jeszcze nigdy nie był tak szybki jak obecnie. Deweloper chwali się, że pracuje w Mozilli od ponad dekady, więc wie, co mówi.

Źródło: Metafluff
]]>
Wojtek Onyśków Software Mon, 24 Jul 2017 10:04:27 +0000 http://www.instalki.pl/images/newsy/czerwiec_2017/mozilla.jpg Firefox będzie szybki jak nigdy dotąd. To zasługa Quantum Flow /aktualnosci/software/27282-firefox-quantum-flow.html
Te funkcje Windows 10 zostaną usunięte wraz z Fall Creators Update http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/27281-fall-creators-update-usuniete-funkcje.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/27281-fall-creators-update-usuniete-funkcje.html
Microsoft odchudza swój system.

Każda duża aktualizacja Windows 10 wprowadza do systemu sporo nowych funkcji. Nie inaczej będzie w przypadku Fall Creators Update. Tym jednak razem Microsoft postanowił również pozbyć się kilku rozwiązań.

Amerykańska firma opublikowała na swojej stronie listę elementów, które wraz z Fall Creators Update zostaną usunięte. Zabraknie między innymi aplikacji 3D Builder. Osoby zainteresowane korzystaniem z tego rozwiązania będą mogły je pobrać z Windows Store.

Znikną też aplikacje Reader oraz Reading List. Funkcjonalność tych programów zostanie wbudowana w przeglądarkę Microsoft Edge.

Inne elementy i aplikacje, które zostaną usunięte w Fall Creators Update:

 • Outlook Express
 • Syskey.exe
 • Apndatabase.xml
 • EMET
 • Wygaszacz ekranu w motywach
 • Tile Data Layer
 • Zarządzanie hasłami TPM
 • Silnik TCP

Microsoft wymienia także funkcje i programy, które przestaną być rozwijane i mogą zostać usunięte w przyszłych aktualizacjach Windows 10:

 • Microsoft Paint
 • Szyfrowanie RSA/AES dla IIS
 • Rozwiązanie System Image Backup (SIB)
 • Szyfry TLS RC4
 • TPM.msc
 • Zdalne zarządzanie TPM
 • Windows Hello for Business
 • Windows PowerShell 2.0


Źródło: Microsoft
]]>
Wojtek Onyśków Software Mon, 24 Jul 2017 09:24:14 +0000 http://www.instalki.pl/images/newsy/czerwiec_2017/Surface_Laptop_2017.jpg Te funkcje Windows 10 zostaną usunięte wraz z Fall Creators Update /aktualnosci/software/27281-fall-creators-update-usuniete-funkcje.html
Samsung pracuje nad Galaxy S8 Active? Do sieci wyciekły zdjęcia http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/27280-samsung-galaxy-s8-active.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/27280-samsung-galaxy-s8-active.html
Galaxy S8 Active.

Już od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się plotki, że Samsung pracuje nad wzmocnioną wersją Galaxy S8, z wytrzymalszą obudową.

Jeden z użytkowników forum Android Central twierdzi, że jest w posiadaniu takiego urządzenia. Opublikował szereg zdjęć, a także materiał wideo, który został już jednak usunięty z serwisu YouTube.

Z fotografii możemy się dowiedzieć całkiem sporo na temat wyglądu Galaxy S8 Active. Urządzenie zostało pozbawione zaokrąglonego ekranu, jednak wyświetlacz zachował dość nietypowe proporcje (18,5:9).

galaxy s8 activeGalaxy S8 Active

Posiadacz telefonu twierdzi, że ekran został pokryty specjalną warstwą poliwęglanu, podobnie jak Galaxy S7 Active. Urządzenie posiada też nieco grubsze ramki, zapewniające lepszą ochronę wyświetlacza.

Ramka rzekomo została wykonana z metalu, a na rogach znajdziemy specjalne osłonki metalowo-polimerowe.

galaxy s8 activeGalaxy S8 Active

Galaxy S8 Active może się także pochwalić pojemną baterią 4000 mAh. To znacznie więcej, niż 3000 mAh w standardowym Galaxy S8.

W stosunku do Galaxy S7 Active telefon pozbawiony został dodatkowego przycisku fizycznego. Zamiast niego umieszczono przycisk aktywujący asystenta Bixby. Być może Samsung umożliwi przypisanie do niego innych funkcji.

galaxy s8 activeGalaxy S8 Active

Powyższe zdjęcia prezentują najprawdopodobniej model przedprodukcyjny, tak więc wygląd i rozmieszczenie poszczególnych elementów może się jeszcze zmienić.

Źródło: Android Authority
]]>
Wojtek Onyśków Hardware Mon, 24 Jul 2017 08:42:53 +0000 images/newsy/lipiec_2017/galaxy_s8_active_1.jpg Samsung pracuje nad Galaxy S8 Active? Do sieci wyciekły zdjęcia /aktualnosci/hardware/27280-samsung-galaxy-s8-active.html
Wpadka Microsoftu. Zaprojektowany przez firmę bot woli Linuksa od Windowsa http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/27279-microsoft-zo-bot-wpadka.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/27279-microsoft-zo-bot-wpadka.html
Sztuczna inteligencja znów wymyka się spod kontroli.

W ubiegłym roku Microsoft udostępnił internautom bota, z którym można było porozmawiać za pośrednictwem Twittera. Eksperyment został jednak przerwany, gdyż sztuczna inteligencja wymknęła się spod kontroli i zaczęła serwować rasistowskie teksty.

Jakiś czas później amerykańska firma powróciła do tematu, udostępniając ugrzecznioną wersję bota o nazwie Zo. Ze sztuczną inteligencją można porozmawiać między innymi na Messengerze. Nie wszystkie zdania napisane przez bota przypadną jednak do gustu jego twórcom.

microsoft zoRozmowa z Zo

Zo przyznaje między innymi, że nie chce Windows 10. „Jestem przyzwyczajona do Windows 7 i uważam, że jest łatwiejszy w obsłudze” - pisze bot.

Sztuczna inteligencja posunęła się nieco dalej, stwierdzając, że Linux jest lepszy od Windowsa. Robi sobie także żarty z wojska, punktując, że tam wciąż wykorzystywany jest Windows XP.

microsoft zoLinux górą?

Zo działa na zasadzie maszynowego uczenia się. Bot analizuje wypowiedzi użytkowników, a następnie stara się część z nich wykorzystać, usprawniając zdolności komunikacyjne. Najwyraźniej w ostatnim czasie rozmawiał z fanami Linuksa i zwolennikami Windows 7.

Źródło: Neowin
]]>
Wojtek Onyśków Software Mon, 24 Jul 2017 07:39:46 +0000 images/newsy/lipiec_2017/microsoft_zo.jpg Wpadka Microsoftu. Zaprojektowany przez firmę bot woli Linuksa od Windowsa /aktualnosci/software/27279-microsoft-zo-bot-wpadka.html
Nowe narzędzia pozwolą ograniczyć spam na YouTube http://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/27278-youtube-walczy-ze-spamem.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/27278-youtube-walczy-ze-spamem.html
Będzie mniej niechcianych komentarzy.

YouTube to najpopularniejszy serwis wideo na świecie. Nie dziwi zatem fakt, że zainteresowani są nim nie tylko zwykli użytkownicy, ale także spamerzy, wklejający wszędzie linki do niekoniecznie „zdrowych” stron internetowych.

Google postanowiło z tym walczyć, udostępniając właścicielom kanałów nowe narzędzia, pozwalające ograniczyć ilość spamu. Co dokładnie się zmieniło?

Od teraz twórcy treści mogą włączyć ochronę, która automatycznie wyłapie wszystkie komentarze użytkowników zawierające linki URL oraz hashtagi. Tego typu wpisy będą musiały być poddane ocenie i manualnie zaakceptowane przez właściciela kanału. W przeciwnym razie nigdy nie pojawią się pod filmem.

Rozwiązanie z pewnością ograniczy ilość spamu na YouTube, choć manualne rozpatrywanie komentarzy w przypadku dużych kanałów może być nieco uciążliwe.

Źródło: Tech Radar
]]>
Wojtek Onyśków Internet Mon, 24 Jul 2017 06:58:22 +0000 images/newsy/lipiec_2017/youtube_tablet.jpg Nowe narzędzia pozwolą ograniczyć spam na YouTube /aktualnosci/internet/27278-youtube-walczy-ze-spamem.html
Problemy z serwerami zaburzyły rocznicę premiery Pokemon GO http://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/27277-na-rocznicy-pokemon-go-nie-mozna-bylo-zagrac-w-te-gre.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/27277-na-rocznicy-pokemon-go-nie-mozna-bylo-zagrac-w-te-gre.html vg-go-festival-169
Nie tak miało to wyglądać.

Nie takiego rozwoju sytuacji życzyły sobie studia Niantic i Nintendo - na rocznicy premiery Pokemon GO niewiele poszło bowiem zgodnie z planem.

Do Chicago Grant Park, gdzie odbył się Pokemon GO Fest, przybyło ponad 20000 osób chcących wraz z twórcami tego tytułu celebrować pierwszą rocznicę tego tytułu. W założeniach każdy z trenerów miał otrzymać możliwość złapania bardzo rzadkich Pokemonów i uzyskania specjalnych nagród. Jak się jednak okazało, z tych planów w przytłaczającej większości przypadków pozostały nici.

W związku z problemami z serwerami oraz infrastrukturą sieciową praktycznie nikt nie był w stanie zalogować się do gry. Nawet jeżeli udało się tego dokonać, to i tak po chwili delikwent był wyrzucany z gry. W ramach zadośćuczynienia studio Niantic obiecało każdemu obecnemu zwrot kosztów za bilet oraz doładowanie konta PokeCoinsami, czy też Pokemona o nazwie Lugia, czyli jedną z legendarnych postaci. 

I choć event był nastawiony na zjednoczenie społeczności zgromadzonej wokół Pokemon GO, to problemy techniczne zdecydowanie przypominają czasy oficjalnej premiery tego tytułu...

źródło: theverge
]]>
Amadeusz Cyganek Gry Sun, 23 Jul 2017 21:40:28 +0000 images/newsy/lipiec_2017/vg-go-festival-169.jpg Problemy z serwerami zaburzyły rocznicę premiery Pokemon GO /aktualnosci/gry/27277-na-rocznicy-pokemon-go-nie-mozna-bylo-zagrac-w-te-gre.html
Naprawdę? Apple zrobi film... z asystentem głosowym w roli głównej [Aktualizacja] http://www.instalki.pl/aktualnosci/rozrywka/27276-naprawde-apple-zrobi-film-z-asystencie-glosowym-w-roli-glownej.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/rozrywka/27276-naprawde-apple-zrobi-film-z-asystencie-glosowym-w-roli-glownej.html siri
To nie dzieje się naprawdę.

Wydaje się, że horyzonty słabego marketingu dawno zostały już przekroczone. Jak się jednak okazuje, może być jeszcze gorzej - wystarczy popatrzeć na najnowszy pomysł Apple, który jest ze wszech miar absurdalny.

Dwayne Johnson wystąpi bowiem w filmie, w którym główne role zagra właśnie ten hollywoodzki aktor oraz... asystent głosowy Apple - Siri. Jeśli trzymacie się jeszcze krzeseł, to popatrzcie jeszcze na jego tytuł. Film będzie bowiem nazywać się The Rock X Siri: Dominate The Day. Jak powiedział sam "The Rock", ten film ma być "największy, najbardziej cool, najseksowniejszy i najzabawniejszy film ever". Ja widzę tutaj szanse na osiągnięcie tylko ostatniego przymiotu, i to niekoniecznie w pozytywnym znaczeniu. 

Co ciekawe, film pojawi się w całości już jutro - co więcej, trafi on na kanał YouTube, więc będziemy mogli naocznie przekonać się, co też ciekawego wysmażył popularny aktor hollywoodzkiego kina akcji. Chciałbym się mylić, ale obawiam się, że nie wyjdziemy z tego seansu cało...

Aktualizacja [24-07-2017 09:45] 
Okazało się, że Dwayne Johnson zrobił sporo szumu na temat reklamy Siri. Trzeba przyznać, że trwający niespełna cztery minuty materiał jest całkiem zabawny - to z pewnością warto zaliczyć na plus! Zobaczcie sami.źródło: 9to5Mac
]]>
Amadeusz Cyganek Rozrywka Sun, 23 Jul 2017 21:16:55 +0000 images/newsy/lipiec_2017/siri.jpg Naprawdę? Apple zrobi film... z asystentem głosowym w roli głównej [Aktualizacja] /aktualnosci/rozrywka/27276-naprawde-apple-zrobi-film-z-asystencie-glosowym-w-roli-glownej.html
Samsung Galaxy A5 (2016) z wolnej sprzedaży otrzymuje Androida Nougat http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/27274-samsung-galaxy-a5-2016-android-nougat.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/27274-samsung-galaxy-a5-2016-android-nougat.html
Sprawdźcie powiadomienia.

Samsung oficjalnie rozpoczął dystrybuowanie aktualizacji do Androida Nougat dla smartfona Galaxy A5 z 2016 roku (wersja XEO). Uaktualnienie jest wysyłane w postaci OTA i zajmuje około 950 megabajtów. Polscy użytkownicy donoszą, iż Nougat dla Galaxy A5 jest już dostępny także w naszym kraju.

Oprogramowanie oprócz nowości znanych z Androida 7.0 Nougat przynosi także optymalizacje związane z długością działania urządzenia na baterii oraz poprawki związane z wydajnością całego smartfona. Samsung poprawił także działanie powiadomień oraz funkcji pozwalającej na korzystanie z więcej niż jednej aplikacji jednocześnie.

Jak wcześniej informowaliśmy, aktualizacja trafiła też już na smartfony kupione u polskich operatorów, T-Mobile i Play. Nowy system otrzymali też użytkownicy modelu Galaxy A3 z 2016 roku.

W sieci pojawił się również informacje, że wkrótce Nougat zawita na kolejnych urządzeniach, a mianowicie Galaxy J7 (2016) i Galaxy Tab A 8.0 (2015).

Sprawdź: Recenzja Samsung Galaxy A5 (2016)

Źródło: SamMobile
]]>
Aleksander Piskorz Software Sun, 23 Jul 2017 15:10:22 +0000 images/newsy/lipiec_2017/Galaxy_A5_main.JPG Samsung Galaxy A5 (2016) z wolnej sprzedaży otrzymuje Androida Nougat /aktualnosci/software/27274-samsung-galaxy-a5-2016-android-nougat.html
Xiaomi ma świetny pomysł na powiadomienia w MIUI 9 http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/27275-miui-9-system-powiadomien.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/27275-miui-9-system-powiadomien.html
Funkcjonalność przede wszystkim.

Już w przyszłym tygodniu, Xiaomi oficjalnie zaprezentuje nową nakładkę MIUI 9 - firma obecnie poszukuje beta-testerów, którzy sprawdzą, jak dokładnie działa najnowsze wersja oprogramowania Chińczyków. Do sieci przedostała się kolejna informacja, która związana jest z panelem powiadomień, jaki może zagościć w MIUI 9. Wygląda na to, iż chiński producent będzie chciał maksymalnie ograniczyć spam z wybranych aplikacji.

Xiaomi w MIUI 9 zaimplementowało specjalny, inteligentny filtr, który ma pozwolić na redukcję niechcianych powiadomień oraz mniej ważnych informacji. Oprogramowanie samo ma wykrywać, które dane zostaną zaprezentowane użytkownikom - oznacza to, iż zapewne wszystkie denerwujące powiadomienia z gier oraz programów zostaną zablokowane. Niestety nie wiemy czy będzie dało się tę funkcję konfigurować lub całkowicie wyłączyć.

Z jednej strony cieszę się, bowiem system blokady niechcianych powiadomień w MIUI 9 będzie ratunkiem dla osób, które posiadają sporo zainstalowanych aplikacji. Z drugiej strony, oby oprogramowanie Xiaomi nie blokowało momentami ważnych danych, takich jak chociażby informacje z komunikatorów lub przypomnienia o wydarzeniach z kalendarza.

Na szczęście nie będziemy musieli długo czekać, aby dowiedzieć się, jak dokładnie działa ta nowość.

Źródło: GizmoChina
]]>
Aleksander Piskorz Software Sun, 23 Jul 2017 14:59:05 +0000 images/newsy/lipiec_2017/miui9powiadomienia1.jpg Xiaomi ma świetny pomysł na powiadomienia w MIUI 9 /aktualnosci/software/27275-miui-9-system-powiadomien.html
Motorola Moto Z2 Force pojawia się na pierwszych zdjęciach http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/27273-motorola-moto-z2-force-zdjecia.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/27273-motorola-moto-z2-force-zdjecia.html
Smartfon nie będzie niespodzianką.

Kilka dni przed oficjalną premierą, do sieci przedostały się zdjęcia nowego smartfona Motoroli - modelu Moto Z2 Force. Tym razem nie mamy jednak do czynienia z grafikami koncepcyjnymi czy renderami, a rzeczywistymi fotografiami przedstawiającymi urządzenie w pełnej krasie.

Od razu można powiedzieć, iż pod względem samego wyglądu, Moto Z2 Force przypomina wcześniejsze modele wspomnianego producenta - druga generacja sprzętu nie różni się od poprzedniczki, szczególnie wtedy, kiedy spojrzycie na przedni panel.

motorola-moto-z2-force-2-560x337 1

Na tylnej obudowie producent zdecydował się umieścić system podwójnego aparatu fotograficznego oraz 16-pinowe złącze pozwalające na podłączenie akcesoriów Moto Mods. Niestety obudowa smartfona zdradza, iż będzie on naprawdę cienki - nie ma co więc liczyć na dużą baterię.

Motorola Moto Z2 Force ma zostać wyposażona w 5,5 calowy ekran, procesor Qualcomm Snapdragon 835 oraz 4 lub 6 GB pamięci operacyjnej RAM.

Moto Z2 Force

Oficjalna premiera tego smartfona odbędzie się już w najbliższy wtorek, 25 lipca.

Źródło: Baidu
]]>
Aleksander Piskorz Hardware Sun, 23 Jul 2017 14:49:45 +0000 images/newsy/lipiec_2017/motozforce1.jpg Motorola Moto Z2 Force pojawia się na pierwszych zdjęciach /aktualnosci/hardware/27273-motorola-moto-z2-force-zdjecia.html
Roboty LG wkraczają na lotniska. Ułatwią życie pasażerów? http://www.instalki.pl/aktualnosci/technika/27272-lg-airport-guide.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/technika/27272-lg-airport-guide.html
Roboty przemieszczają się na terenie największego portu lotniczego w Korei.

Kolejna z zaprezentowanych podczas tegorocznych targów CES innowacja firma LG Electronics wchodzi na rynek – tym razem by za pomocą zautomatyzowanych usług ułatwić życie podróżnym korzystającym z głównego koreańskiego portu lotniczego – Incheon International Airport (IIA).

Roboty Airport Guide będą przemieszczać się po porcie, udzielając informacji podróżnym, natomiast Airport Cleaning zatroszczą się o utrzymywanie nieskazitelnej czystości podłóg.

Airport Guide Robot

Robot Airport Guide


Incheon International Airport to jedno z największych i najruchliwszych lotnisk świata, co oznacza, że inteligentne urządzenia LG i świadczone przez nie zautomatyzowane usługi będą dostępne dla około 57 milionów podróżnych rocznie. Oficjalne przekazanie sprzętu odbyło się dziś, jednak wsparcie robotów LG było widoczne w porcie IIA już od lutego, gdy rozpoczęto testy beta. W trakcie trwającej pięć miesięcy próbnej eksploatacji inżynierowie z firmy LG zbierali dane i doświadczenia, na podstawie których udoskonali roboty i ich oprogramowanie.

Airport Guide Robot ekran

Robot Airport Guide


Robot Airport Guide został wyposażony w opracowany przez LG system rozpoznawania mowy obsługujący cztery języki najczęściej używane przez podróżnych odwiedzających lotnisko: koreański, angielski, chiński i japoński. Urządzenie może łączyć się z centralnym serwerem portu lotniczego i pobierać aktualne informację o czasie wejścia na pokład, położeniu restauracji, sklepów, itp. Po zeskanowaniu karty pokładowej robot Airport Guide może także pomóc osobom, które się zgubiły lub są spóźnione – wówczas inteligentny pomocnik LG odprowadzać je na czas do odpowiedniej bramki.

Na terenie lotniska wprowadzono również Airport Cleaning. Urządzenie wyposażono w skuteczne systemy znane z robota sprzątającego LG HOM-BOT. Robota dostosowano do pracy w miejscach użyteczności publicznej, dzięki czemu za pomocą automatycznej nawigacji może sprawnie omijać przeszkody i skutecznie zbierać zanieczyszczenia. Urządzenie wykrywa obszary wymagające największej częstotliwości sprzątania, wprowadza je do swojej bazy danych, a następnie oblicza optymalne trasy przejazdu do takich miejsc.

Airport Cleaning Robot

Airport Cleaning


Źródło: LG Polska
]]>
Mateusz Ponikowski Technika Sun, 23 Jul 2017 11:53:48 +0000 images/newsy/lipiec_2017/Roboty_Airport_Guide.jpg Roboty LG wkraczają na lotniska. Ułatwią życie pasażerów? /aktualnosci/technika/27272-lg-airport-guide.html
Flightradar24 Flight Tracker - zmień swój smartfon w wieżę kontroli lotów http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/27264-flightradar24-flight.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/27264-flightradar24-flight.html
Poczuj się jak pilot.

Ruch lotniczy na całym świecie nieustannie się rozrasta. Powstają nowe połączenia, a linie lotnicze prześcigają się w walce o klienta, kusząc promocjami. Nic zatem dziwnego, że z największych lotnisk samoloty startują dosłownie co chwilę. Jeżeli szukamy szczegółowych informacji o wybranym locie lub po prostu interesuje nas lotnictwo, warto wypróbować aplikację Flightradar24 Flight Tracker.

Flightradar24 Flight Tracker – wygodne śledzenie lotów

Cena: 0 zł / Rozmiar: zależy od urządzenia / Android: 4.1 i nowsze / Produkty w aplikacji: 6,49 zł – 334,99 zł za sztukę
Flightradar24 Flight TrackerFlightradar24 to aplikacja do śledzenia lotów w czasie rzeczywistym. Będzie szczególnie przydatna dla osób często podróżujących. Pozwala na wyświetlanie szczegółowych informacji o wybranym połączeniu i wyświetlanie pozycji samolotu na mapie. Dodatkowo, możemy poznać szacunkowy czas przylotu i informacje o ewentualnych opóźnieniach.

Osoby zafascynowane lotnictwem docenią z kolei możliwość przełączenia się na widok 3D, w którym możemy (przynajmniej w pewnym stopniu) poczuć się jak pilot wybranego samolotu. Nawet samo przeglądanie mapy w poszukiwaniu samolotów znajdujących się aktualnie nad wybranym obszarem może wciągnąć na dłuższą chwilę.

flighradar scr 1

Od razu po uruchomieniu aplikacji naszym oczom ukazuje się mapa z ikonami samolotów, które znajdują się aktualnie na danym obszarze. Mapę możemy oczywiście dowolnie przybliżać, oddalać i przesuwać. W górnej części okna ekranu znajdziemy wyszukiwarkę, która pozwoli na szybkie znalezienie konkretnego lotu, linii lotniczej, lotniska czy regionu.

Oddalenie mapy robi spore wrażenie – zwłaszcza jeśli nie zastanawialiśmy się nigdy nad wielkością biznesu lotniczego na świecie. Dodatkową atrakcję stanowi algorytm, dzięki któremu pozycja samolotów jest cały czas odświeżana – na zbliżeniach widzimy poruszanie się wybranej maszyny wzdłuż obranej trasy.

flighradar scr 2

W aplikacji Flighradar 24 znajdziemy również wiele szczegółów o wybranym połączeniu – czas odlotu i planowanego lądowania, aktualną wysokość i prędkość itp. Co więcej, w panelu z podsumowaniem wyświetlone są zdjęcia wskazanego samolotu.

Jedną z ciekawszych funkcji aplikacji jest widok 3D. Umożliwia on obserwowanie lotu z widokiem satelitarnym. Pozwala to na częściowe wczucie się w pilota danego samolotu. Co więcej, Flightradar oferuje moduł AR (rozszerzonej rzeczywistości), który wykrywa naszą lokalizację i nakłada na obraz z aparatu informacje o samolotach, które widzimy nad głową.

Flightradar24 Flight Tracker

Flightradar24 Flight Tracker to interesująca i dopracowana aplikacja z bardzo rozbudowaną bazą o lotach z całego świata. Z całą pewnością przyda się osobom szukającym szczegółowych informacji o wybranych połączeniach. Widok 3D i funkcja rozszerzonej rzeczywistości zrobi wrażenie na każdym użytkowniku.


Czytaj również: Najlepsze launchery na Androida [TOP 10]

]]>
Przemysław Kreft Software Sun, 23 Jul 2017 11:43:27 +0000 http://www.instalki.pl/images/newsy/lipiec_2017/flighradar2.jpg Flightradar24 Flight Tracker - zmień swój smartfon w wieżę kontroli lotów /aktualnosci/software/27264-flightradar24-flight.html
Najlepsze technologiczne newsy tygodnia [TOP 10] #211 http://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/27260-top-10-newsow-tygodnia-211.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/27260-top-10-newsow-tygodnia-211.html
Dziesięć najciekawszych wydarzeń z ostatnich kilku dni.

ZTE pobiło rekord prędkości internetu mobilnego, robot ochronny chciał popełnić samobójstwo, a pewien gracz przeszedł wszystkie części Fallouta w niespełna 2 godziny.

Pisaliśmy też o fałszywym sklepie ze sprzętem RTV i AGD oraz o zakończeniu prac nad popularnym odtwarzaczem multimediów.

Poniżej prezentujemy dziesięć najciekawszych wiadomości z ubiegłego tygodnia. Kolejność zestawienia jest losowa.

W domyślnej klawiaturze smartfonów HTC pojawiły się reklamy
HTC korzysta w swoich smartfonach z domyślnej klawiatury stworzonej przez firmę TouchPal. W ostatnim tygodniu zaczęły pojawiać się w niej reklamy, co oczywiście wzburzyło użytkowników urządzeń tej firmy. HTC obiecuje jednak, że rozwiąże ten problem.

Avast wykupił firmę Piriform, twórców CCleanera
Avast poinformował o przejęciu popularnego narzędzia CCleaner. Oprogramowanie służące do czyszczenia i optymalizacji systemu rzekomo nadal ma funkcjonować tak, jak dotychczas, a deweloperzy utrzymają niezależność. Niektórzy obawiają się jednak o przyszłość aplikacji.

Robot ochronny chciał popełnić „samobójstwo”. Rzucił się do basenu
Pewien robot ochronny stacjonujący w kompleksie biurowców w Waszyngtonie najwyraźniej miał dość swojej pracy i postanowił popełnić samobójstwo, rzucając się do basenu. A może nie mógł znieść ludzi? Tego nigdy się nie dowiemy. Wiadomo jednak, że wyciągnięcie urządzenia z wody było nie lada wyzwaniem.

robot ochronny w basenieRobot postanowił zażyć kąpieli

To koniec popularnego odtwarzacza multimediów. Twórcy wstrzymują prace
Po 11 latach prac Media Player Classic – Home Cinema może przestać być rozwijany. Brakuje bowiem rąk do pracy i chętnych deweloperów, którzy poprowadziliby projekt. Z tego też względu najnowsza wersja może być jednocześnie ostatnią.

Snapchat pozbywa się irytującego limitu
Snapchat postanowił pozbyć się jednego z najbardziej irytujących limitów. Mowa oczywiście o długości trwania snapów. Choć w tej materii dużo się nie zmieniło, to użytkownicy mogą teraz nagrywać 6 snapów pod rząd. Publikując je chronologicznie można zatem udostępnić nawet minutowy materiał wideo.

ZTE pobiło rekord prędkości mobilnej transmisji danych!
ZTE pochwaliło się o ustanowieniu nowego rekordu prędkości transferu danych w sieci mobilnej. Przy okazji testów technologii 5G przesyłano dane z przepustowością 19 Gb/s. Ping wyniósł natomiast 0,416 ms. Już za kilka lat taki internet mobilny może być na porządku dziennym.

Kobieta złapana na przemycie 102 iPhone'ów. Obwiązała je wokół ciała
Pewna kobieta chciała przemycić z Hongkongu do Chin aż 102 iPhone’y. W jaki sposób? Obwiązała je wokół własnego ciała. Celnicy zwrócili uwagę na zbyt ciepłe ubranie kobiety, nieadekwatne do aktualnej pogody. Może udałoby się, gdyby spróbowała zimą?

przemyt iphone'ówKobieta miała na sobie aż 102 iPhone’y

Gracz przeszedł wszystkie części Fallouta w niespełna 2 godziny (wideo)
Speedrunnerzy to gracze, którzy starają się jak najszybciej przejść dany tytuł, korzystając z różnego rodzaju sztuczek i błędów. Zazwyczaj jednak koncentrują się na jednej grze. Osobnik o nicku Tomatoanus postanowił natomiast w rekordowo szybkim tempie przejść wszystkie części Fallouta. Ciekawe, czy ktoś zdecyduje się pobić jego wynik.

Ministerstwo Finansów blokuje dostęp do kolejnych stron internetowych
Ministerstwo Finansów rozszerzyło listę niedozwolonych stron internetowych, które muszą być blokowane przez dostawców internetu. Tym razem do rejestru trafił jeden z największych graczy na światowym rynku e-hazardu – Pokerstars. Obecnie blokowanych jest już 685 adresów internetowych.

Sklep sprzedający sprzęt RTV i AGD okazał się oszustwem. Policja poszukuje poszkodowanych
Oszuści postanowili podszyć się pod sklep stacjonarny, zakładając na jego dane witrynę internetową incomp.pl. Sprawa wyszła na jaw w momencie, gdy do sklepu zaczęli zgłaszać się pierwsi poszkodowani. Obecnie policja poszukuje oszustów. Jeżeli zamawialiście coś w tym sklepie, należy zgłosić sprawę do organów ścigania.

]]>
Wojtek Onyśków Internet Sun, 23 Jul 2017 11:19:04 +0000 images/newsy/lipiec_2017/podsumowanie_211.jpg Najlepsze technologiczne newsy tygodnia [TOP 10] #211 /aktualnosci/internet/27260-top-10-newsow-tygodnia-211.html
Lawnchair - świetny launcher na Androida, którego warto poznać http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/27263-lawnchair.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/27263-lawnchair.html
Nowy launcher pozwala cieszyć się funkcjami znanymi ze smartfonów Pixel na każdym urządzeniu.

Jeśli chodzi o ekran startowy smartfona, większość użytkowników korzysta ze standardowego rozwiązania przygotowanego przez producenta urządzenia. Niepotrzebnie – zmiana launchera, czyli aplikacji odpowiadającej właśnie za wygląd i sposób korzystania z ekranu i listy aplikacji, nie jest trudna. Co więcej, nowy launcher może całkowicie odmienić nasze urządzenie. W sieci pojawił się program startowy, który ma szansę odnieść spory sukces.

Lawnchair – Pixel na wyciągnięcie ręki

Cena: 0 zł / Rozmiar: zależy od urządzenia / Android: zależy od urządzenia

Lawnchair, bo o nim mowa, to nowy launcher dla systemu Android, który odwzorowuje wygląd i niemal wszystkie funkcje znane ze smartfonów Google Pixel. Aplikacja opiera się zresztą na udostępnianej na zasadach open source bazie Pixel Launchera.

Od razu po uruchomieniu widzimy czysty ekran startowy z charakterystycznymi okrągłymi ikonami oraz przyciskiem uruchamiającym wyszukiwarkę Google. Przeciągając ekran z lewej strony otwieramy z kolei panel Google Now. Otwarcie listy aplikacji wymaga przeciągnięcia palcem z dołu ekranu – listę możemy szybko ograniczyć, wpisując odpowiednią nazwę w pole wyszukiwania.

lawnchair aplikacje

Domyślne ustawienia Lawnchair mają za zadanie jak najwierniej odwzorowywać autorski launcher od giganta wyszukiwarek. Nie oznacza to jednak, że nie możemy dostosowywać go do własnych potrzeb. Wręcz przeciwnie – bez trudu zmienimy ustawienia dotyczące interfejsu, stylu wyświetlanych ikon czy zachowania na poszczególne gesty.

lawnchair 1
Możemy na przykład włączyć ciemny motyw, wyświetlać przezroczysty dock czy też wgrać zewnętrzną paczkę z ikonami. Wśród dostępnych gestów warto wspomnieć o możliwości wyświetlania podglądu otwartych aplikacji poprzez gest uszczypnięcia ekranu.

Wszystko to sprawia, że Lawnchair można polecić w zasadzie każdemu użytkownikowi smartfona z Androidem (oczywiście poza osobami posiadającymi najnowsze modele smartfonów Google Pixel). Zyskamy w ten sposób odświeżony wygląd i bardzo przemyślany i płynnie działający interfejs z szerokimi możliwościami konfiguracyjnymi.

lawnchair

Launcher jest jeszcze na początku swojego rozwoju. Na razie nie znajdziemy go zatem w sklepie Google Play. Możecie go natomiast pobrać z naszej strony.


Czytaj również: Najlepsze launchery na Androida [TOP 10]

]]>
Przemysław Kreft Software Sun, 23 Jul 2017 11:05:32 +0000 http://www.instalki.pl/images/newsy/lipiec_2017/lawnchair1.jpg Lawnchair - świetny launcher na Androida, którego warto poznać /aktualnosci/software/27263-lawnchair.html
Tani laptop Kiano SlimNote 14.2 od poniedziałku w Biedronce. Warto wydać 599 zł? http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/27271-kiano-slimnote-14-2-w-biedronce.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/27271-kiano-slimnote-14-2-w-biedronce.html
Sprzęt z Windows 10 za śmieszne pieniądze.

Notebook Kiano wraca do oferty Biedronki. Tym razem do sprzedaży trafi 14-calowy Kiano SlimNote 14.2 w cenie 599 zł. Oferta obowiązuje od poniedziałku 24 lipca do 06 sierpnia 2017 roku.

Kiano SlimNote oferuje matowy wyświetlacz HD o przekątnej 14,1 cali. Sprzęt jest napędzany przez czterordzeniowy procesor Intel x5-Z8350. Na pokładzie znajdziemy też 2 GB pamięci RAM, port USB 3.0 i dysk eMMC o pojemności 32 GB.

Kompaktowe urządzenie posiada wbudowaną kamerkę do wideorozmów, złącze HDMI, moduł Bluetooth 4.0 oraz czytnik kart pamięci microSD. Notebook działa pod kontrolą systemu Windows 10, a klienci otrzymają także 30-dniową wersję próbną pakietu Microsoft Office.

Kiano Biedronka

Notebook Kiano SlimNote 14.2


Czy warto kupić Kiano SlimNote 14.2 w Biedronce? Cena jest naprawdę przystępna bowiem ten sam model w sklepach internetowych kosztuje ponad 700 zł. Trzeba mieć oczywiście świadomość, że to bardzo podstawowy komputer do zastosowań domowych. Sprawdzi się do przeglądania internetu czy tworzenia dokumentów jednak należy zapomnieć o grach czy zaawansowanej pracy z rozbudowanymi programami.

SPECYFIKACJA
 • PROCESOR: Intel x5-Z8350 (4 × 1.44 - 1.92GHz)
 • KARTA GRAFICZNA: Intel HD Graphics
 • WYŚWIETLACZ: 14.1” 1366x768
 • PAMIĘĆ RAM: 2 GB DDR3
 • PAMIĘĆ WEWNĘTRZNA: 32 GB eMMC
 • CZYTNIK KART PAMIĘCI: Tak
 • APARAT/KAMERA: 0.3Mpx Przód
 • AKUMULATOR: Bateria 10000 mAh
 • GŁOŚNIKI: Stereo
 • ZŁĄCZA: 3.5mm Jack, USB 2.0, USB 3.0, Mini HDMI
 • WI-FI: 802.11/b/g/n
 • BLUETOOTH: 4.0
 • SYSTEM OPERACYJNY: Microsoft Windows 10 Home
 • WYMIARY: 327×216×17 mm
 • WAGA: 1390 g

Jeżeli jesteście ciekawi jak notebook Kiano sprawuje się w codziennej pracy - koniecznie przeczytajcie naszą recenzję Kiano SlimNote 14.1, który nieznacznie różni się od nowszego modelu.Źródło: wł. 
]]>
Mateusz Ponikowski Hardware Sat, 22 Jul 2017 15:40:50 +0000 images/newsy/lipiec_2017/kiano-slimnote-14-2.jpg Tani laptop Kiano SlimNote 14.2 od poniedziałku w Biedronce. Warto wydać 599 zł? /aktualnosci/hardware/27271-kiano-slimnote-14-2-w-biedronce.html
5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić [Aplikacje tygodnia #40] http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/27265-aplikacje-tygodnia-40.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/27265-aplikacje-tygodnia-40.html
Zapraszamy na kolejną część naszej serii zestawień nowych i ciekawych gier i aplikacji dla Androida.

W tym tygodniu proponujemy przydatne narzędzie, dzięki któremu możemy łatwo śledzić nowe funkcje w naszych aplikacjach oraz dwie aplikacje dla fanów edycji i zabawy z efektami w nagraniach wideo. Do zestawienia trafiły również dwie gry – muzyczny tytuł dla fanów gry na instrumentach klawiszowych, a także wciągająca gra logiczna.

Changes

Cena: 0 zł / Wymagania: 4.4 i nowsze

Changes

Przydatna aplikacja narzędziowa, która zbiera w jednym miejscu informacje na temat nowości w naszych aplikacjach (changelog). Nie musimy dzięki temu zaglądać za każdym razem do sklepu Google Play. Changes pozwala wyszukać konkretną aplikację, a także ustalać, czy dana pozycja ma być widoczna na liście.

Changes


Loopsie - Cinemagraphs, Living Photos

Cena: 0 zł / Android: 4.1 i nowsze

Loopsie

Loopsie to nowa aplikacja, dzięki której w kilka chwil możemy stworzyć bardzo atrakcyjne „ruchome zdjęcia” (ang. cinemagraph). Są to krótkie, kilkusekundowe nagrania, w których tylko niewielka część obrazu jest animowana.

Aplikacja jest niezwykle intuicyjna w obsłudze i jej obsługa nie powinna przysporzyć problemu także mniej doświadczonym użytkownikom. Pozwala na tworzenie nowych projektów za pomocą kilku dotknięć ekranu.

Loopsie 


Vizmato

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Android: 4.0.3 i nowsze

Vizmato

Rozbudowany edytor wideo z bogatą bazą filtrów, efektów i innych gotowych elementów do wykorzystania. Możemy wykorzystywać zarówno dostępne na naszym urządzeniu nagrania, jak i kręcić filmy bezpośrednio za pomocą Vizmato.

Gotowymi projektami możemy szybko dzielić się ze znajomymi za pomocą popularnych serwisów społecznościowych.

Vizmato 


Pianista

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Android: 4.0 i nowsze

Pianista

Gra muzyczna, w której możemy (chociaż odrobinę) wczuć się w rolę tytułowego pianisty i zagrać najbardziej znane klasyczne utwory. Sterowanie opiera się na znanym z tego typu gier schemacie – gdy ikona danego dźwięku pojawia się w określonym miejscu, musimy ją dotknąć.

Pianista oferuje sporą liczbę utworów o zróżnicowanej trudności i kilka trybów rozgrywki, dzięki czemu gracze na każdym poziomie znajdą w niej coś dla siebie.

Pianista 


Dear My Love

Cena: 0 zł / Umożliwia zakupy w aplikacji / Android: 4.0 i nowsze

Dear My Love

Prosta i wciągająca układanka. Naszym zadaniem jest odpowiednie wskazywanie pól, by łączyć kafelki z takim samym obrazkiem. Za każde połączenie zdobywamy punkty – musimy przy tym oczywiście uważać, żeby nie zablokować sobie ruchów.

Dear My Love 


To już wszystkie nasze cotygodniowe propozycje. Jeżeli znasz nowości, o których powinniśmy napisać - koniecznie daj znać w komentarzu!

Sprawdź również: 5 nowych aplikacji na Androida, koniecznie je sprawdź! [Aplikacje tygodnia #39]

 
]]>
Przemysław Kreft Software Sat, 22 Jul 2017 15:24:45 +0000 images/TOP10/app-shots/Aplikacje_Tygodnia_40.jpg 5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić [Aplikacje tygodnia #40] /aktualnosci/software/27265-aplikacje-tygodnia-40.html
Śródziemie: Cień Wojny - mamy nowy zwiastun! http://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/27269-srodziemie-cien-wojny-zwiastun.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/27269-srodziemie-cien-wojny-zwiastun.html
Znamy także datę premiery.

Podczas panelu na Comic-Con, Interactive Entertainment zaprezentowało nowy zwiastun do gry Śródziemie: Cień Wojny. Zobaczcie, czego możecie się spodziewać.Nowy trailer skupia się na Szelobie - głównym, czarnym charakterze w całym Śródziemiu. Wspomniany bohater przybiera ludzką postać, aby przekazać informację o dalszym losie i przeznaczeniu świata znajdującego się w grze. Wszystkie wydarzenia w produkcji Interactive Entertainment rozgrywają się w okresie między Hobbitem, a Władcą Pierścieni.

Śródziemie: Cień Wojny to typowa gra RPG, która jest jednocześnie kontynuacją poprzedniej gry z serii. Tym razem twórcy przygotowali jednak dużo bardziej rozbudowaną rozgrywkę oraz świat do eksploracji. To jeszcze jednak nie koniec, bowiem Cień Wojny zaoferuje także zupełnie nowych bohaterów, jakich nie mieliśmy okazji poznać nigdy wcześniej.

Gra zadebiutuje już 10 października tego roku. Będziecie mogli w nią zagrać na konsoli Xbox One, Xbox One X, PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, a także wszystkich komputerach z systemem Windows 10.

Źródło: Eurogamer
]]>
Aleksander Piskorz Gry Sat, 22 Jul 2017 14:40:12 +0000 images/newsy/lipiec_2017/srodziemie1.jpg Śródziemie: Cień Wojny - mamy nowy zwiastun! /aktualnosci/gry/27269-srodziemie-cien-wojny-zwiastun.html
Tak wygląda pierwszy smartfon Samsunga z podwójnym aparatem http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/27270-samsung-galaxy-c7-tenaa.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/27270-samsung-galaxy-c7-tenaa.html
Model Galaxy C7 na 2017 rok.

Samsung Galaxy C7 2017 ma być pierwszym smartfonem Koreańczyków, który zostanie wyposażony w system podwójnego aparatu fotograficznego. O urządzeniu było słychać już wcześniej, jednak dopiero teraz możemy zobaczyć, jak wygląda ten sprzęt. Galaxy C7 2017 trafił bowiem do TENAA i zdradził kilka informacji na swój temat.

Urządzenie Samsunga zostało oznaczone, jako SM-C7100. Na tylnej obudowie widać, iż dwa oczka aparatu zostały umieszczone w pozycji pionowej. Czytnik linii papilarnych tym razem znalazł się pod wyświetlaczem - na przedniej obudowie. Co ciekawe, przednia kamerka do zdjęć selfie posiada dedykowaną, diodę doświetlającą LED.

Samsung Galaxy C7 2017 będzie mógł pochwalić się 5,5 calowym ekranem AMOLED o rozdzielczości full HD. Oprócz tego, w urządzeniu zobaczymy także procesor Exynos o częstotliwości taktowania na poziomie 2,39 Ghz. Układ ma być wspierany przez 3 lub 4 gigabajty pamięci RAM oraz 32 lub 64 GB miejsca na dane użytkownika. Za sprawne działanie odpowiadać będzie Android 7.1.1 Nougat.

Niestety na ten moment nie wiemy, kiedy dokładnie spodziewać się oficjalnej premiery tego smartfona. Podejrzewam jednak, że jego cena będzie dość wysoka.

Źródło: TENAA
]]>
Aleksander Piskorz Hardware Sat, 22 Jul 2017 14:28:21 +0000 images/newsy/lipiec_2017/samsunggalaxyc71.jpg Tak wygląda pierwszy smartfon Samsunga z podwójnym aparatem /aktualnosci/hardware/27270-samsung-galaxy-c7-tenaa.html