INSTALKI.pl - News Instalki.pl - portal technologiczny http://www.instalki.pl/aktualnosci.html Sun, 22 Apr 2018 10:09:05 +0000 pl-pl Serial o Wiedźminie będzie krótki i jeszcze na niego poczekamy... http://www.instalki.pl/aktualnosci/rozrywka/31077-wiedzmin-serial-odcinki-premiera.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/rozrywka/31077-wiedzmin-serial-odcinki-premiera.html
Nowe informacje.

Wiadomo już, że Wiedźmin doczeka się serialowej ekranizacji, która zostanie stworzona przez Netflixa. Oczywiście każdy fan jest podekscytowany tym faktem, ale zapewne Wasz zapał ostygnie, kiedy poznacie sugerowaną datę premiery – na ekranizację Wiedźmina przez Netflixa trzeba będzie poczekać do... 2020 roku.

Prace nad serialem mają się zamknąć w ośmiu odcinkach – obecnie napisany jest tylko pierwszy, pilotażowy epizod, tak więc zajmie jeszcze długo zanim zobaczymy Geralta na dużym ekranie. Lauren S. Hissrich zdradziła jednak, że jest pełna entuzjazmu w kontekście całego procesu twórczego i powinien on przebiegać bez większych problemów, przynajmniej w najbliższym czasie.

Pamiętajcie, że 2020 rok jest datą orientacyjną – poza tym nie ma żadnego, konkretnego przedziału czasowego, w którym Wiedźmin miałby pojawić się na popularnej platformie streamingowej.

Na serial trzeba będzie więc jeszcze naprawdę długo poczekać. Pytanie tylko, na ile twórcom uda się utrzymać zainteresowanie fanów. Wraz z upływającym czasem będzie ono bowiem znacząco słabnąć...

Źródło: PCGamer
]]>
Aleksander Piskorz Rozrywka Sat, 21 Apr 2018 11:41:25 +0000 images/newsy/04-2018/wiedzmininformacje.jpg Serial o Wiedźminie będzie krótki i jeszcze na niego poczekamy... /aktualnosci/rozrywka/31077-wiedzmin-serial-odcinki-premiera.html
Niemiecki sąd twierdzi, że adblocki są całkowicie legalne http://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/31078-niemiecki-sad-adblocki.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/31078-niemiecki-sad-adblocki.html
Firmy są poszkodowane.

Wczoraj pisałem dla Was o tym, iż w sklepie Google znalazło się kilka adblocków, które infekowały komputery użytkowników – mimo to zostały one pobrane ponad 20 milionów razy. Świeże doniesienia z Niemiec wskazują na to, iż według tego państwa blokowanie reklam w sieci jest... całkowicie legalne i nie podlega żadnej dyskusji.

Europejska marka Axel Springer, która złożyła pozew przeciwko firmie Eyeo (twórca Adblocka Plus) przegrała proces po wielu latach walki. Prawnicy Axel Springer argumentowali użycie adblocka, jako naruszanie praw konkurencji oraz mieli wątpliwości, co do tak zwanej "białej listy" stron, na których reklamy nie są blokowane.

Niemiecki sąd stwierdził, iż adblocki są całkowicie legalne, a praktyki biznesowe wykorzystywane przez twórców AdBlocka Plus nie są żadnym problemem. Oczywiście marka Eyeo zaprzecza wszystkim oskarżeniom, jednak tak naprawdę ciężko stwierdzić, jak jest naprawdę. W przeszłości faktycznie pojawiały się informacje na temat tego, iż niektóre portale płacom AdBlockowi Plus za to, aby przestał on unieszkodliwiać bannery na danej stronie.

Oczywiście Axel Springer nie poddaje się i skieruje całą sprawę do niemieckiego sądu konstytucyjnego. Czy marka zdziała cokolwiek w wyższej instancji?

To bardzo wątpliwe...

Źródło: Reuters
]]>
Aleksander Piskorz Internet Sat, 21 Apr 2018 11:24:18 +0000 images/newsy/04-2018/adblockniemcy.jpg Niemiecki sąd twierdzi, że adblocki są całkowicie legalne /aktualnosci/internet/31078-niemiecki-sad-adblocki.html
Eksplorator w Windowsie doczeka się ciemnego trybu? http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31076-eksplorator-windows-dark-mode.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31076-eksplorator-windows-dark-mode.html
Zmiana po wielu latach.

Microsoft w ostatnim czasie sukcesywnie wprowadza do Windowsa mniejsze lub większe zmiany, które mają przełożyć się na szybszą pracę oraz większy komfort podczas korzystania z oprogramowania. Tym razem dotarły do nas informacje, iż amerykańska firma może wdrożyć tryb "dark mode" dla Eksploratora zintegrowanego z systemem.

Na tym zrzucie ekranu możecie zobaczyć, jak dokładnie miałby wyglądać ciemny tryb w Eksploratorze. Jest postęp, ale to chyba... nie do końca tak będzie wyglądało. O ile lewa kolumna i górny pasek zostały ładnie pokolorowane, tak dalej w oknie znajdują się elementy, które wymagają liftingu – jeśli ma być to prawdziwy, ciemny tryb, to białego koloru jest tutaj zdecydowanie za dużo.

ciemnyeksplorator2

Oczywiście zmiana, którą widzicie jest dopiero początkiem przebudowy Eksploratora i bardzo możliwe, że doczeka się ona jeszcze wielu usprawnień oraz poprawek – nie ma co sugerować się wczesnym wydaniem. Microsoft udostępnił w ubiegłym tygodniu aktualizację Spring Creators Update i w naszym tekście możecie dowiedzieć się, jak ją zainstalować.

Co sądzicie o takim ciemnym Eksploratorze? Tak wyglądałby dobrze czy może wymaga większych poprawek?

Źródło: MsPowerUser
]]>
Aleksander Piskorz Software Sat, 21 Apr 2018 11:15:54 +0000 images/newsy/04-2018/ciemnyeksplorator.jpg Eksplorator w Windowsie doczeka się ciemnego trybu? /aktualnosci/software/31076-eksplorator-windows-dark-mode.html
Pięcioletni iPhone może otrzymać najnowszą wersję iOS http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31075-apple-iphone-5s-ios-12.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31075-apple-iphone-5s-ios-12.html
O który model chodzi?

W kontekście aktualizacji urządzeń do najnowszej wersji systemu Apple wypada od lat we wzorowy sposób. Ciężko się temu dziwić bowiem firma z Cupertino nie musi borykać się z problemami, które dotykają chociażby Google. Znalezione informacje na liście mailingowej WebKit wskazują na to, że pięcioletni iPhone będzie mógł cieszyć się iOS 12, który zostanie zaprezentowany w tym roku.

Konkretniej chodzi tutaj o iPhone'a 5s, który z perspektywy czasu faktycznie wydaje się już przestarzałym smartfonem. Do tej pory każdy sądził, iż to właśnie iOS 11 będzie ostatnią, dużą aktualizacją dla wspomnianego urządzenia, jednak może być zupełnie inaczej.

Druga wskazówka związana z aktualizacją, to testy oprogramowania iOS 12, które były przeprowadzane ze sprzętów z rozdzielczością ekranu na poziomie 1136 x 640 pikseli – dokładnie taki wyświetlacz ma iPhone 5s.

Pamiętajcie oczywiście, że nie są to w żaden sposób potwierdzone informacje, tak więc nie ma co się nastawiać, że Wasze urządzenie otrzyma najnowszego iOSa.

Jeśli jednak tak się stanie, to Apple może śmiało ogłosić się królem w kontekście wsparcia swoich urządzeń.

Źródło: 9to5mac
]]>
Aleksander Piskorz Hardware Sat, 21 Apr 2018 11:06:55 +0000 images/newsy/04-2018/iphone5sios12.jpg Pięcioletni iPhone może otrzymać najnowszą wersję iOS /aktualnosci/hardware/31075-apple-iphone-5s-ios-12.html
5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić [Aplikacje tygodnia #76] http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31057-aplikacje-tygodnia-76.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31057-aplikacje-tygodnia-76.html
Zapraszamy na kolejną część naszej serii zestawień nowych i ciekawych gier i aplikacji dla Androida.

W tym tygodniu prezentujemy ciekawą aplikację ułatwiającą organizację pracy, przydatne narzędzie dla osób dbających o prywatność, a także oficjalną aplikację popularnego serwisu biznesowego. Mobilni gracze będą mogli zmierzyć się w szalonym tytule wyścigowym oraz kolorowej wariacji na temat gry w golfa.

Taskade

Cena: 0 zł / Android: 4.1 i nowsze

Taskade

Rozbudowana aplikacja do tworzenia notatek, listy zadań, konspektów itp. Dzięki synchronizacji online zyskujemy dostęp do naszych danych na dowolnym urządzeniu. Taskade wyróżnia się również możliwością wspólnej pracy ze znajomymi czy współpracownikami.

Poszczególne projekty możemy łatwo dzielić z innymi użytkownikami oraz prowadzić z nimi czat w czasie rzeczywistym bezpośrednio w aplikacji.

Taskade


Exodus Privacy

Cena: 0 zł / Android: 4.1 i nowsze

Exodus Privacy

Ciekawe narzędzie dla osób szczególnie dbających o prywatność. Pozwala bowiem na dokładne zapoznanie się z listą uprawnień, które zostały nadane zainstalowanym na naszym urządzeniu aplikacjom.

Dodatkowym atutem jest możliwość wyświetlenia szczegółowego raportu dla wybranej pozycji w serwisie Exodus Privacy.

Exodus Privacy


Business Insider Polska

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Android: Android: 4.1 i nowsze

Business Insider Polska

Oficjalna aplikacja polskiej edycji popularnego serwisu biznesowego. Zyskujemy dzięki niej wygodny dostęp do wszystkich materiałów BI Polska. Artykułami możemy szybko oddzielić się ze znajomymi w mediach społecznościowych.

Jeżeli chcemy, aplikacja może również powiadamiać nas o ważnych i ciekawych materiałach tuż po ich publikacji.

Business Insider Polska


PAKO 2

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 2,59 zł-20,99 zł / Android: 4.3 i nowsze

PAKO 2

Gra wyścigowa, w której naszym zadaniem jest odebranie członków zespołu z miejsca przestępstwa, ucieczka przed policją i dotarcie do kryjówki. Ukończenie zadania zapewnia nam pieniądze, które możemy wydać na nowe samochody i lokalizacje.

PAKO 2


Up Golf

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 4,69 zł / Android: 4.2 i nowsze

Up Golf

Kolorowa wariacja na temat gry w golfa. Plansza nieustannie przesuwa się w górę, a naszym zadaniem jest wybijanie zabawnych zwierzaków na coraz wyższe poziomy. Niezbyt skomplikowany tytuł zręcznościowy, który przypadnie do gustu młodszym graczom.

Up Golf


To już wszystkie nasze cotygodniowe propozycje. Jeżeli znasz nowości, o których powinniśmy napisać - koniecznie daj znać w komentarzu!

Sprawdź również: 5 nowych aplikacji na Androida, koniecznie je sprawdź! [Aplikacje tygodnia #75]

 
]]>
Przemysław Kreft Software Sat, 21 Apr 2018 06:18:00 +0000 images/TOP10/app-shots/Aplikacje_Tygodnia_76.jpg 5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić [Aplikacje tygodnia #76] /aktualnosci/software/31057-aplikacje-tygodnia-76.html
Tetrun: Parkour Mania – niebanalna gra zręcznościowa (recenzja) http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31056-tetrun-niebanalna-gra-zrecznosciowa.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31056-tetrun-niebanalna-gra-zrecznosciowa.html
Mobilny parkour połączony z Tetrisem.

Gry zręcznościowe cieszą się sporą popularnością wśród mobilnych graczy. Nic dziwnego – wciągająca rozgrywka na różnym poziomie trudności oraz możliwość grania w dowolnej chwili sprawiają, że po tego typu tytuły może sięgnąć każdy. Oczywiście nie wszystkie gry są wystarczająco wciągające. Osoby szukające ciekawej zręcznościówki na smartfona powinny zainteresować się grą Tetrun: Parkour Mania.

Tetrun: Parkour Mania – gra łącząca parkour z… Tetrisem

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 4,09 zł-42,99 zł za sztukę / Android: 4.1 i nowsze
TetrunJest to bardzo ciekawa gra zręcznościowa, która łączy ze sobą parkour (miejska aktywność polegająca na jak najszybszym przemieszczaniu się, pokonując przeszkody w efektowny sposób) i kultową grę Tetris. Naszym zadaniem jest zatem nieustanny bieg i pokonywanie przeszkód w postaci spadających na planszę bloków.

Tetrun scr 1
Sterowanie w Tetrun nie jest zbytnio skomplikowane, jednak wymaga nieco treningu. Gesty możemy wykonywać w ośmiu kierunkach, a dodatkowo z czasem odblokowujemy i uczymy się specjalnych akcji i trików. Biegniemy po planszy, wspinamy się lub przeskakujemy przeszkody, a przy tym musimy uważać na spadające klocki znane z Tetrisa. Wymaga to trochę koncentracji, ale daje sporo frajdy. Dodatkowe punkty możemy zbierać dzięki wykonywaniu zadań specjalnych (np. nie ruszać się przez 10 sekund). Dodatkowym atutem jest możliwość rywalizacji ze znajomymi.

Tetrun: Parkour Mania to bardzo ciekawa i oryginalna gra zręcznościowa. Zapewnia sporo zabawy i potrafi wciągnąć na dłuższy czas. Pozycja warta uwagi, szczególnie dla fanów tytułów wymagających nieco refleksu i koncentracji.


Czytaj również: Elephone U Pro - test flagowca z zakrzywionym ekranem AMOLED

]]>
Przemysław Kreft Software Sat, 21 Apr 2018 06:17:00 +0000 http://www.instalki.pl/images/newsy/kwiecien_2018/Tetrun_Parkour_Mania.jpg Tetrun: Parkour Mania – niebanalna gra zręcznościowa (recenzja) /aktualnosci/software/31056-tetrun-niebanalna-gra-zrecznosciowa.html
Nadchodzi nowy Xbox? Microsoft szuka pracowników http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31067-microsoft-nowy-xbox-prace.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31067-microsoft-nowy-xbox-prace.html
Firma zbiera zespół.

Konsole nowej generacji to sprzęty, które trafią na rynek dopiero za kilka lat – premiera PlayStation 5 spodziewana jest na 2020 rok i zapewne nie inaczej będzie z nowym Xboxem. Microsoft zaczął już jednak powoli kompletować zespół, który zajmie się stworzeniem wspomnianego urządzenia. Na stronie giganta znaleziono dwie oferty pracy, które dotyczą "przyszłych projektów z rodziny Xbox" – cokolwiek to znaczy.

W ogłoszeniu można znaleźć również zachętę od producenta z Redmond, która brzmi mniej więcej tak: "dołącz do nas, aby być częścią tego, co pojawi się w przyszłości". Pierwsza oferta pracy dotyczy osoby odpowiedzialnej za pamięci DRAM, a druga skupia się na specjaliście od pamięci masowej. Czyżby Microsoft pracował nad przyspieszeniem oraz zwiększeniem wydajności nowej konsoli? To bardzo możliwe, jednak nie liczyłbym na to, że nowy Xbox wykorzysta do działania dysk SSD. To wszystko głównie przez wysoką cenę tego typu nośników oraz ilość miejsca, jaką zajmują najnowsze gry.

Patrząc jednak na wspomniane ogłoszenia Amerykanów można założyć, że prace nad nowym Xboxem jeszcze nie rozpoczęły się na dobre. Zapewne gigant z Redmond dopiero projektuje urządzenie i zanim stworzy pierwszy, w pełni działający prototyp, to minie jeszcze sporo czasu.

Na więcej szczegółów trzeba będzie po prostu cierpliwie czekać.

Źródło: Reset Era
]]>
Aleksander Piskorz Hardware Fri, 20 Apr 2018 14:30:03 +0000 images/newsy/04-2018/xboxnowakonsola.jpg Nadchodzi nowy Xbox? Microsoft szuka pracowników /aktualnosci/hardware/31067-microsoft-nowy-xbox-prace.html
Wiemy już, dlaczego premiera Xiaomi Mi 7 się opóźnia http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31060-xiaomi-mi-7-sensory-3d.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31060-xiaomi-mi-7-sensory-3d.html
Chińczycy pracują nad ważną innowacją.

Xiaomi Mi 7 to smartfon, na którego temat do sieci niemalże co chwila przedostają się nowe informacje. Flagowiec Chińczyków pojawi się na przestrzeni tego roku, jednak do tej pory dalej nie wiadomo, kiedy nastąpi jego oficjalna prezentacja. Chińczycy zaliczają opóźnienie przez to, iż pracują obecnie nad zaawansowaną technologią. O czym dokładnie mowa?

Według nowego raportu Digitimes, Xiaomi ma obecnie skupiać się na rozwoju technologii związanej z sensorami 3D oraz skanowaniem użytkownika oraz otoczenia. Tego typu rozwiązanie ma być przełomem w świecie Androida i nie dziwi fakt, iż chiński gigant chce je mieć u siebie jako pierwszy. Wszystkie sensory, które Xiaomi wrzuci do modelu Mi 7 mogą działać bardzo podobnie do tych znanych już wcześniej z iPhone'a X. Dzięki technologii 3D użytkownicy będą mogli skorzystać z rozpoznawania twarzy oraz innych udogodnień, bez konieczności martwienia się o własne bezpieczeństwo.

Na ten moment Chińczycy borykają się jednak z problemami, które związane są z integracją sensorów w postaci elektroniki wraz z samym oprogramowaniem, które miałoby nimi sterować podczas wykonywania różnych zadań. Inni producenci, tacy jak Huawei czy Samsung również w kuluarach pracują nad tym, aby wspomniana technologia działała możliwie najlepiej oraz jak najszybciej.

Najnowsze przecieki wskazują na to, iż Xiaomi Mi 7 zostanie zaprezentowany dopiero w trzecim kwartale tego roku, a nie jak się wcześniej spodziewano – w okolicach wakacji.

Czy warto będzie czekać, aby móc skorzystać z nowych sensorów 3D?

Źródło: Digitimes
]]>
Aleksander Piskorz Hardware Fri, 20 Apr 2018 14:02:26 +0000 images/newsy/04-2018/xiaomimi7sensory3d.jpg Wiemy już, dlaczego premiera Xiaomi Mi 7 się opóźnia /aktualnosci/hardware/31060-xiaomi-mi-7-sensory-3d.html
Google chce konkurować z iMessage. Poznajcie... Chat http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31071-google-chat-komunikator.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31071-google-chat-komunikator.html
Kolejny komunikator w ofercie.

Tak, dobrze przeczytaliście – Google chce stworzyć kolejny komunikator, który zostanie zintegrowany z Androidem. Aplikacja będzie nazywać się "Chat", jednak w porównaniu do Hangoutsa czy Allo będzie posiadała jedną, bardzo istotną zmianę. Dzięki wykorzystaniu standardu RCS, Chat miałby być konkurencją dla iMessage, który zastępuje użytkownikom smartfonów Apple tradycyjne smsy.Wszystkie funkcje programu Chat mają zostać zintegrowane z aplikacją "Wiadomości" znajdującą się już na Androidzie. Podobnie, jak w przypadku iMessage będzie można używać Chata do wysyłania tekstu do innych użytkowników. Jeśli smartfon odbiorcy także będzie korzystał z wspomnianego RCS, wtedy też na ekranie wyświetli się "bogatsza" wersja wiadomości. Jeśli nie, to wszystko zostanie po prostu przekonwertowane w zwykłego smsa. Co z komunikatorem Allo, który do tej pory był tak bardzo zachwalany przez amerykańskiego giganta? Google poinformowało, iż póki co "wstrzymuje" prace nad tym programem – to brzmi naprawdę kiepsko w kontekście przyszłych aktualizacji.Na przestrzeni najbliższych 12 lub 18 miesięcy, Google chce wprowadzić do swojego oprogramowania pełne wsparcie dla technologii RCS oraz aplikacji Chat. Na pełną, zoptymalizowaną obsługę wiadomości przyjdzie nam więc jeszcze trochę poczekać - wszystko zależy od partnerów firmy z Mountain View.

Jak widać nie tylko technologia Flash, ale również smsy powoli odchodzą do lamusa. Na przestrzeni najbliższych lat w tym segmencie również czeka nas mała, ale dość istotna rewolucja. 

Źródło: Engadget
]]>
Aleksander Piskorz Software Fri, 20 Apr 2018 13:11:34 +0000 images/newsy/04-2018/googlechat.jpg Google chce konkurować z iMessage. Poznajcie... Chat /aktualnosci/software/31071-google-chat-komunikator.html
20 płatnych gier i aplikacji na Androida o sporej wartości pobierzesz teraz za darmo http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31066-20-platnych-gier-i-aplikacji-na-androida.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31066-20-platnych-gier-i-aplikacji-na-androida.html
Promocja ograniczona czasowo.

Prezentujemy kolejne zestawienie gier i aplikacji, które przez ograniczony czas można pobrać za darmo bezpośrednio z Google Play.

Tradycyjnie do zgarnięcia jest między innymi kilka ciekawych gier, jak 0 to Billionaire czy Cartoon Dungeon VIP. Wśród aplikacji na uwagę zasługuje aplikacja do automatyzacji Autoset oraz Cleaner eXtreme Pro, narzędzie do oczyszczania pamięci wewnętrznej w naszych urządzeniach mobilnych.

Promocje są ograniczone czasowo. Warto pospieszyć się z przypisywaniem interesujących nas pozycji do konta Google (raz przypisane aplikacje pozostają tam na stałe).

Darmowe gry:
 1. 0 to Billionaire (1,79 zł)
 2. Deep Sea Fish Kebab (11,99 zł)
 3. Dots puzzle (4,39 zł)
 4. Photo Puzzles (10,99 zł)
 5. Dead Bunker II (1,79 zł)
 6. Cartoon Dungeon VIP (4,29 zł)

Darmowe aplikacje:
 1. Cleaner eXtreme Pro (9,09 zł)
 2. Autoset - Android Automation Device Settings (7,79 zł)
 3. Silent Mode PRO (Camera Mute) (6,09 zl)
 4. Baby Explorer (12,99 zł)
 5. PowerAudio Pro Music Player (1,79 zł)
 6. Night Mode - Blue Light Filter for eye care (1,79 zł)
 7. Subtract Fractions Trainer (8,49 zł)
 8. onTouch English Dictionary - Premium (6,79 zł)

Darmowe paczki tapet i ikon::
 1. 3Art Alive 3D Pro lwp (5,29 zł)
 2. Space Symphony 3D Pro LWP (5,29 zł)
 3. Morgana Icon Pack (2,59 zł)
 4. Mazic - Icon Pack (2,39 zł)
 5. Outlix - Icon Pack (2,09 zł)
 6. Fresy - Icon Pack (2,79 zł)

Żródło: Google Play
]]>
Przemysław Kreft Software Fri, 20 Apr 2018 13:01:15 +0000 images/newsy/04-2018/darmowe_gry_i_appki.jpg 20 płatnych gier i aplikacji na Androida o sporej wartości pobierzesz teraz za darmo /aktualnosci/software/31066-20-platnych-gier-i-aplikacji-na-androida.html
Powstaje technologia do wykrywania oszustw drogą e-mail http://www.instalki.pl/aktualnosci/bezpieczenstwo/31074-powstaje-technologia-do-wykrywania-oszustw-droga-e-mail.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/bezpieczenstwo/31074-powstaje-technologia-do-wykrywania-oszustw-droga-e-mail.html security-protection-anti-virus-software-60504
Coraz bezpieczniej.

W dzisiejszych czasach zagrożenie w sieci nadchodzi z praktycznie każdej strony - jedną z nich są wiadomości e-mail, które często zawierają nieznane załączniki. Sporym problemem jest także podszywanie się pod inne osoby w celu osiągnięcia korzyści w postaci gotówki czy dostępu do komputera. Z tym zagrożeniem postanowiła walczyć firma Trend Micro.

Trend Micro Writing Style DNA to nowa warstwa ochrony przed atakami na biznesową pocztę elektroniczną wykorzystująca sztuczną inteligencję do stworzenia wzorca stylu pisania użytkownika obejmującego ponad 7000 cech. Po wykryciu wiadomości e-mail, która wygląda na próbę podszycia się pod osobę zajmującą wysokie stanowisko, język wiadomości jest porównywany z tym modelem opracowanym przez sztuczną inteligencję, a do rzekomego nadawcy, adresata i działu IT jest wysyłane ostrzeżenie.

pexels-photo
Taki system działania pozwala na szybką reakcję na zagrożenie, które w przypadku sfery biznesowej może przynieść naprawdę dalekosiężne skutki. Według prognozy w 2018 r. łączne szkody poniesione przez firmy z całego świata wskutek fałszywych biznesowych wiadomości e-mail mają wynieść 9 miliardów dolarów, przy średniej szkodzie 132 000 dolarów na jeden incydent. Jak więc widać, walka z tego typu atakami jest konieczne z finansowego punktu widzenia.

Obrona przed fałszywymi mailami jest także konieczna z innego powodu - prawie 70% ataków na biznesową pocztę e-mail to podszywanie się pod prezesa, dyrektora generalnego lub dyrektora zarządzającego, który prosi o szybkie zrobienie przelewu bankowego lub odesłanie poufnych danych. Takie ataki trudno wykryć, ponieważ wiadomości nie zawierają zwykle załączników ani łączy URL, które łatwiej rozpoznać jako podejrzane. Wygląda więc na to, że lepiej od człowieka uczyni to maszyna. Nie pierwszy raz zresztą.

źródło: Trend Micro
]]>
Amadeusz Cyganek Bezpieczeństwo Fri, 20 Apr 2018 12:56:19 +0000 images/newsy/kwiecien_2018/security-protection-anti-virus-software-60504.jpeg Powstaje technologia do wykrywania oszustw drogą e-mail /aktualnosci/bezpieczenstwo/31074-powstaje-technologia-do-wykrywania-oszustw-droga-e-mail.html
Satellite Reign - kolejna gra za darmo! http://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/31064-satellite-reign-za-darmo.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/31064-satellite-reign-za-darmo.html maxresdefault
Przyjemna gra sprzed dwóch lat.

Ledwie kilkanaście minut temu informowałem Was o możliwości zagrania kompletnie za darmo w całkiem udaną strategię turową Eador: Masters of the Broken World, a już mam dla Was kolejną grę, którą możecie dostać do swoich rąk kompletnie za darmo. Tym razem dzięki ofercie sklepu Humble Store.

To Satellite Reign, czyli bardzo intrygująca i w wielu kwestiach szalenie udana strategia osadzona w bardzo popularnych ostatnimi czasy cyberpunkowych klimatach. W grze kierujemy grupką czterech agentów, których głównym zadaniem jest stawianie czoła ruchowi oporu oraz walka ze służbami będącymi na usługach obcych organizacji. Oprócz ciekawej fabuły gra oferuje także bardzo łądnie wyglądającą oprawę wizualną oraz spore możłiwości w kontekście prowadzenia nieliniowej rozgrywki.By otrzymać grę na własność, konieczne jest posiadanie konta w sklepie Humble Store. Po zalogowaniu się do tej usługi musicie jedynie wejść na stronę poświęconą tej produkcji, a następnie dodać ją do swojego konta. Po chwili otrzymacie kod na Steam, który trzeba wykorzystać w rzeczonej usłudze. Oferta dostępna jest do soboty do godziny 19, więc czasu pozostało naprawdę niewiele!

źródło: Humble Store
]]>
Amadeusz Cyganek Gry Fri, 20 Apr 2018 12:46:58 +0000 images/newsy/kwiecien_2018/maxresdefault.jpg Satellite Reign - kolejna gra za darmo! /aktualnosci/gry/31064-satellite-reign-za-darmo.html
Eador: Masters of the Broken World do pobrania za darmo http://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/31063-eador-za-darmo.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/31063-eador-za-darmo.html 0de3eb76863ea54f4e48888bfd616805e23e1464de1be67da1a83aba96f6869e
Wszyscy lubimy darmowe gry.

Ostatnimi czasy obserwujemy prawdziwy wysyp darmowych gier oferowanych przez różnorodne, internetowe serwisy dystrybuujące różnego rodzaju produkcje. Długo temu trendowi opierał się Steam, ale wygląda na to, że i tutaj będziemy coraz częściej zaskakiwani takimi miłymi podarkami.

Wszyscy możemy teraz pobrać za darmo grę Eador: Masters of the Broken World. Sam tytuł pewnie niewiele Wam mówi, ale jest to gra, której bez wątpienia warto dać szansę. Tytuł ten został udostępniony za darmo w piątą rocznicę jego premiery, a jest to naprawdę bardzo przyjemna i grywalna strategia osadzona w realiach fantasy. To klasyczna turówka, ze światem podzielonym na heksy, w której prowadzimy do boju skompletowaną przez siebie armię, a całosć prezentuje się bardzo podobnie do kultowej, trzeciej odsłony serii Heroes of Might & Magic.

Grę możecie otrzymać za darmo w bardzo prosty sposób - wystarczy jedynie zalogować się na swoje konto w serwisie Steam i udać się na kartę produktu. Po wciśnięciu zielonego przycisku "Zainstaluj" gra zostanie automatycznie przypisana do konta. Tytuł dorwiecie za darmo do niedzieli do godizny 19, więc warto się pospieszyć!

źródło: Steam
]]>
Amadeusz Cyganek Gry Fri, 20 Apr 2018 12:36:16 +0000 images/newsy/kwiecien_2018/0de3eb76863ea54f4e48888bfd616805e23e1464de1be67da1a83aba96f6869e.jpg Eador: Masters of the Broken World do pobrania za darmo /aktualnosci/gry/31063-eador-za-darmo.html
LG nie jest w stanie zaspokoić apetytu Apple na ekrany OLED do iPhone'ów? http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31073-lg-nie-jest-w-stanie-zaspokoic-apetytu-apple-na-ekrany-oled-do-iphone-ow.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31073-lg-nie-jest-w-stanie-zaspokoic-apetytu-apple-na-ekrany-oled-do-iphone-ow.html
Apple w trudnej sytuacji.

Apple podejmuje wysyłki mające na celu znalezienie kolejnego dostawcy wyświetlaczy OLED do swoich smartfonów. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z założoną strategią.

Aktualnym, a jednocześnie jedynym dostawcą ekranów OLED do urządzeń iPhone X jest Samsung. Nie jest tajemnicą, że firmy konkurują ze sobą na wielu polach więc amerykański gigant zrobi wszystko aby uniezależnić się od koreańskich dostaw.

Rozwiązaniem problemu miała być współpraca z LG Display jednak jak wskazuje The Wall Street Journal, Apple nie ma pewności czy LG podoła procesom produkcyjnym, a dodatkowo pojawiają się obawy o jakość ekranów.

LG ma niezłe doświadczenie w produkcji OLED'ów, które stosowane są głównie w telewizorach. W przypadku smartfonów firma zastosowała tę technologię w modelu V30, wyświetlacze trafiły też do Google Pixel 2 XL jednak nie obyło się bez problemów. Wielu użytkowników zgłaszało problemy z temperaturą barw.

 iPhone X

Decyzja Apple o poszukiwaniach alternatywnego dostawy jest uzasadniona. Obecnie to Samsung rozdaje karty i może kontrolować ceny dostarczanych komponentów.

Źródło: The Verge
]]>
Mateusz Ponikowski Hardware Fri, 20 Apr 2018 12:31:54 +0000 images/newsy/04-2018/iPhone_X.jpg LG nie jest w stanie zaspokoić apetytu Apple na ekrany OLED do iPhone'ów? /aktualnosci/hardware/31073-lg-nie-jest-w-stanie-zaspokoic-apetytu-apple-na-ekrany-oled-do-iphone-ow.html
Jesteś w Play? Możesz zgarnąć 10 zł na zakupy w Google Play http://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/31072-10-zl-cashbacku-w-google-play.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/31072-10-zl-cashbacku-w-google-play.html
10 zł rabatu na gry, dodatki, aplikacje, książki czy filmy.

Play rusza kolejny raz z promocją dla użytkowników urządzeń z Androidem. Tym razem można dostać 10 zł rabatu na dowolne treści ze sklepu Play (gry, dodatki, aplikacje, książki czy filmy) jednak jest jeden warunek - musisz korzystać z oferty na abonament w Play lub w Red Bull MOBILE.

Aby zdobyć rabat należy podczas zakupów skorzystać z płatności „Dopisz do rachunku PLAY” znanej też jako skorzystaj z płatności przez operatora PLAY.

play

Z promocji możesz skorzystać tylko raz, niezależnie od wydanej kwoty. Jeśli kupisz produkt za 10 zł lub mniej, na rachunku zobaczysz cenę 1 gr, a pozostała kwota nie przechodzi na kolejne zakupy. Promocja obowiązuje od 20.04.2018 do 20.05.2018 i dotyczy tylko ofert na abonament.

Promocja dostępna przy pierwszym zakupie z wykorzystaniem "Dopisz do rachunku Play" lub przy zakupie po 180 dniach przerwy w korzystaniu z tej metody licząc od dnia startu promocji.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie operatora.

Źródło: Play
]]>
Mateusz Ponikowski Internet Fri, 20 Apr 2018 12:00:36 +0000 images/newsy/04-2018/Play_GP.jpg Jesteś w Play? Możesz zgarnąć 10 zł na zakupy w Google Play /aktualnosci/internet/31072-10-zl-cashbacku-w-google-play.html
W końcu! Technologia Flash powoli odchodzi do lamusa http://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/31068-adobe-flash-koniec-wsparcia.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/31068-adobe-flash-koniec-wsparcia.html
Aż do całkowitego zniknięcia.

Technologia Adobe Flash jest z nami praktycznie od początku istnienia komercyjnego internetu. Rozwiązanie w przeszłości sprawdzało się podczas tworzenia gier czy dodawania interaktywnych dodatków na stronach. Okazuje się, iż w 2018 rok dla Flasha nie jest już taki kolorowy, jak kiedyś. Technologia jest wykorzystywana jedynie na 4,9 procenta wszystkich stron w sieci.

Spadek popularności Flasha związany jest z kilkoma rzeczami. Po pierwsze, rozwiązanie nie jest zbyt bezpieczne, głównie ze względu na swój wiek. Po drugie, większość popularnych przeglądarek internetowych blokuje elementy we Flashu oraz powoli przestaje... go obsługiwać. Adobe ma zakończyć wspieranie Flasha już przed końcem 2020 roku, czyli praktycznie za niecałe trzy lata.

flashpopularnosc

Dlaczego Flash przestanie istnieć? Głównie dlatego, iż na horyzoncie pojawiają się takie rozwiązania, jak HTML5 czy WebGL – są to technologie szybsze, bezpieczniejsze oraz mające większy potencjał w kontekście wdrażania ich przez programistów oraz webmasterów.

Czy trzeba się smucić żegnając Flasha? W kontekście nostalgii na pewno, ale porzucenie technologii Adobe finalnie wyjdzie nam tylko i wyłącznie na dobre.

Źródło: W3Techs
]]>
Aleksander Piskorz Internet Fri, 20 Apr 2018 11:31:25 +0000 images/newsy/04-2018/adobeflashkoniec.jpg W końcu! Technologia Flash powoli odchodzi do lamusa /aktualnosci/internet/31068-adobe-flash-koniec-wsparcia.html
Dziś premiera God of War - ekskluzywny tytuł wyłącznie na PlayStation http://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/31070-premiera-god-of-war.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/31070-premiera-god-of-war.html
Tytuł na wyłączność.

Dziś do sklepów trafiła jedna z najbardziej oczekiwanych konsolowych gier tego roku – God of War. Tytuł dostępny jest wyłącznie na PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro w pełnej polskiej wersji językowej z aktorskim dubbingiem.

Najnowsza część God of War opowiada historię Kratosa, który po zemszczeniu się na bogach Olimpu zamieszkał w pełnym niebezpieczeństw świecie nordyckich bóstw, gdzie próbuje wychować syna Atreusa i zmierzyć się ze swoim mrocznym dziedzictwem. Gra charakteryzuje się angażującą historią, widowiskowymi walkami oraz bogatym światem inspirowanym nordycką mitologią.

Sony przygotowało szereg promocji związanych z premierą God of War. Wśród nich konsola PlayStation 4 500GB z grą GOW od 1099 zł, PlayStation 4 1TB z grą GOW od 1199 zł oraz najciekawszy zestaw czyli PlayStation 4 Pro z grą GOW od 1699 zł.

Gra spotkała się z ogromnym uznaniem testerów i krytyków zbierając bardzo pozytywne recenzje i zdobywając świetnie 95 na 100 możliwych punktów na międzynarodowym serwisie Metacritic.com. Sprawia to, że God of War stał się najlepiej ocenianym tytułem na wyłączność na konsolę PlayStation 4.Dodatkowo, fani serii będą mieli możliwość zakupu limitowanej edycji PlayStation 4 Pro inspirowanej motywami graficznymi z God of War. Górny panel konsoli został ozdobiony znakami runicznymi prosto z topora głównego bohatera, a front konsoli łączy nordyckie runy z ozdobnym, złotym motywem dodatkowo podkreślając wyjątkowość edycji specjalnej. Konsole wykonano w kolorze srebrnym ze złotymi akcentami.

PS4 GodofWar

Źródło: PlayStation
]]>
Mateusz Ponikowski Gry Fri, 20 Apr 2018 10:45:36 +0000 images/newsy/04-2018/NarTrailer_2.jpg Dziś premiera God of War - ekskluzywny tytuł wyłącznie na PlayStation /aktualnosci/gry/31070-premiera-god-of-war.html
Ruszyła CYFROgratka 2018, solidna wyprzedaż gier http://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/31069-cyfrogratka-2018.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/31069-cyfrogratka-2018.html
Obniżki na gry w wersji cyfrowej.

Sklep GRYOnLine.pl poinformował o rozpoczęciu CYFROgratki 2018 – promocji na gry w wersji cyfrowej, która trwać będzie przez 7 dni.

Oferta obejmuje ponad 1000 gier i dodatków z oferty digital, przecenionych nawet do –90%. Wydarzenie trwać będzie do 26 kwietnia 2018 (czwartek). W przeciwieństwie do poprzedniej edycji, tym razem wszystkie oferty będą aktywne przez cały czas trwania promocji.

Najciekawsze oferty tegorocznej CYFROgratki to m.in.:

1. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona – 7,50 zł
2. Overcooked: Gourmet Edition – 21,42 zł
3. BioShock Infinite – 32,22 zl
4. Euro Truck Simulator 2 – 12,50 zł
5. Batman: Arkham Knight Premium Edition – 35,75 zł
6. Stellaris – 57,20 zł
7. Cities: Skylines Deluxe Edition – 35,75 zł
8. Mount & Blade Collection – 34 zł
9. LEGO Ninjago Movie - Gra wideo – 38 zł
10. DmC Devil May Cry – 31,25 zł

Pełna lista gier objętych promocją dostępna jest pod tym adresem.

Źródło: sklep.gry-online.pl

]]>
Mateusz Ponikowski Gry Fri, 20 Apr 2018 10:31:58 +0000 images/newsy/04-2018/W2.jpg Ruszyła CYFROgratka 2018, solidna wyprzedaż gier /aktualnosci/gry/31069-cyfrogratka-2018.html
Nubia Red Magic to kolejny smartfon dla graczy. Czy to już nie przesada? http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31061-nubia-red-magic.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/31061-nubia-red-magic.html
Konkurencja dla Xiaomi i Razera.

Marka ZTE podczas specjalnej konferencji w Pekinie zaprezentowała nowy smartfon dla graczy, który został wydany w portfolio Nubia. Poznajcie Red Magic, czyli oficjalną odpowiedź na Xiaomi BlackShark oraz Razer Phone. Czego tym razem możemy się spodziewać?Gamingowy smartfon Nubia Red Magic został wyposażony w 6 calowy wyświetlacz, który działa w rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli – całość została zabezpieczona szkłem NEG Dinorex T2X-1. Za sprawne działanie i bezproblemowe granie ma odpowiadać procesor Qualcomm Snapdragon 845 w połączeniu z 6 lub 8 GB pamięci RAM oraz 64 lub 128 GB miejsca na dane użytkownika. Pod względem reszty specyfikacji wcale nie jest gorzej!

Nubia Red Magic może pochwalić się także przednią kamerką o rozdzielczości 8 Mpix oraz tylnym aparatem wykorzystującym 24 megapikselowy sensor Samsunga ze światłem f/1.7 – w tym wypadku mamy do czynienia jedynie z cyfrową stabilizacją obrazu. Muzyki oraz dźwięków z gier możecie słuchać przy pomocy złącza słuchawkowego jack z wzmacniaczem TAS25555 oraz DTS Audio.

nubiaredmagic2

Za komunikację w gamingowym smartfonie Nubii odpowiada technologia dual SIM, LTE oraz szybkie Wi-Fi 802.11ac z 2x2 MU-MIMO. Długie działanie ma zapewnić bateria o pojemności 3800 mAh. Smartfon Nubii posiada wymiary 158,1 x 74,9 x 9,5 milimetra i waży 185 gramów. Po wyjęciu z pudełka możecie spodziewać się Androida 8.1 Oreo z Nubia Red Magic OS.

nubiaredmagic3

Ile trzeba będzie zapłacić za ten sprzęt? W przypadku wersji z 6 GB RAM i 64 GB pamięci będzie to 399 dolarów, a w przypadku najmocniejszej konfiguracji już 479 dolarów. Te ceny w przeliczeniu jeden do jednego dają na dzień dzisiejszy 1345 oraz 1615 złotych.

Źródło: ZTE
]]>
Aleksander Piskorz Hardware Fri, 20 Apr 2018 08:41:37 +0000 images/newsy/04-2018/nubiaredmagic.jpg Nubia Red Magic to kolejny smartfon dla graczy. Czy to już nie przesada? /aktualnosci/hardware/31061-nubia-red-magic.html
Tim Cook skutecznie zabił nadzieję. Nie będzie ważnego połączenia http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31062-ios-macos-polaczenie.html http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/31062-ios-macos-polaczenie.html
Fani Apple mogą być zawiedzeni.

Pod koniec zeszłego roku w mediach pojawiła sie informacja o tym, iż Apple planuje stworzyć zupełnie nowy projekt, który skupiałby się na uniwersalnej platformie łączącej iOS oraz macOS – podobnie, jak chciał zrobić w przeszłości Microsoft. Programiści amerykańskiego giganta mieli opracowywać uniwersalne aplikacje oraz gry, które pozwoliłyby na uruchamianie ich niezależnie od tego czy używalibyście MacBooka czy też iPhone'a. Tim Cook postanowił zdementować plotki trafiające do sieci i stwierdził, że opisywana przeze mnie wyżej fuzja nigdy nie będzie miała miejsca.

Szef Apple wyjaśnił także, dlaczego Apple trzyma osobno macOS oraz iOS. Oba systemy operacyjne według Cooka są "niewiarygodne" i "świetne" – no, ale tego można było się spodziewać. Cook nie chce jednak, aby połączenie oprogramowania sprawiło, iż programiści oraz przede wszystkimi użytkownicy musieliby iść na kompromisy. Prezes firmy z jabłkiem w logo poinformował też, iż jego zdaniem fuzja dwóch systemów nie jest tym, czego użytkownicy wymagają od Apple.

Całe to oświadczenie jest sprzeczne z dużym raportem Bloomberga, który pojawił się pod koniec ubiegłego roku. Oczywiście Cook może zastosować ciekawy blef, który jeszcze bardziej podkręci atmosferę oraz zwiększy naszą ciekawość.

Czy połączenie macOS z iOS i aplikacje uniwersalne byłyby szansą na sukces? Na pewno Apple zrobiłoby to lepiej niż Microsoft, ale co do przydatności tego rozwiązania mam pewne wątpliwości...

Źródło: SMH
]]>
Aleksander Piskorz Software Fri, 20 Apr 2018 08:18:39 +0000 images/newsy/04-2018/applefuzja.jpg Tim Cook skutecznie zabił nadzieję. Nie będzie ważnego połączenia /aktualnosci/software/31062-ios-macos-polaczenie.html